Pradžia / Gyvenimas / Po kraupios žmogžudystės Kaune pareigūnai nevyniojo žodžių į vatą: „Atvejis panašus į Matuko iš Kėdainių, tik auka – suaugęs žmogus“

Po kraupios žmogžudystės Kaune pareigūnai nevyniojo žodžių į vatą: „Atvejis panašus į Matuko iš Kėdainių, tik auka – suaugęs žmogus“

2023-10-09

Po kraupios žmogžudystės Kaune pareigūnai nevyniojo žodžių į vatą: „Atvejis panašus į Matuko iš Kėdainių, tik auka – suaugęs žmogus“

Patiko? Pasidalink:

Po kraupios žmogžudystės Kaune paaiškėjo naujos detalės – egzekucija, kurią, kriminalistų duomenimis, 43 metų kaunietis Tomas N. įvykdė prieš savo 10 metų vyresnę draugę, buvo ypatingai žiauri.

„Nusikaltimas savo brutalumu primena Matuko iš Kėdainių (4 metų berniukas, kurį 2017 metų sausio 25 dieną namuose Kėdainiuose mirtinai sumušė motina Monika Kaziukaitytė ir pastarosios sugyventinis Gediminas Kontenis, buvo daužomas su pertraukomis visą dieną, ekspertai suskaičiavo net 135 smūgius – Red.) nužudymą, tik šįkart auka – suaugęs žmogus“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo sukrėsti teisėsaugos pareigūnai, turintys ilgametę darbo praktiką.

Nors ekspertai dar nepateikė smūgių skaičiaus kaunietės nužudymo byloje, manoma, kad jų buvo suduota mažiausiai kelios dešimtys. Kraupi žmogžudystė tuo pačiu atskleidė valstybėje susikaupusius skaudulius, kuomet smurto šeimose aukos metų metus kenčia smūgius, o vangiai dirbančios instucijos, švelnų požiūrį į besikartojančius nusikaltimus demonstruojantys teismai ne tik neužkerta kelio tragedijoms, bet savo neveiklumu, neprincipingumu tiktai skatina nebaudžiamiems pasijautusius smurtautojus tęsti terorą šeimose.

Tomas N. anksčiau buvo triskart teistas už smurtą prieš paskutinę ir ankstesnę savo drauges, tačiau atsipirkdavo švelniais verdiktais, toliau gyvendamas su aukomis. Smūgiai tęsėsi, kol vienas kruvinas išpuolis virto žmogžudyste. Iš viso jis teisiamųjų suole anksčiau buvo atsidūręs 7 kartus.

Egzekucija – tęsėsi iki vidurnakčio

Smurtas nedideliame mediname name Studentų gatvėje, kuriame gyveno pora, prasidėjo praėjusio penktadienio popietę ir su pertarukomis tęsėsi maždaug iki vidurnakčio. Apie tai tyrėjams per apklausą atskleidė pats įtariamasis. Kilus konfliktui, vyras ėmė daužyti moteriai kumščiais per galvą. Po kurio laiko tokie protrūkiai kartojosi iki pat vidurnakčio. Moteris po smūgių neteko sąmonės.

Po vidurnakčio Tomas N. užmigo, palikęs savo draugę gulinčią lovoje be gyvybės ženklų. Moteris buvo ir smaugiama, bet pirminiais duomenimis, kuriuos pateikė medicinos ekspertai, mirtį sukėlė daugybiniai smūgiai į galvos sritį. Manoma, jog kaimynai girdėjo smūgius, pagalbos šauksmus, tačiau reagavo abejingai, neiškviesdami policijos. Ir taip greičiausiai elgėsi jau toli gražu ne pirmą kartą.

Vaizdavo sukrėstą

Šeštadienio rytą atsikėlęs smurtautojas lyg niekur nieko išėjo pasivaikščioti. Jis net nepasidomėjo, kaip jaučiasi auka. Grįžęs į namus prieš vidurdienį, jis bandė prikelti moterį, kalbino ją, tačiau jokio atsakymo neišgirdo. Įtariamasis žudikas pats iškvietė pagalbą – atvykę medikai konstatanvo jos mirtį. Moters veidas buvo siaubingai sumuštas, nusėtas žaizdomis, mėlynėmis ir kraujosrūvomis.

Šeimos siaubūnas paskubomis sukurpė versiją, jog penktadienio vakarą ji neva buvo sveika, vaikščiojo po namus – šeštadienį ryte prieš išeidamas jis paliko ją miegančią, o grįžęs rado negyvą. Kad pasakojimas skambėtų įtikinamiau, budelis vaizdavo sukrėstą ir išsigandusį.

