Pradžia / Naujienos / 200 eurų bauda, jei pristabdysite prieš greičio matuoklį: naujovė, kuri tramdys greičio mėgėjus

200 eurų bauda, jei pristabdysite prieš greičio matuoklį: naujovė, kuri tramdys greičio mėgėjus

2023-12-08

200 eurų bauda, jei pristabdysite prieš greičio matuoklį: naujovė, kuri tramdys greičio mėgėjus

Patiko? Pasidalink:

Pristatyta nauja technologija, leidžianti nustatyti greičio mėgėjus, kurie prieš greičio matuoklį pristabdo arba vėliau ir vėl spaudžia akceleratoriaus pedalą.

„DailyMail“ rašo, kad Ispanijos valdžia keliuose pradėjo naudoti atskirus radarus, kurie yra pastatomi šalia stacionaraus greičio matuoklio. 

Teigiama, kad naujasis prietaisas leidžia nustatyti, ar vairuotojai greitį sumažina tik trumpam, kad išvengtų administracinės atsakomybės, kuri yra numatyta už greičio viršijimą.

Bauda iki 200 eurų

Publikacijoje sakoma, kad po sėkmingo bandomojo projekto 2020 m. Ispanijoje, Navaros šiaurės rytų regione pradėti naudoti nauji prietaisai, leidžiantys nustatyti, ar vairuotojai pristabdo prieš greičio matuoklį ir vėliau padidina greitį.

Šiuo metu nauji prietaisai, naudojami Ispanijoje, statomi maždaug likus kilometrui iki stacionaraus greičio matuoklio. Taip pat naujieji radarai gali būti įrengiami ir pravažiavus greičio matuoklį.

Ispanijos vyriausybės atstovai, uždegę žalią šviesą šiai technologijai, tikina, kad tokiu būdu bus nustatomi greičio pažeidėjai, kurie iš tiesų nesilaiko greičio ribojimų, o prie stacionarių matuoklių sulėtina tik tam, kad išvengtų baudos.

Be to, atkreipiamas dėmesys, kad naujoji sistema iš tiesų atgraso vairuotojus viršyti greitį tam tikruose regionuose. Štai jeigu naujasis radaras nustatytų, kad vairuotojas specialiai padidino arba sulėtino greitį, jam gresia bauda iki 200 eurų.

Ekspertai įspėja, kad jei ši technologija iš tiesų bus laikoma veiksminga, tokie radarai galėtų atsirasti ir Didžiosios Britanijos keliuose.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA