Kripto rinka sunkiai paėmė perforatorių į žarnas. Didžiulė 1 trilijono dolerių vertės rinkos viršutinė riba dingo akimirksniu, nes naujausi JAV tarifų pranešimai išsiuntė šoko bangas tiek tradicinėmis, tiek skaitmeninėmis rinkomis. Ir ne, ši kriptovaliutų katastrofa nebuvo balandžio kvailio pokštas.
„Bitcoin“ nukrito žemiau 80 000 USD linijos, nes ji užklupo save, per 24 valandas per 5% paslydo iki maždaug 79 000 USD. Tai gali atrodyti ne katastrofiškai, jei čia esate naujas, tačiau ilgamečiams turėtojams tai jautėsi be galo panaši į praeities žarnyno žaibišką „Flash“ avarijas. Priežastis? Ne labai draugiškas tarifų pirmyn ir atgal tarp JAV ir Kinijos, kuri sparė platesnę ekonomiką, ir „Crypto“ negavo nemokamo leidimo.
–
Kaina
Rinkos viršutinė riba
–
–
–
Kad būtų dar blogiau, daugiau nei 250 mln. USD vertės ilgos pozicijos buvo likviduota per pagrindines biržas. Iš esmės daugelis bulių prekybininkų buvo sunaikinti, nes kainos sumažėjo greičiau, nei galėjo reaguoti. Tai buvo didžiausias likvidavimo renginys nuo kovo pradžios ir žiaurus priminimas, kad svertas gali būti blogiausias jūsų priešas tokiomis dienomis.
Tuo tarpu „Ethereum“ nesigilino daug geriau. ETH sumažėjo iki 1 600 USD, o daugiau nei 14% jo vertės sumažėjo. Tai nebuvo vienas – dauguma „Altcoins“ sekė pavyzdžiu kaip „Domino“. Tai tampa aišku: net jei „Crypto“ negyvena tame pačiame name kaip ir Wall Street, jis vis tiek dalijasi tais pačiais audros debesimis.
–
Kaina
Rinkos viršutinė riba
–
–
–
Trumpo tarifai sukelia kriptovaliutų katastrofą: platesnis finansų rinkos padariniai
Vis dėlto tai nebuvo tik kriptovaliutų avarijos problema – tai buvo pasaulinės rinkos netvarka. JAV atsargos buvo skirtos trečią dieną tiesiai. „S&P 500“ sumažėjo daugiau nei 3%, NASDAQ nuskendo 4%, o „Dow“ krito beveik 1100 taškų. Ne puiku.
Viskas atrodė dar blogiau užsienyje. Vokietijos „Dax“ sumažėjo daugiau nei 6 proc., O Taivano „Taix“ – beveik 10 proc., Po to, kai pasmerktas žiauriu 32 proc. JAV tarifu. Honkonge „Hang Seng“ smuko daugiau nei 13%, nes investuotojai visur pritarė potencialiam pasauliniam iškritimui.
Baimė? Šie tarifai yra ne tik politinis laikymasis – jie iš tikrųjų gali užgniaužti ekonomikos augimą visame pasaulyje. O investuotojams jau esantiems „Edge“, kriptovaliutas tiesiog atsidūrė ugnies linijoje kaip ir visa kita.
„BTC USD“ investuotojų nuotaikos ir rinkos perspektyvos atkūrimui
„Global M2“ sprogsta#Bitcoin Netrukus seksi
ETH sulaužys 5000 USD 🚀 pic.twitter.com/nfzm7qucmo
– Maxas Brownas (@MaxBrownBTC) 2025 m. Balandžio 8 d
Dabar štai futbolininkas: „Bitcoin“ dažnai buvo vadinamas „Digital Gold“ – saugiu prieglobsčiu, kai viskas pasidaro akmenuota. Tačiau šios savaitės kainos veiksmas yra tas pasakojimas. Užuot atsiejęs nuo chaoso, jis buvo nutemptas su likusia rinka.
Kai kurie vis dar teigia, kad „Bitcoin“ yra apsaugotas nuo prekybos tarifų – jis decentralizuotas, be sienų ir nesiunčiamas į dėžes. Bet kai baimė sugriebia finansų sistemą, net skaitmeninis turtas negali slėpti. Kol kas „Bitcoin“ elgiasi labiau kaip technologijos atsargos nei bunkerio turtas.
Esmė? Kol viskas atvės geopolitiškai, tikėkitės, kad į priekį nenutrūkstami vandenys. Nesvarbu, ar jūs laikote kriptovaliu, ar tiesiog žiūrite iš nuošalės, sagtis – tai važiavimas toli gražu ne.
Sužinokite: 20 ir daugiau
Prisijunkite
Pagrindiniai takeliai
- Nuo tada, kai Donaldas Trumpas pasirašė prekybos tarifus balandžio 2 d., Pasaulinės rinkos buvo suirutės.
- Iki šiol bendra kriptovaliutų rinkos viršutinė riba sumažėjo -1 USD vertės.
- „Bitcoin“ prarado pagrindinę paramą virš 80 000 USD, o ETH sumažėjo žemiau 1600 USD.
- Nuostoliai nėra išskirtiniai „Crypto“, „S&P500“ sumažėjo -3% ir NASDAQ -4%.