Prispirtas įkalčių, prisipažino

Tačiau pareigūnai jo žodžiais nepatikėjo ir po kruopelę surinko duomenis, liudijančius Tomo N. kaltę. Smurtautojas, kuriam nusikaltimo vietoje nustatytas lengvas girtumo laipsnis (1,2 prom. alkoholio), buvo pristatytas į areštinę. Kauno prokuroras Vytautas Gataveckas portalui lrytas.lt patvirtino, jog prieš įtariamąjį yra surinkta pakankamai svarių kaltės įrodymų.

Prispirtas įkalčių, kaunietis ir pats per apklausąas prisipažino smurtavęs prieš savo draugę. Kauno apylinkės teismas pirmadienį jam skyrė ilgiausiai leistiną 3 mėnesių suėmimą, kuris veikiausiai bus tęsiamas iki pat nuosprendžio paskelbimo.

Smurto atvejų – daugybė

Paaiškėjo, kad tai toli gražu ne pirmas smurto atvejis, dėl kurio Tomas N. patenka į teisėsaugos akiratį. Ir ne tik prieš šią moterį. Prieš dešimtmetį jis gyveno su kita drauge, kurią taip pat buvo žiauriai sumušęs, grąsinęs jai nužudymu. Kauno apylinkės teismas 2013 metais už jam už vidutinio sunkumo sveikatos sutrikdymą ir grasinimus skyrė 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. „Bausmė – juokinga, ypač turint omeny, kad jis ir prieš tai buvo ne kartą teistas už vagystes, chuliganizmą, kitus nusikaltimus“, – atkreipė dėmesį teisėsaugos pareigūnai.

Bylos – viena po kitos

Po 2013-ųjų nuosprendžio pirmoji draugė jam atleido ir liko gyventi kartu su juo. Atsakingos institucijos turėjo stebėti, tikrinti situaciją ir smurto pasikartojimo atveju nedelsiant imtis priemonių prieš vyriškį, tačiau praėjus metams, smūgiai pasikartojo. 2015 metais už tos pačios moters sveikatos sutrikdymą jis buvo teistas dar du kartus – kovo ir rugpjūčio mėnesiais.

Nepaisant pakartotinumo, teismas ir vėl apsiribojo švelniais verdiktais – 45 paromis arešto ir laisvės apribojimu, įpareigojant būti namuose bei įpareigojant prisiregistruoti Darbo biržoje. Individualios veiklos pažymėjimą turintis Tomas N. teisiamųjų suole atsidūrė nuo 1998 metų – jis buvo teistas ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje.

Surado naują auką

Ankstesniai draugei šiaip ne taip išsiskyrus su skriaudiku, pastarasis susirado naują auką. Prieš keletą metų jis susipažino su paskutine savo drauge, kurios gyvybė užgeso praėjusią savaitę.

Tomas N. jos gyvenimą taip pat pavertė pragaru. Už smurtą prieš ją Kauno apylinkės teismas 2021 metais Tomui N. skyrė laisvės apribojimą, bausmės laikotarpiu įpareigodamas nešioti elektroninę apykoję.

Įtariama, jog 43 metų šeimos siaubūnas, ne kartą teistas už smurtą artimoje aplinkoje, praėjusį savaitgalį šiame name Kaune, Studentų gatvėje, nužudė savo gyvenimo draugę. Smurtas prasidėjo penktadienį po pietų ir su pertraukomis tęsėsi iki pat vidurnakčio. <br> G. Bitvinsko nuotr. 

Moteris, nors ir kreipdavosi į policiją, nutraukti ryšių su juo nedrįsdavo. Gyveno jiedu kartu ir po minėto nuosprendžio – auka atleido smurtautojui, tačiau tai buvo baisi klaida, nulėmusi tragediją.

Kaunietis ir toliau mušdavo sugyventinę, o praėjusį savaitgalį moteris po smūgių neišgyveno. Panašių istorijų netrūksta Atsakingos tarnybos, vėlgi, turėjusios tikrinti, ar smurtas nesikartoja, imtis priemonių nukentėjusiosios apsaugojimui, savo darbo tinkamai neatliko ir žmogžudystei užkirsti kelio nesugebėjo.

Panaši itin skaudi istorija įvyko šių metų kovo pradžioje Kaune, Kalniečių gatvėje – 65 metų vyras ir ne kartą buvo patekęs į teisėsaugos akiratį už smurtą prieš 56 metų žmoną, bet nutraukus bylą ir tarnyboms aplaidžiai tikrinant situaciją, smūgiai pasikartojo. Moteris buvo nužudyta, nesugebėjus jos apsaugoti.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA