Pradžia / Gyvenimas / Vilniuje į ligoninę atvežtas mėlynuojantis kūdikis: tai, kas vyko toliau, nustebino ir visko mačiusius

Vilniuje į ligoninę atvežtas mėlynuojantis kūdikis: tai, kas vyko toliau, nustebino ir visko mačiusius

2023-11-02

Vilniuje į ligoninę atvežtas mėlynuojantis kūdikis: tai, kas vyko toliau, nustebino ir visko mačiusius

Patiko? Pasidalink:

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriaus darbuotojams neseniai teko susidurti su rimtu iššūkiu – išgelbėti naujagimio gyvybę. Apie netikėtą, tačiau laimingai pasibaigusį įvykį ligoninės atstovai pranešė įstaigos „Facebook“ paskyroje.

„Nors mūsų ligoninėje gydomi tik suaugusieji, pasitaiko išskirtinių atvejų, kai Skubios pagalbos skyriaus darbuotojai gelbėja vaikus. Tokia laimingai pasibaigusi istorija įvyko visai neseniai – skyriaus vedėjas Paulius Uksas su komanda išgelbėjo gyvybę užspringusiam naujagimiui. Jau nekvėpuojantį naujagimį į RVUL Skubios pagalbos skyrių atvežė jo tėvai, nes būtent ši ligoninė buvo arčiausiai“, – rašė jie.

Kūdikis nekvėpavo, pradėjo mėlynuoti

„Vos telefono ragelyje išgirdau, kad atvežtas nekvėpuojantis kūdikis, viską mečiau ir nubėgau į priėmimą, pacientų registratūrą. Tuo metu slaugytoja Aleksandra Macijevskaja kūdikį jau nešė į reanimacinę palatą. Perėmęs pamačiau, kad jis pamėlęs, nekvėpuoja. Pradėjus gaivinimą, jis lyg ir sukosėjo, pažiopčiojo, bet spalvos neatgavo, kvėpavimo judesių nebuvo.

Slaugytoja ruošė kūdikiams skirtą atsiurbimo ir gaivinimo rinkinį. Tuo metu skubiosios medicinos gydytojas Šarūnas Maciulevičius gaivino suaugusį pacientą ir stabilizavęs jo būklę kartu su slaugytoja Nina Bartke ir slaugytojo padėjėjomis pribėgo padėti man. Kadangi naujagimis vis dar nekvėpavo, tęsėme gaivinimą ir staiga išgirdau verkimą. Kūdikio verkimas medikui – pats geriausias ženklas“, – pasakojo apie skubų įvykį skubiosios medicinos gydytojas P. Uksas.

Anot ligoninės, komanda toliau tęsė naujagimio gelbėjimą: išsiurbė iš plaučių kvėpuoti neleidusią masę, prijungė gyvybinių funkcijų stebėjimo monitorių, nors suaugusiems skirti elektrodai vos tilpo ant kūdikio krūtinės, o deguonies saturacijai skirtą prietaisą teko dėti ant kojos. Galiausiai net ir sauskelnes pakeitė – pritaikė mažiausias skyriuje turėtas, skirtas suaugusiems.

„Stabilizavę būklę paskambinome GMP ir paprašėme naujagimį nuvežti į Vaikų ligoninę. Tokie įvykiai mūsų skyriuje labai reti, kone išskirtiniai, bet atslūgus adrenalinui visi buvome labai laimingi, kad padarėme viską, ką galėjome ir išsaugojome gyvybę. Tai – didžiausias atlygis šiame darbe. Labai noriu padėkoti visai dirbusiai komandai už puikų darbą“, – džiaugėsi RVUL Skubios pagalbos skyriaus vedėjas.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA