Pradžia / Įdomybės / Neįtikėtinas “Titaniko” ryšys su išgalvotu romanu

Neįtikėtinas “Titaniko” ryšys su išgalvotu romanu

2023-08-25

Neįtikėtinas “Titaniko” ryšys su išgalvotu romanu

Patiko? Pasidalink:

1912 m. nuskendęs laivas “Titanikas” yra tragiškas įvykis, kuris jau daugiau nei šimtmetį prikausto pasaulio vaizduotę. Tačiau tarp gerai žinomų faktų ir istorijų, susijusių su “Titaniku”, egzistuoja neįtikėtinas faktas, kuris žaviai susieja tikrąją katastrofą ir išgalvotą romaną. Šis neįtikėtinas sutapimas primena, kad tiesa kartais gali būti keistesnė už fikciją.

Neįtikėtinas faktas

1898 m., likus 14 metų iki nelaimingos “Titaniko” pirmosios kelionės, rašytojas Morganas Robertsonas parašė romaną “Beviltiškumas, arba Titano sudužimas”. Šiame išgalvotame kūrinyje pasakojama apie didžiausią ir prabangiausią kada nors pastatytą laivą, pavadintą “Titan”. Stulbinamai panašus į “Titaniką”, “Titanas” taip pat tragiškai baigėsi Šiaurės Atlante atsitrenkęs į ledkalnį ir nuskendęs. Stebina neįtikėtinos paralelės tarp romane vaizduojamų įvykių ir tikrojo “Titaniko” likimo.

Pavadinimas ir dydis:
Knygoje “Beviltiškumas” išgalvotas laivas “Titanas” apibūdinamas kaip “didžiausias plaukiojantis laivas” ir “nenuskandinamas”. Panašiai ir “Titanikas” buvo reklamuojamas kaip “nenuskandinamas” laivas, o jo statybos metu jis buvo laikomas didžiausiu ir prabangiausiu kada nors pastatytu laivu.

Paskendimo priežastis:
Tiek “Titanikas”, tiek “Titanikas” žuvo dėl susidūrimo su ledkalniu Šiaurės Atlante balandžio mėnesį. Šaltas nuskendimo priežasčių panašumas yra vienas iš labiausiai stebinančių šio neįtikėtino fakto aspektų.

Gelbėjimosi valčių trūkumas:
Ir “Titane”, ir “Titanike” buvo įrengta nepakankamai gelbėjimosi valčių – tai tragiška klaida, dėl kurios abiem atvejais žuvo žmonės.

Keleivių demografija:
“Beviltiškumo” atveju “Titane” buvo nedaug gelbėjimosi valčių, todėl žuvo daug žmonių. Panašiai prie tragedijos prisidėjo ir nepakankamas gelbėjimosi valčių skaičius “Titanike”, o prarastos gyvybės priminė, kaip svarbu imtis tinkamų saugos priemonių.

Autoriaus nuojauta:
Morgano Robertsono romanas bauginamai pranašavo “Titaniko” likimą, nors buvo parašytas likus metams iki tikrosios katastrofos. Ši neįtikėtina nuojauta suteikia abiejų įvykių ryšiui papildomą intrigos sluoksnį.

Stulbinančios Morgan Robertson išgalvoto romano “Beviltiškumas, arba Titano sudužimas” ir tikro Titaniko nuskendimo paralelės daugelį paskatino susimąstyti, ar autorius turėjo neįtikėtiną gebėjimą numatyti ateitį, ar tai buvo tik nepaprastas sutapimas. Nepriklausomai nuo paaiškinimo, šis neįtikėtinas faktas ir toliau intriguoja ir mistifikuoja žmones visame pasaulyje. Jis liudija apie pasakojimo galią, likimo sudėtingumą ir vieno tragiškiausių istorijos įvykių žavesį.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA