Pradžia / Naujienos / Netrukus Lietuvoje – šilumos pliūpsnis

Netrukus Lietuvoje – šilumos pliūpsnis

2023-10-31

Netrukus Lietuvoje – šilumos pliūpsnis

Patiko? Pasidalink:

Artimiausiomis dienomis lauks nepastovūs orai – bus ir lietaus, ir šilumos, praneša sinoptikas Naglis Šulija.

Šiandien Lietuvoje buvo debesuoti, kai kur su menkais pragiedruliais orai. Vietomis negausiai palijo. Artimiausią naktį išliks debesuotas dangus, bet palynos vos kai kur. Stiprės pietinių krypčių vėjas. Rytoj jis dar kiek sustiprės, beveik visur lis, vakaruose, šiaurės vakaruose gausokai.

Artimiausia naktis bus gana šilta – žemiausia temperatūra paryčiais bus apie 6 – 8 laipsnius šilumos, rytuose kai kur gali būti apie 3 – 4, vakaruose, pietvakariuose net 9 – 10 laipsnių. Rytoj oras lengvai sušils iki 11 – 13 laipsnių šilumos, pietuose kur nors gali būti apie 15.

„Kitaip tariant, orai bus šlapi, bet šilti“, – teigia N. Šulija.

Naktis debesuota, kai kur palynos, kris dulksna, vietomis pasirodys rūkas. Dieną beveik visur lis, vakaruose, šiaurės vakaruose – gausokai. Žemiausia temperatūra naktį bus apie 6 – 8 laipsnius, dieną šils iki 11 – 13, pietuose 15 laipsnių šilumos.

Trečiadienį kartkartėmis purkšnos negausus lietus, vis dar bus vėjuota, ypač naktį. Žemiausia temperatūra naktį bus apie 7 – 9, aukščiausia dieną 8 – 10 laipsnių šilumos, tai yra skirtumas tarp nakties ir dienos temperatūros bus vos įžvelgiamas.

Ketvirtadienį lietaus tikimybė menka, diena gana šviesi, stiprės pietinių krypčių vėjas. Naktį vyraus 1 – 3 laipsniai šilumos, kai kur menkos šalnos, dieną šils iki 8 – 10 laipsnių šilumos.

Vėliau šią savaitę numatomi nepastovūs, bet gana šilti orai, pabrėžia sinoptikas.

„Ką gi, kol kas viskas ne taip jau ir prastai“, – priduria jis.

Orai Europoje

Orus Europoje antradienį lems viena didelė žemo slėgio sritis ir įvairūs aukštesnio bei žemesnio slėgio dariniai apie ją.

Didžiojoje žemyno dalyje dangų dengs įvairaus storio debesys, saulėta bus kai kur pietuose, ypač apie Juodąją jūrą.

Juodosios jūros pakrantėse dar bus vasariškai šilta. Kitur žemyne šiluma tik vidutinė, šiaurėje ir lengvas šaltukas, sako N. Šulija.

Romoje rytoj bus saulėta ir 22 laipsniai šilumos, Barselonoje saulė pro debesis ir 21 laipsnis. Paryžiuje debesuota, nelis ir šils iki Londone debesuota su pragiedruliais ir 14 laipsnių šilumos. Berlyne debesuota, nelis ir šils iki 14, Varšuvoje panašūs orai ir 17 laipsnių šilumos.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA