Pradžia / Naujienos / Perspėja pasiruošti: Lietuvą užgrius ciklonas – štai, kas laukia

Perspėja pasiruošti: Lietuvą užgrius ciklonas – štai, kas laukia

2023-11-29

Perspėja pasiruošti: Lietuvą užgrius ciklonas – štai, kas laukia

Patiko? Pasidalink:

Trečiadienio naktį iš pietų prie Lietuvos priartėjo aktyvus cikloninis sūkurys, perspėja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Dieną šio ciklono dėka iškris nemažai sniego, ypač Aukštaitijoje ir Dzūkijoje. Vilniaus ir Utenos apskrityse snigs smarkiai. Mažesni sniego kiekiai bus Vidurio Lietuvoje.

Šalies vakaruose taip pat beveik visur pasnigs, tačiau vyraus nedidelis sniegas. 6-11 m/s greičiu sukinėsis besikeičiančios krypties vėjas. Kris lengvas ir purus sniegas, todėl vėjas šį sniegą vietomis pustys.

Įdienojus daug kur laikysis 1-6 laipsnių šaltis, tik pajūryje yra tikimybė sulaukti 0-2 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį ciklonas dar nespės pasitraukti iš Lietuvos. Naktį vėl daug kur pasnigs. Papūs nestiprus vakarų vėjas.

Žemiausia temperatūra bus tarp 4-9 laipsnių šalčio. Dieną daugelyje vietovių pasnigs, tačiau jau vyraus nedidelis sniegas. Vidutinio stiprumo vėjas pakryps iš pietvakarių, pietų. Šaltis atlėgs iki 0-5 laipsnių šalčio.

Penktadienį beveik visuose rajonuose truputį pasnigs. Naktį išliks pietų, pietvakarių vėjas. Atsiras daugiau pragiedrulių, nes suplonės debesų šydas. Bus 3-8, o vietomis atšals iki 9-11 laipsnių.

Dieną po truputį stiprės vėjas ir pakryps iš šiaurės vakarų. Prie Baltijos vėjo gūsiai kai kur pasieks 12-14 m/s, tad vietomis papustys. Aukščiausia temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Perspėja vairuotojus saugotis ir ruoštis

Tarnybos perspėja gyventojus pasiruošti – jau trečiadienį Lietuvą kabins ciklonas ir sulauksime gausaus sniego ar ledo. Tarnybos ragina vairuotojus atsižvelgti į sinoptikų perspėjimus, rinktis saugų greitį, o kelionės laiką planuokite su atsarga.

Feisbuke Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ pasidalijo perspėjimu.

„Orų stebėjimo programėlės rodo, kad iš pietų artėjančio ciklono pakraštys Vilnių kabins trečiadienį apie 10 val. Šiuo metu prognozuojama, kad snygis sostinėje didžiausią intensyvumą pasieks apie 14 val., nuo 16 val. susilpnės, tačiau tęsis iki ketvirtadienio paryčių.

Žinoma, skirtingi modeliai rodo skirtingus scenarijus – bet mes juos visada lyginame ir apsidrausdami ruošiamės ne optimistiniam, o blogiausiam numatomam scenarijui.

Kaip Grindos darbą įtakoja artimiausios prognozės?

Apie 3 val. ryto pradėsime prevencinius barstymus. Jie leidžia „sugaudyti“ pirmąsias snaiges, apsaugo nuo netikėtumų (nes niekada negalime būti tikri – galbūt snigti pradės anksčiau nei suprognozuota?), kelias valandas iki kito valymo padeda išvengti suspausto sniego ar ledo sluoksnio susidarymo – o tai labai svarbu rytinių ar vakarinių eismo srautų metu.

Prasidėjus snygiui, sniegą valysime verstuvais ir tirpinsime druska. Taip, iki pat ketvirtadienio paryčių“, – įspėja „Grinda“.

Skubi žinia vairuotojams

„Kartais mūsų klausia: „Kodėl barstote/nebarstote, kol dar sninga? Juk normatyvas numato, kad pagrindinės miesto arterijos turi būti nuvalytos per 3, 4 ar 5 val. nuo snygio pabaigos?“

Atsakymas paprastas: mūsų vertinimu, judėjimas Vilniuje negali sustoti net didžiausios snygio metu, todėl vietoje to, kad ramiai išlauktume, kol nustos snigti, vėl ir vėl važiuojame į pūgą.

Vis dėlto, atsižvelgdami į sinoptikų perspėjimus, rinkitės saugų greitį, o kelionės laiką planuokite su atsarga (nes atsarga gėdos nedaro)“, – įspėja „Grinda“.

Sudėtingiausia – trečiadienį

Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, šiandien debesys barsto sniegą vakariniuose šalies rajonuose, o trečiadienį ryte šalies pietryčius pasieks iš pietų slenkančio ciklono debesys.

Per trečiadienio dieną ir ketvirtadienio naktį daug kur pasnigs, Rytų Lietuvoje vietomis snigs smarkiai. Šalies rytuose sustiprės žvarbus šiaurinių krypčių vėjas, todėl dar ir pustys.

Šiuo metu skaičiuojama, kad per trečiadienį ir ketvirtadienį daugiausia (maždaug iki 10–15 mm) kritulių iškris rytiniuose rajonuose. Sningant oro temperatūra išliks neigiama, todėl rytuose sniego danga išaugs papildomai 5–10 cm.

Penktadienį daug kur pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vėjas pietų, pietvakarių, dieną pereinantis į šiaurės vakarų, 5–10 m/s, pajūryje iki 14 m/s. Temperatūra naktį 3–8, vietomis 9–11 laipsnių šalčio, dieną nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA