Pradžia / Naujienos / Klimatologai atskleidžia – štai kokia bus gegužė: turi liūdnų žinių

Klimatologai atskleidžia – štai kokia bus gegužė: turi liūdnų žinių

2024-04-30

Klimatologai atskleidžia – štai kokia bus gegužė: turi liūdnų žinių

Patiko? Pasidalink:

Pasak klimatologų šią savaitę oro masės eina iš pietvakarių Europos ar net Viduržemio jūros regiono ir galime džiaugtis šiltesniais, bet ir sausesniais orais nei Ispanijoje ar Portugalijoje. Visgi mėnesio viduryje drėgmė ir šiek tiek šaltesni orai sugrįš.

Taip pat į Europą grįžta dulkės iš pietryčių, pasak klimatologo Arūno Bukančio, nerimauti mums nereikėtų, nes Lietuvą pasieks nebent nereikšmingas jų kiekis arba aplenks iš viso.

Gegužės mėnesio viduryje temperatūra kris ir laikysis iki 20 dienos

Pasak Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros doc. Gintauto Stankūnavičiaus, oro cirkuliacija mėnesio viduryje keisis ir atkeliaus iš šiaurės vakarų. Todėl galima tikėtis temperatūrų kritimo apie 10 laipsnių dienomis.

„Tai be abejo, vandenys šiaurės Atlante šaltesni, 7–10 laipsnių tiktai prie Europos krantų, tai įsivaizduokit, toks vėsus oras, atėjęs staigiai, negalėtų greitai įšilti“, – naujienų portalui tv3.lt paaiškina jis. 

O štai, Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas A. Bukantis teigia, kad šis atvėsimas tęsis iki gegužės 20 dienos. 

Nors gegužės mėnesio pradžia bus kiek sausesnė lyginant su normomis, klimatologo teigimu, drėgnesni orai Lietuvą aplankys mėnesio viduryje. 

G. Stankūnavičius pastebi, kad jau šios savaitės pabaigoje keisis oro srautas ir Lietuvą pasieks iš šiaurės rytų, todėl vasariškas naktis taip pat pakeis žemesnės temperatūros.

„Dabar 11 laipsnių, pavyzdžiui, Vilniuje naktimis, kitur galbūt 8 ar 7 laipsniai, bet tai normalu vasarą, o ne balandžio pabaigoje“, – užsimena jis. 

A. Bukančio manymu, buvo galima tikėtis tokių permainingų orų, nes balandžio mėnuo taip pat stebino temperatūrų svyravimais. 

„Gegužė neišvengiamai yra permaininga, kadangi dar Skandinavijoje yra absoliuti žiema ir, galima sakyti, sniego danga dar laikosi, tai dėl to iš ten įsivyravo oro srautai. Jie ir lemia tokį atšalimą. Tai gana įprasta, gegužės mėnesį yra buvę 6 ar 8 laipsniai šalčio“, – pažymi A. Bukantis.

Šią savaitę temperatūra kyla virš 20 laipsnių šilumos

Tuo tarpu, sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pasidalino vasariškomis šios savaitės prognozėmis.

„Kol kol kas laukia gražūs, vasara dvelkiantys orai. Tik keliaujantys į pajūrį turėtų nepamiršti, kad čia kartais bus vėsiau (stebėkit vandens temperatūrą, nes ji dažniausiai orams diriguoja)“, – socialiniuose tinkluose rašo sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

Pirmadienį, balandžio 29-osios naktį be ženklesnio lietaus, dieną gali trumpai nulyti vakariniam, šiaurės vakariniam pakraštuke, čia ir perkūnija gali silpnai sudundėti. Vėjas pietinių krypčių naktį 3–6m/s, dieną 7–12m/s. Naktį 7–12°C, dieną 21–23°C.

Antradienį, balandžio 30 d. gali trumpai nulyti šiaurės vakariniuose, šiauriniuose rajonuose, Vėjas pietinių krypčių, šiauriniuose rajonuose rytų naktį 4–8 m/s, dieną 6–11m/s. Naktį 9–13°C, dieną 21–24°C.

Trečiadienį, gegužės 1-osios naktį be lietaus, pajūryje ir šiaurės vakariniuose rajonuose gali rūkai nusidriekti, dieną trumpai, su perkūnija nulis šiauriniam, šiaurės rytiniam pakraštuke. Vėjas nepastovus 4–8m/s. Naktį 8–12°C, dieną 21–24°C, pajūryje 16–19°C.

Ketvirtadienį, gegužės 2-osios naktį be lietaus, dieną gali silpnai nulyti šiauriniam pakraštuke.Vėjas naktį nepastovus 3-6m/s, dieną rytų, pietryčių 5–10m/s. Naktį 6–11°C, dieną 20–24°C, vėsiausia šiaurės rytiniuose rajonuose.

Penktadienį, gegužės 3 d. be lietaus. Vėjas naktį rytų 4-8 m/s, dieną šiaurės, šiaurės rytų 6–11 m/s. Naktį 5–10°C, dieną 18–22°C.

Šeštadienį, gegužės 4 d. be ženklesnio lietaus. Vėjas naktį nepastovus 4–8 m/s, dieną šiaurės rytų 7–12 m/s. Naktį 4–9°C, dieną 16–19°C.

Sekmadienį, gegužės 5 d. protarpiais nedidelis lietus gali nulyti. Vėjas šiaurės rytų 5–10m/s. Naktį 2–7°C, dieną 11–16°C.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA