Pradžia / Naujienos / Negalėjo patikėti tuo, ką išvydo ant karinės technikos Lietuvoje: kariuomenė pateikė paaiškinimą

Negalėjo patikėti tuo, ką išvydo ant karinės technikos Lietuvoje: kariuomenė pateikė paaiškinimą

2023-09-21

Negalėjo patikėti tuo, ką išvydo ant karinės technikos Lietuvoje: kariuomenė pateikė paaiškinimą

Patiko? Pasidalink:

Antradienį naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja pasidalijo užfiksuotais vaizdais kelyje iš Kauno. Moteris tvirtino, kad ant karinės technikos pastebėjo Lietuvoje uždraustą Rusijos karo simbolį. „Važiuojant iš Kauno. „V“ simbolis ant karinės technikos“, – dalijosi kaunietė.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad viešai demonstruoti Georgijaus juostą ir kitus Rusijos karo prieš Ukrainą simbolius, tokius kaip „Z“ ir „V“ raides, Lietuvoje uždrausta balandžio 19-ąją. Numatyta, kad už tokių simbolių demonstravimą grės 300–700 eurų bauda, o juridiniams asmenims ji sieks iki 1,2 tūkst. eurų. Pakartotinai nusižengus bus skiriama 500–900 eurų bauda fiziniams asmenims arba 800–1,5 tūkst. eurų bauda juridiniams asmenims.

Simboliai – raidės „Z“ ir „V“ – atsirado Rusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą. Rusijos gynybos ministerija kovo pradžioje paaiškino, kad ant karinės technikos rašomas simbolis „Z“ reiškia „Za pobedu“ („Už pergalę“), o simbolis „V“ – „Sila v pravde“ („Jėga yra tiesoje“) ir „Zadača budet vypolnena“ („Užduotis bus įvykdyta“).

Papildyta rugsėjo 20 dieną 08.35 val. Lietuvos kariuomenė paaiškino ženklų, kuriais žymima Lietuvos ir sąjungininkų karinė technika, reikšmę: „Šiais ženklais yra žymimos karinės transporto priemonės, jie yra tam, kad padėtų atpažinti savo ir greta veikiančių padalinių (kuopos ar būrio) transporto priemones kovos lauke. Ženklinimas susideda iš skaitmens, nurodančio kuopos numerį ir laužtinės tiesės, nurodančios būrį (pridedame pav.). Toks ženklinimas yra NATO standartas.

Dauguma dalinių jau nuo praeitų metų naudoja apverstos V raidės žymėjimą, kad būtų išvengta dviprasmybių. Pridedame nuotrauką, kurioje matote karinę transporto priemonę pažymėtą šiuo ženklu ir ženklinimo pavyzdžius. Taip pat norime akcentuoti, kad pats ženklas įprastai yra atspindintis šviesą ir vizualiai yra juodos spalvos (kaip ir matosi nuotraukoje) bei tikslios formos“, – komentavo Lietuvos kariuomenė.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA