Pradžia / Naujienos / Svarbūs pokyčiai nuo Naujųjų metų: keičiasi tarifai gėrimų pakuotėms

Svarbūs pokyčiai nuo Naujųjų metų: keičiasi tarifai gėrimų pakuotėms

2023-12-08

Svarbūs pokyčiai nuo Naujųjų metų: keičiasi tarifai gėrimų pakuotėms

Patiko? Pasidalink:

Nuo kitų metų pradžios keičiasi tarifai, taikomi į rinką išleidžiamoms gėrimų pakuotėms, kurios dalyvauja užstato sistemoje.

„Keičiantis makroekonominei situacijai ir krentant žaliavų kainoms rinkose, atitinkamai yra koreguojamos ir USAD pajamų projekcijos. Šį pokytį atspindės nuo kitų metų pasikeičiantys tarifai už į rinką išleidžiamas gėrimų pakuotes“, – teigia VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) generalinis direktorius Gintaras Varnas ir priduria, kad dalis tarifų kitąmet bus mažesni, dalis – didesni negu šiemet.

Skelbiama, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos už PET plastiko pakuotes bus taikomas 0,044 Eur/vnt., aliuminio skardines – 0,019 Eur/vnt., vienkartinius stiklo butelius – 0,055 Eur/vnt., o metalo skardines – 0,049 Eur/vnt. tarifas.

Nauji tarifai vienkartinėms užstato pakuotėms bus pradėti taikyti nuo 2024 metų sausio 1 dienos.

Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ atstovė Gražina portalą lrytas.lt patikino, kad užstatas, kurį už pakuotę moka gyventojai, liks 10 centų.

„Užstatas, kurį moka gyventojai, yra 10 centų. Tai yra ta pinigų suma, kurią vartotojas sumoka, kai perka gėrimo pakuotę, o vėliau atsiima, kai tuščią butelį atneša grąžinti.

O logistika, surinkimas, perdirbimas įeina į administravimo įkainius, tai yra visiškai atskira mokėjimo rūšis. Šiuos tarifus susimoka gamintojai ir importuotojai“, – teigė ji.

Tiesa, gali būti, kad pakilę tarifai gėrimų pakuotėms nuguls ant vartotojų pečių – pardavėjai gali pakelti gėrimų kainas.

„Nežinau, ar dėl to pabrangs gėrimai, bet yra kaip yra. Bet ne visi tarifai pakilo – vieni pakilo, o kiti sumažėjo“, – svarstė pašnekovė.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA