Pradžia / Gyvenimas / Gentvilas atkirto „Jozitai“ dėl žinutės čekyje: „Reikia suprasti, kas kritikuoja valdžią“

Gentvilas atkirto „Jozitai“ dėl žinutės čekyje: „Reikia suprasti, kas kritikuoja valdžią“

2024-02-21

Gentvilas atkirto „Jozitai“ dėl žinutės čekyje: „Reikia suprasti, kas kritikuoja valdžią“

Patiko? Pasidalink:

Vienas iš Lietuvos degalinių tinklų nusprendė gyventojams priminti, kodėl nuo Naujųjų Metų už dujų balioną gyventojai moka beveik 8 eurais daugiau. Štai „Jozita“ čekiuose pradėjo rašyti, kad kaina už dujas padidėjo dėl konservatorių kaltės. Tačiau Aplinkos ministras ragina nedaryti skubotų išvadų ir suprasti, kas kritikuoja valdžią.

Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigė, kad visas padidintų akcizų paketas į valstybės biudžetą iš viso atneš apie 60–70 mln. eurų pajamų. 

Be to, ministras paaiškina, dėl kokių priežasčių buvo nuspręsta padidinti kainą už dujas.

„Suskystintos naftos dujos yra didžiąja dalimi importas iš Rusijos. Šiandien Lietuvoje turbūt kai kuriais momentais kas penktas litras degalinėse išpilstomas į kuro bakus. Suskystintų naftos dujų litras yra rusiškas ir jos nesankcionuotos.

Simonas Gentvilas (tv3.lt koliažas)

Ir mes, Lietuva, atskirais sprendimais negalime jų sankcionuoti, todėl buvo imtasi importo apmokestinimo, tokių reikšmingu akcizų“, – kalbėjo S. Gentvilas.

„Reikia suprasti, kas kritikuoja valdžią“

Pasak jo, Energetikos ministerija esą nuosekliai padeda gyventojams, kad šie nepatirtų finansinės naštos.

“<…> Dujų balionų keitimas įvyko 2 tūkst. daugiabučių. Tai nuosekliai išprašomi dujiniai balionai, įrengiamos viryklės. <…> Dabar atėjo tiesiog metas pasakyti: gana naudoti tą taršų kurą, kuris vėlgi nesuvaldomai plaukia į Lietuvą.

Ir tai veiksminga priemonė. Ir matosi akivaizdžiai, kad [dujas] importuojanti bendrovė „Jozita“ yra be galo pikta, kad valstybė keičia kryptį“, – dėmesį atkreipė ministras.

Ministras radijo laidoje taip pat užsiminė, kad šiuo konkrečiu atveju labai svarbu suprasti, kas kritikuoja valdžia dėl tokių sprendimų.

„Gyventojai labai pergyvena dėl rusiškų importinių dujų apmokestinimo, ne gyventojai, bet konkreti degalinė, kuri yra gavusi ir baudų už tai, kad nemaišo biopriedų. Yra viešai pripažinusi, kad perka suskystintas naftos dujas iš Rusijos. Tai reikia suprasti, kas kritikuoja valdžią“, – tvirtino jis.

Didesnė našta regionų gyventojams, bet ne Rusijai?

Tačiau opozicijoje esanti Seimo narė Agnė Širinskienė kritikuoja priimtus sprendimus dėl akcizų pakeitimo ir sako, kad tai bus didelis smūgis regionų gyventojams.

„Buvo įjungtas valdančiųjų buldozeris, nors jau priėmimo stadijoje ir svarstyme buvo kalbama apie tai, kad akcizas palies tikrai ne Rusiją, kaip čia ponas Gentvilas dabar išsijuosęs aiškina, tikrai ne didžiųjų miestų gyventojus, bet palies regionų gyventojus, kurie dažniausiai gyvena skurde. Ir tikrai nėra tie, kurie gali džiaugtis padidėjusiu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu dėl tos priežasties, kad didžioji dalis jų (gyventojų – red. past.) yra senjorai ir neturi jokių darbo santykių.

Tai būtent tiems žmonėms 8 eurų už balioną kainos padidėjimas yra reikšmingas. Aš jau nekalbu apie tai, kad tie žmonės dažnai dujomis ne tik, kad gaminasi maistą, bet yra įsigudrinę [šildyti] savo būstus“, – svarstė politikė.

Agnė Širinskienė (nuotr. BNS)

A. Širinskienės manymu, jeigu iš tiesų yra norima kovoti su Rusija, pirmiausiai, pasak jos, Vyriausybei reikia užtikrinti, kad taikomos sankcijos teroristinei valstybei nebūtų apeinamos.

“<…> Aš manau, kad verslas, kuris, matyt, tikrai neabejoju, kad sulaukė ir gyventojų priekaištų, labai logiškai pasielgė. Jisai imponuoja, kas pabrangino kainą, t.y. tai ne paties verslo sprendimas, bet tai yra valdančiųjų sprendimas“, – pridūrė ji.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA