Pradžia / Naujienos / Pagrobus ir į Rusiją išvežus mažametę prakalbo Nausėda: „Tai buvo padaryta per labai trumpą laiką“

Pagrobus ir į Rusiją išvežus mažametę prakalbo Nausėda: „Tai buvo padaryta per labai trumpą laiką“

2023-08-29

Pagrobus ir į Rusiją išvežus mažametę prakalbo Nausėda: „Tai buvo padaryta per labai trumpą laiką“

Patiko? Pasidalink:

Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po Vilčinskų dramos, Lietuvos institucijas pasiekė žinia apie dar vieną vaiko pagrobimo atvejį. Sekmadienį Klaipėdos rajono gyventojas neteisėtai pasiėmė savo 9,5 mėnesių dukterį ir gumine valtimi ją išsigabeno į Kaliningrado sritį. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vaikas privalo būti gražintas į Lietuvą.

„Pirma mūsų vaiko teisių apsaugos tarnyba, socialinių reikalų ir darbo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, turi padaryti viską, kad būtų laikomasi tarptautinių konvencijų ir  susitarimų, ir vaiko teisės būtų apgintos, vaikas turi būti gražintas į Lietuvos respubliką. 

Net ir tas faktas, kad vaikas išvežtas į nedraugišką, priešišką Lietuvai valstybę, vis tiek nereiškia, kad šita valstybė neturi laikytis tarptautinių konvencijų. Žinoma, daug konvencijų ir raudonų linijų, šita valstybė peržengusi, bet dar kartą kartoju – mes turime padaryti viską, kad vaikas būtų sugražintas“, – sako G. Nausėda.
Pasak prezidento G. Nausėdos, situacija sudėtinga, dėl to, jog vaikas per sieną buvo pergabentas itin greit. Prezidentas teigia, kad buvo informuotas apie Lietuvos policijos greitą ir operatyvų darbą. Tačiau ši situacija, anot G. Nausėdos, kelia vieną svarbų klausimą – kaip galima dar labiau sustiprinti Lietuvos sienos apsaugą?

„Antras aspektas problemos yra tai, kad vaikas buvo pagrobtas ir siena buvo kirsta per labai trumpą laiką, ir tai kelia labai daug minčių ar galime padaryti daugiau, kad mūsų siena su Rusija būtų dar patikimiau apsaugota. 

Mane informuoja, kad tai buvo padaryta per labai trumpą laiką ir mūsų pareigūnai atvyko į vietą labai greitai, labai operatyviai, tačiau nepaisant visų  pastangų – per vėlai. Taigi klausimas, atsakingoms institucijoms, ką galime dar padaryti, kad sienos saugumas būtų dar labiau sustiprintas“, – pasakojo prezidentas. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad policijos duomenimis, sekmadienį, 14.16 val., Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 27 metų moters pranešimą, kad Kretingos rajone, Sausdravų kaime, 37 metų vyras paėmė jų dukrą ir sutartu laiku negrąžino. Atliekant paieškos veiksmus nustatyta, kad vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos ir Rusijos valstybinę sieną. Jis Rusijos teritorijoje sulaikytas sekmadienį.
Šaltinis: www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA