Pradžia / Gyvenimas / Prabilo avarijoje žuvusiojo policininko artimasis: „Tie pacanai jau lėkė nestabdydami“

Prabilo avarijoje žuvusiojo policininko artimasis: „Tie pacanai jau lėkė nestabdydami“

2023-11-11

Prabilo avarijoje žuvusiojo policininko artimasis: „Tie pacanai jau lėkė nestabdydami“

Patiko? Pasidalink:

Rūdiškėse paaugliai su visureigiu BMW rėžėsi į autobusiuką VW. Per avariją žuvo niekuo dėtas Trakų rajono policijos pareigūnas, per susidūrimą jis net iškrito iš mašinos. Dar vienas žmogus sunkiai sužalotas.

Aiškėja, kad visureigį vairavęs paauglys dėl savo amžiaus greičiausiai net nebus teisiamas – įtariama, kad vairavo 15-metis. Mirtiną pasilakstymą paaugliai nufilmavo.

Rūdiškių pakraštyje esančioje sankryžoje susidūrė visureigis BMW X5 ir autobusiukas „VW Caravelle“. Po smarkaus smūgio BMW dar įlėkė į kiemą, juo praskriejęs atsitrenkė į namo sieną. Visureigiu važiavo keturi paaugliai, o autobusiuku – du vyrai. Abu per susidūrimą iškrito iš autobusiuko, vienas vyrų, kaip paaiškėjo, 53 metų Trakų rajono policijos pareigūnas, žuvo. Apie įvykį Rūdiškių gyventojai šneka nenoriai, paaugliai – miestelio gyventojai, žuvęs policininkas – taip pat. Policijoje jis pradirbo apie 30 metų.

„Mano brolio švogeris, o kolegą išvežė reanimacija. Čia septintą ryto Miško gatvėje tie pacanai jau lėkė nestabdydami, paskui jie prie kultūrnamio dar draugą pasiėmė ir lėkė didžiausiu greičiu, nestabdė, tiesiai dėjosi jiems. Lipskis tuo metu važiavo pagrindiniu, o jie šalutiniu nepraleido jo“, – pasakoja Rūdiškių gyventojas Žilvinas.

Kiek po septynių ryto tarnyboms paskambino vienas gyventojas, jis pranešė, kad į jo namą atsitrenkė visureigis. Buvo atsiųsti gelbėtojai, nes pranešta, kad BMW pradėjo rūkti, veikiausiai užsidegė, kad viduje yra žmonių. Atvažiavus tarnyboms paaiškėjo, kad BMW gretimoje sankryžoje rėžėsi į autobusiuką, iš jo iškritęs vyras buvo nebegyvas. 

Į įvykio vietą atskubėjo ir Trakų rajono policijos viršininkas, jis sako, kad žuvęs pareigūnas šiuo metu atostogavo, į tarnybą jis turėjo grįžti kitą savaitę. Kol kas neaišku, kas vairavo autobusiuką, kartu su policininku važiavęs 49-erių metų vyras patyrė sunkias traumas, jis išvežtas į ligoninę.

„Šitam įvykyje žuvo Trakų rajono ilgametis pareigūnas, vyriausias tyrėjas su ilgamete patirtimi. Jis šią savaitę atostogose, tarnybą pradėtų nuo pirmadienio. Buvo atostogų metu, jie važiavo dviese, kas iš jų vairavo, kol kas neaišku, nustatysim, nes kitas žmogus iš VW iš karto buvo išvežtas į ligoninę, tai kol kas net nežinome, kas vairavo, bet tyrimo metu nustatysim tą faktą“, – tvirtina Trakų rajono policijos viršininkas Sigitas Šemis.

Automobilį vairavo 15-metis

Trakų rajono policijos vadovas sako, kad sako, šiuo metu įvykio aplinkybes dar tikslinamos, aiškinamasi ir apie visureigiu važiavusius paauglius.

„Pagal pirminius duomenis, BMW X5 vairavo nepilnamečiai asmenys, kiek žinau, vietiniai gyventojai. Apie jų asmenybes, apie jų padarytus ar nepadarytus anksčiau panašius pažeidimus mes šiuo metu renkame informaciją. Manau, viskas tyrimo metu bus atsakyta į tuos klausimus“, – teigia Trakų rajono policijos viršininkas Sigitas Šemis.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kad BMW važiavo maždaug šimto kilometrų per valandą greičiu. Paauglių gatvė – šalutinė: priešais sankryžą šiam visureigiui buvo ženklas STOP. Jis ne tik reiškia, kad kelias šalutinis – BMW vairuotojas privalėjo bet kokiu atveju sustoti priešais sankryžą ir judėti toliau tik įsitikinus, kad nėra pėsčiųjų, kad pagrindine gatve niekas neatvažiuoja.

BMW važiavusiems paaugliams prireikė medikų, visi nepilnamečiai išvežti į ligoninę.

„15-os, 17-os – visi nepilnamečiai. – Dviese jie ten buvo? – Keturiese lėkė, didžiausiu greičiu nuo kultūrnamio“, – pasakoja Rūdiškių gyventojas Žilvinas.

Šaltiniai prasitarė, kad važiavusiesiems visureigiu BMW dar net mažiau, nuo 14-os iki 15-os metų, esą vairavo 15-metis. 

Dėl savo amžiaus vairuotojas greičiausiai išvengs baudžiamosios atsakomybės ir net nebus teisiamas, nebent jis būtų apkaltintas tyčine žmogžudyste, o ne mirtinos avarijos sukėlimu. Pastarasis nusikaltimas priskiriamas netyčiniams. 15-metis gali būti teisiamas tik už kai kurias sunkias tyčines veikas.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA