Pradžia / Naujienos / Perspėja vairuotojus – pasiteisinimai nepadės: žiemą to nepadarius, skirs baudą, naikins techninę apžiūrą

Perspėja vairuotojus – pasiteisinimai nepadės: žiemą to nepadarius, skirs baudą, naikins techninę apžiūrą

2023-12-11

Perspėja vairuotojus – pasiteisinimai nepadės: žiemą to nepadarius, skirs baudą, naikins techninę apžiūrą

Patiko? Pasidalink:

Žiemos laikotarpis gali sukelti papildomų rūpesčių kelyje. Tiesa, tam, kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas, privalu laikytis visų Kelių eismo taisyklių (KET) ir neužmiršti, kad jūsų vairuojama transporto priemonė turi nekelti rizikos kitiems eismo dalyviams. Štai jeigu jūsų automobilis yra apsnigtas ir jo nenuvalote, už tai gali būti skiriama netgi bauda.

Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) atstovai anksčiau naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kad KET yra nurodoma, jog kiekvienas eismo dalyvis privalo laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių, kitų asmenų ar jų turto saugumui ir aplinkai, nesudaryti kliūčių jų eismui.

Taip pat KET punkte yra sakoma, kad, siekdami išvengti nuostolingų padarinių arba juos sumažinti, vairuotojai privalo imtis visų būtinų priemonių, išskyrus tuos atvejus, kai dėl to kiltų pavojus jų pačių, kitų žmonių gyvybei ar sveikatai arba tokios priemonės padarytų dar daugiau žalos palyginti su ta, kurios būtų galima išvengti.

Atkreipiamas dėmesys, kad vairuotojai turi įvertinti, ar automobilis yra techniškai tvarkingas, tinkamai paruoštas dalyvauti eisme.

Žiema

Žiema (Greta Skaraitienė/ BNS nuotr.)

„Vairuotojui galioja reikalavimas, kad transporto priemonė turi būti techniškai tvarkinga ir veikti visi jos elementai. Sniegas ant automobilio neturi uždengti išorinių šviesos prietaisų, šviesos atšvaitų, valstybinio numerio ženklų, skiriamųjų ženklų ir duodamų signalų, taip pat neturi bloginti vairuotojui matomumo.

Jeigu įvyktų eismo įvykis dėl to, kad vairuotojas nenusivalė priekinio stiklo ir nieko nematė arba nuo jo automobilio nulėks ledai, tuomet jis būtų kaltas. Vairuotojai privalo imtis visų atsargumo priemonių, kad nekeltų pavojaus žmonėms ar žmonių turtui ir aplinkai“, – tąkart sakė LKPT atstovai.

Vairuotojams nesilaikant nustatytų reikalavimų, nurodytų minėtame KET punkte, policijos pareigūnai, įvertinę visas aplinkybes, turi teisę ne tik įspėti, bet prireikus ir taikyti tam tikrą baudą, kuri siekia nuo 10 iki 12 eurų.

Be to, primenama, kad jeigu vairuotojai tyčia uždengia valstybinius transporto priemonės numerio ženklus, tokiu atveju galimas Administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 5 d. taikymas, kuris užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 iki 340 eurų, taip pat gali būti skiriamas ir teisės vairuoti atėmimas nuo 6 iki 12 mėnesių.

Tiesa, kiekviena situacija yra individuali, todėl pareigūnai įvertina, ar minėti veiksmai yra tyčiniai, ar ne. Pavyzdžiui, jeigu oro sąlygos buvo nepalankios, tačiau valstybiniai transporto priemonės numeriai apdrėbti sniegu, tokiu atveju vairuotojams bauda nebus skiriama.

Tikrino vairuotojus

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai tikrino, ar vairuotojai nepamiršo pakeisti savo vasarinių automobilio padangų į žiemines. 

Vasarines automobilių padangas į žiemines reikia pakeisti iki lapkričio 10 d. Anot Kauno apksr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų, žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažiau nei 3 mm.

Vairuotojams, kurių automobilių padangų protektoriaus gylis yra mažesnis nei 3 mm, gresia nemalonumai – piniginės baudos nuo 50 iki 100 eurų, taip pat panaikinama automobilio privalomoji techninė apžiūra.

Kauno policijos pareigūnai pasidžiaugė, kad vairuotojai tampa labiau sąmoningi bei paiso ne tik draudimų, bet ir itin prastų oro sąlygų – naujam žieminių padangų sezonui yra pasirengę išties neblogai – transporto priemonių  padangų protektorių gylis atitiko reikalavimus. Iš patikrintų bemaž 700 transporto priemonių, vasarinėmis padangomis į gatvę buvo išriedėjusi viena transporto priemonė.

Nors vyras iš pradžių teisinosi, kad tiesiog pamiršo pasikeisti automobilio „Volkswagen Transporter“ padangas į žiemines, greitai paaiškėjo, jog vairuotojui gresia daug rimtesni nemalonumai. Vyras neturėjo teisės vairuoti transporto priemonių, nes ši jam buvo atimta. Vairuotojo „dosjė“ ir aibė kitų kelių eismo taisyklių pažeidimų. Čia vyro (gim. 1993 m.) kelionė nuosavu automobiliu ir buvo baigta.  Policijos pareigūnai pridūrė, kad padangas į žiemines pasikeisti būtina, be to, toks paprastas veiksmas gali apsaugoti nuo itin skaudžių pasekmių, pavyzdžiui, skaudžių eismo įvykių.

Padangos, kurios yra skirtos žiemos sezonui, geriau sukimba su važiuojamąja kelio danga, todėl prie transporto priemonės vairo saugiau jausis ne tik vairuotojas, bet ir jį supantys kiti eismo dalyviai, pavyzdžiui, per pėsčiųjų perėją einantys pėstieji. 

Policija ragina saugoti save ir kitus, vairuoti saugiai ir atsakingai. 

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA