Pradžia / Sveikata / Tualete pastebėkite šiuos ženklus: gali išduoti, kad sergate vėžiu

Tualete pastebėkite šiuos ženklus: gali išduoti, kad sergate vėžiu

2023-11-27

Tualete pastebėkite šiuos ženklus: gali išduoti, kad sergate vėžiu

Patiko? Pasidalink:

Žarnyno vėžio simptomai paprastai yra tikrai sunkiai pastebimi, nes požymiai paprastai atsiskleidžia tik daug vėliau. Tačiau tualete galite pastebėti, kad išmatos kažkiek pasikeitė. Tai yra žarnyno vėžio simptomai, kurių neturėtumėte ignoruoti.

Žarnyno vėžys yra viena iš labiausiai paplitusių vėžio rūšių, diagnozuojamų Jungtinėje Karalystėje. Tačiau daugumai žmonių žarnyno vėžys diagnozuojamas daug vėliau, nes simptomai paprastai nepasireiškia ankstyvosiose stadijose. Tačiau galite pastebėti vieną ar du pokyčius, kurie gali būti ankstyvas įspėjamasis ženklas, kad būtina kreiptis į gydytoją, rašo express.co.uk.

Žarnyno vėžys yra bendras terminas, naudojamas apibūdinti bet kokį storosios žarnos vėžį. Galite pastebėti, kad kai kurie žmonės žarnyno vėžį vadina gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžiu.

Pastebimas išmatų pasikeitimas

Bet kokiu atveju, tai yra viena iš labiausiai paplitusių vėžio rūšių, kurią reikia diagnozuoti, o žarnyno vėžio rizika didėja senstant. Vienas iš ankstyviausių įspėjamųjų žarnyno vėžio požymių yra pastebimas išmatų pasikeitimas.

Kai kurie pacientai gali pastebėti, kad išmatose yra neįprastai daug gleivių. Nors visiškai normalu, kad išmatose yra šiek tiek gleivių, bet jei pastebimai jų gausiau,  turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.

Gleivės būna permatomos, baltos arba geltonos spalvos, todėl dažniausiai sunku jas pastebėti. Tačiau didelis matomų gleivių kiekis išmatose nėra normalus reiškinys, tai perspėja apie rimtą bėdą.

„Charity Guts UK“ sakė: „Žarnyno vėžio išsivystymas iš polipo gali užtrukti nuo penkerių iki dešimties metų, o pradžioje gali nebūti jokių simptomų. Dažniausi simptomai yra kraujavimas iš žarnyno, tuštinimosi pokyčiai, pavyzdžiui, neįprasti viduriavimo ar vidurių užkietėjimo epizodai ir padidėjęs gleivių kiekis išmatose.

Žarnyno vėžys gali padidėti, sukeldamas dalinį ar visišką žarnyno užsikimšimą, pasireiškiantį pilvo skausmais, vidurių užkietėjimu ir pilvo pūtimu.  Kartais nedidelis kraujavimas gali likti nepastebėtas, tačiau gali išsivystyti anemija, dėl kurios atsiranda nuovargis ir sumažėja darbingumas bei judrumas. Nepaaiškinamas svorio kritimas taip pat yra vėžio požymis“.

Gleivės atskleidžia ne tik vėžį

Tačiau jei išmatose pastebėjote gleives, tai nebūtinai reiškia, kad sergate žarnyno vėžiu. Tai gali būti dėl virškinamojo trakto problemų, tokių kaip dirgliosios žarnos sindromas, Krono liga ar opinis kolitas.

Per daug gleivių išmatose gali atsirasti dėl žarnyno infekcijos, parazitų ar cistinės fibrozės.  Pasitarkite su gydytoju, jei nerimaujate dėl gleivių kiekio išmatose.

Beveik 90% visų žarnyno vėžiu sergančių pacientų Jungtinėje Karalystėje yra bent 60 metų amžiaus. Sumažindami raudonos arba perdirbtos mėsos kiekį dietoje ir valgydami daugiau ląstelienos, galite sumažinti šios ligos išsivystymo tikimybę.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad valgote sveiką, subalansuotą maistą ir daug mankštinatės. Kiekvienas žmogus turėtų bent 150 minučių skirti vidutinio intensyvumo veiklai kiekvieną savaitę.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

REKLAMA

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su svetainės slapukų politika.