Pradžia / Įdomybės / Šiukštu nedžiovinkite skalbinių kambaryje: štai kodėl

Šiukštu nedžiovinkite skalbinių kambaryje: štai kodėl

2023-10-27

Šiukštu nedžiovinkite skalbinių kambaryje: štai kodėl

Patiko? Pasidalink:

Ne kiekvienas namuose turi džiovyklę – ji neretai užima daug vietos, o ir kainuoja nepigiai. Taigi, daugelis mūsų skalbinius tiesiog išdžiauna. Tačiau tiems, kurie juos visuomet išdžiausto namų viduje, reikėtų žinoti vieną dalyką.

Žinoma, ne visi gali rinktis, bet vis tiek verta žinoti – namuose skalbinių geriau nedžiovinti. Jei skalbinius visuomet džiaustote namuose, namų drėgmė padidėja maždaug 30 procentų, skelbia „The Asthma Society Ireland“. Kuo daugiau drėgmės – tuo didesnė nuodingų grybelių rizika. „Drėgna aplinka skatina grybelių formavimąsi, o šie išleidžia nuodingas sporas. Šios sporos žmonėms gali sukelti alergines reakcijas.“ – sako Airijos astmos asociacijos atstovas.

Tokie grybeliai ir jų sporos dažnai plika akimi yra nematomi. Dėl šios priežasties alerginės reakcijos gali prasidėti staiga, net nežinant kodėl. Žinoma, grybeliai ir sporos alergines reakcijas sukelia ne visiems, tačiau astma sergantys žmonės jiems yra jautresni, todėl astmos simptomai gali būti intensyvesni. Grybelis taip pat neigiamai veikia odą, rašoma tips–and–tricks.co.

Atkreipkite dėmesį į šiuos simptomus

Jei namuose turite grybelių ir sporų, taip pat gali pasireikšti ir kitokių nepageidaujamų simptomų. Iš pradžių tokie simptomai gali atrodyti visai nekalti, bet ilguoju laikotarpiu jie tampa labai varginantys. Jei simptomai niekaip nepraeina ir sukelia problemų kasdieniame gyvenime, rekomenduojama kreiptis į gydytojus. Atkreipkite dėmesį į šiuos požymius:

– Slogavimas

– Įkyrus kosulys

– Čiaudulys

– Dilgėlinė

– Galvos skausmas

– Silpnumas

– Jungiamųjų audinių dirglumas

– Astma

Jei neturite kitos išeities, ir skalbinius vis tiek galite džiaustyti tik namuose, tuomet tai darykite gerai vėdinamame kambaryje. Pavyzdžiui, skalbinius išdžiaukite vonios kambaryje ir jame atidarykite visus langus bei įjunkite ventiliaciją.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA