Pradžia / Gyvenimas / Vladimiras Putinas nukrito girtas per spaudos konferencija

Vladimiras Putinas nukrito girtas per spaudos konferencija

2023-10-28

Vladimiras Putinas nukrito girtas per spaudos konferencija

Patiko? Pasidalink:

Vladimiras Putinas: Rusijos prezidento gyvenimas ir politika

Vladimiras Vladimirovičius Putinas, garsus kaip vienas iš ilgiausiai tarnaujančių Rusijos vadovų po Sovietų Sąjungos griuvėsių, yra pasaulinės politikos veikėjas, kurio vaidmuo ir įtaka yra neišmatuojami. Šiame straipsnyje apžvelgsime Vladimirą Putiną, jo gyvenimą, politinę karjerą ir įtaką pasauliui.

Ankstyvas gyvenimas ir karinė karjera

V. Putinas gimė 1952 m. Sankt Peterburge, tuometiniame Lenningrade. Jo ankstyvas gyvenimas buvo gana kuklus. Po baigimo Lenningrado valstybiniame universitete, jis pradėjo savo karjerą KGB, Sovietų Sąjungos žvalgybos tarnyboje. Putinas tarnavo Vokietijoje ir buvo susijęs su šnipinėjimo veikla.

Politinis kilimas

Po Sovietų Sąjungos griuvėsių, Vladimiras Putinas pradėjo savo politinę karjerą. Jis įstojo į politiką sukurdamas kelias su Rusijos prezidentu Borisu Jelcinu. Jelcino patikėjo jam svarbų postą, paskirdamas jį premjeru. Po Boris Jelcino žengimo į pensiją 1999 m., Putinas tapo Rusijos prezidentu. Jo pirmąją kadenciją lydėjo ekonominės reformos ir stengimasis atkurti Rusijos įtaką pasaulio arenoje.

Ilga valdžios laikotarpio tęsimas

Po savo pirmosios kadencijos, Putinas nebegalėjo eiti į prezidento postą pagal Rusijos konstituciją, todėl jis praleido vieną kadenciją premjero poste, o po to grįžo į prezidento postą. Tai sukėlė kritikos dėl tai, jog jis išliko valdžioje ilgiau nei dauguma demokratiškų šalių vadovų. Vis dėlto, didelė dalis rusų palaikė jo valdymą dėl ekonominio augimo ir didėjančios Rusijos įtakos pasaulio politikoje.

Rusijos užsienio politika

Vladimiras Putinas siekia atkurti Rusijos vaidmenį pasaulio politikoje. Jo valdymo metu Rusija grąžino Krymą iš Ukrainos, kas sukėlė tarptautinį pasipiktinimą ir sankcijas iš Vakarų šalių. Taip pat Putinas glaudžiai bendradarbiauja su Sirijos prezidentu Bašaru al-Asadu ir įsitraukia į kovą prieš Islamo valstybę.

Kontroversijos ir kritika

Putinui tenka dalintis vyravusiais pasaulinės politikos reikalais su įvairiais iššūkiais ir kontroversijomis. Jo vykdoma politika, susijusi su žmogaus teisių pažeidimais, yra smerkiama daugelyje Vakarų šalių ir tarptautinių organizacijų. Taip pat yra daug kritikos dėl Rusijos kišimosi į kitų šalių vidaus reikalus ir nuolatinės konfrontacijos su Vakarais.

Politikos paveldas ir įpėdinis

Daug diskutuojama apie tai, kas vyks po V. Putino valdymo pabaigos. Po ilgos ir įtakingos valdžios laikotarpio, jis yra iškėlęs savo patikimus asmenis į įvairias politines pozicijas, įskaitant Dmitrijų Medvedevo, kuris tarnavo prezidento postą per Putino premjero kadenciją. Tačiau neaišku, kas taps Putinu pakeičiančiu įpėdiniu.

Vladimiras Putinas yra vienas iš įtakingiausių politikų pasaulyje, o jo veiksmai ir sprendimai daro didelę įtaką tarptautinei politikai. Nepriklausomai nuo to, ar jūs jam pritariate, ar ne, jo valdymas tęsiasi ir toliau kels daug pasaulio politikos klausimų.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA