Pradžia / Įdomybės / Štai ką slepia giliausia skylė žemėje…

Štai ką slepia giliausia skylė žemėje…

2023-10-14

Štai ką slepia giliausia skylė žemėje…

Patiko? Pasidalink:

Giliausia žemės skylė yra tai, ką vadina “Skrylio skyle” (angl. Kola Superdeep Borehole). Tai buvo gilžodžio gręžimo projektas, kurio metu bandyta pasiekti kuo gilesnį žemės skylės tašką. Ši skylė buvo gręžiama tuometinėje Sovietų Sąjungoje, šiuo metu Rusijoje, netoli Čeljabinsko, ir ją sukūrė mokslininkai, siekiant sužinoti daugiau apie žemės plutos struktūrą ir kompoziciją.

Kola Superdeep Borehole buvo gilžodžio gręžimo projektas, vykdytas nuo 1970 m. iki 1994 m. Jo gylis siekė apie 12,262 metrus (arba 7,5 mylios). Tai padarė ją giliausia žemės skyle, kurią žmogus sukūrė. Projektas buvo nutrauktas dėl techninių problemų ir finansinių sunkumų, o gręžinio gylis nebuvo pakankamai didelis, kad pasiektų žemės mantiją.

Kola Superdeep Borehole leido mokslininkams išsamiau išnagrinėti žemės žemynų sandarą ir temperatūros kitimus žemesniame žemės plutos lygmenyje. Tačiau įdomus faktas yra tai, kad gręžinio gylis toli gražu nepasiekė žemės branduolio, kuris yra apie 6 371 kilometrų gylyje. Branduolys yra tikėtinas vieta, kurioje planeta slypi karšta ir skysta medžiaga.

Be to, verta paminėti, kad gilžodžio gręžimo projektai, tokiuose dideliuose gyliauose, susiduria su daugybe techninių, termodinaminių ir ekonominių sunkumų. Dėl to tokie projektai yra labai reti ir brangūs.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA