„Prieš porą dienų lankiausi Vilniaus „Akropolyje“, ten jau viskas šventiškai papuošta, bet pamačiusi eglutę noriu paklausti tik vieno klausimo – kodėl pas mus stovi sena Marijampolės eglė?“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi vilnietė Ilona.
Atvykę su vyru dar nusistebėjom, kaip anksti papuošta eglė prie prekybos centro. Bet žiūrėjau, žiūrėjau į tą eglutę, kol supratau, kad ji man jau kažkur matyta, atrodo, net akyse stovi vaizdas, kad ją esu mačiusi.
Gal ir nuskambės juokingai, bet aš esu Kalėdų fanė, man tai gražiausia metų šventė. Dar turime tradiciją, kasmet pasižiūrime, kaip atrodo įvairių miestų eglės, susidarome sąrašą gražiausių ir su šeima važiuojame į jas pažiūrėti gyvai, pajusti šventinę nuotaiką, nusifotografuoti.
Na ir ką jūs galvojat, nuojauta manęs neapgavo – kone identiška eglė Marijampolėje stovėjo 2021 metais, dar telefone radau šeimos nuotrauką prie jos. Panaršiau ir dar daugiau, pasirodo, praėjusiais metais lygiai tokia pati stovėjo prie Šiaulių „Akropolio“.
Esu tik už pakartotinį daiktų panaudojimą, bet nejaugi taip visai nebėra kuo puoštis? Kyla tokie dvejopi jausmai – taip norisi originalumo, išskirtinumo, o dabar atrodo, kad visai nebesistengiama. Gal bent kokią smulkmeną buvo galima pakeisti? Nes aš skirtumų nelabai matau.
Su vyru juokiamės, kad šita eglutė – tikra ekskursantė, daro kokį tai turą po Lietuvos miestus. Dar pajuokavom, kad kitais metais, matyt, stovės prie Kauno „Akropolio“, bet kas ten žino, gal mūsų juokai virs realybe. Smagu, kad galvojama apie tvarumą, bet ir šiek tiek liūdna, kad nėra naujų idėjų.