Pradžia / Gyvenimas / Vilniuje fiksuojami NSO: pastebėti net keliuose mikrorajonuose

Vilniuje fiksuojami NSO: pastebėti net keliuose mikrorajonuose

2023-10-12

Vilniuje fiksuojami NSO: pastebėti net keliuose mikrorajonuose

Patiko? Pasidalink:

Vilnietis Domas kreipėsi į „MadeinVilnius.lt“ redakciją dėl Spalio 10 d. sostinės danguje pastebėtų keistų reiškinių. Antakalnio gyventojo teigimu jis stebėjo keistus šviesos šaltinius – galimai neatpažintus skraidančius objektus (NSO).

Nepriminė dangaus žibintų

„Gyvenu Antakalnio gale, netoli Valakampių. Šiose miškingose pakrantėse kiekvieną rytą ir vakarą vedžioju šunį, turiu savo maršrutą. Keistą formaciją sudarytą iš 3 šviesų pastebėjau pirmadienį, apie 23 val. vakaro. Tvarkingoje formacijoje kabojo trys ryškiai švytintys taškai, vėliau pradėję aktyviai judėti“, – pasakojo vilnietis.

Gyventojo teigimu, jo dėmesį iškart atkreipė greiti, labai dinamiški šių objektų judesiai, kurie nebūdingi įprastiems dangaus žibintams, leidžiamiems įvairių švenčių metu. Galiausiai šie NSO pradėjo mirksėti: „Pradžioje, kaip įprasta, galvojau, kad tai tikrai per šventes leidžiami kiniški žibintai. Akį patraukė suaktyvėję jų judesiai, o kad matau kažką neįprasto supratau, kai dangaus šviesuliai pradėjo mirksėti

Pastebėjo ir kiti gyventojai

Netrukus po įvykio, grįžęs namo, liudininkas Domas savo įspūdžiais pasidalino socialiniuose tinkluose, aplinkinių mikrorajonų gyventojų grupėse. Pasirodo, kad tą vakarą šį neįprastą reiškinį mačiusių ir nustebusių vilniečių buvo ir daugiau. Socialiniame tinkle „Facebook“ netrūko ir svarstymų kas tai galėtų būti: karinė operacija, NSO, dronai ar dangaus kūnai – saulės, mėnulio ir šiaurinės žvaigždės formacija.

„Vakar NATO oro žvalgybą dirbo aplink Vilnių. Gali būti jie“, – spekuliavo vilnietis Karolis socialinių tinklų grupėje „Antakalniečių bendruomenė“. „Kažkas panašaus fiksuota ir Suomijoje“, – rašo kitas vilnietis Andrius, pridėdamas nuorodą į tariamą NSO pastebėjimą Helsinkyje, iš pažiūros niekuo nesiskirianti nuo vilniečių matyto reginio.

Redakcijai susisiekus su įvykio liudininkais paaiškėjo, kad šią savaitę vilniečiai neatpažintus šviečiančius dangaus objektus šiaurės rytų Vilniuje pastebėjo net trijose vietose: prie pat Valakampių tilto, miškelyje netoli E. Pliaterytės gimnazijos bei netoli Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, keliaujantį Žirmūnų kryptimi. „Važiavau automobiliu iš Saulėtekio bibliotekos link restorano „McDonald’s“. Buvau ant Valakampių tilto, kuomet pamačiau tris ryškias šviesas danguje virš Neries. Už tilto sustojau pasižiūrėti, bet neilgai trukus jos sumirksėjo ir dingo“, – teigia viena iš įvykio liudininkių.

Skrydžių nebuvo

Remiantis orlaivių judėjimą danguje fiksuojančio portalo flightradar24.com duomenimis, rugsėjo 9 dieną, apie 23 val. minėtose teritorijose Vilniaus mieste jokie civilinės aviacijos lėktuvai neskrido, nesileido ir neatliko jokių judesių.

Artimiausi šiam laikui skrydžiai Vilniaus oro uoste vyko anksčiau: apie 22 val. 30 min. nusileido „WizzAir“ kompanijos lėktuvas (WZZ8084) iš Malagos; apie 22 val. 40 min. nusileido „MGA“ kompanijos lėktuvas (MGH931) iš Antalijos. Abu šie lėktuvai atskrido iš pietų, pro minėtas miesto teritorijas neskrido. Minėtu metu (apie 23 val.) Vilniaus oro uoste nei nusileidimai, nei pakilimai nevyko.

Dangaus anomalijų neužfiksuota

Nustatyti, ar tai galėtų būti koks nors dangaus kūnas, taip pat galima patogioje mokslininkų bei dangaus stebėtojų mėgėjų pamėgtoje nemokamoje programoje „Stellarium“. Joje rodomas tikroviškas 3D dangus – toks pat, kokį matote plika akimi, žiūronais ar teleskopu. Vis dėlto, nurodytu metu bei vietoje pirmadienio bei antradienio vakarais nieko panašaus į trijų ryškių bei šviečiančių taškų formacija danguje neužfiksuota. Tąnakt skaidriame Vilniaus miesto danguje buvo galima išvysti Saturną, Jupiterį, tačiau jokių ryškių žvaigždžių grupių.

MadeinVilnius.lt skaitytoja

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį madeinvilnius.lt neatsako.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA