Pradžia / Gyvenimas / Vilnietė neapsikentė: tai, ką balkone išdarinėja kaimynas, peržengia visas ribas

Vilnietė neapsikentė: tai, ką balkone išdarinėja kaimynas, peržengia visas ribas

2024-05-06

Vilnietė neapsikentė: tai, ką balkone išdarinėja kaimynas, peržengia visas ribas

Patiko? Pasidalink:

Karšti orai sugrąžino vieną seną problemą. Dar prieš metus ar porą su drauge aptarinėjom aprašytą istoriją, kai žmones viename Vilniaus mikrorajone į neviltį varė ribas pamiršę kito daugiabučio gyventojai.

Žmonės tada ir televiziją, ir žurnalistus kvietėsi, nes kaimynai mylėdavosi tiesiog prie neuždengtų langų. Viską matydavo vaikai, vaizdai ir suaugusiems atrodė pernelyg intymūs, tad visi stebėjosi, kaip galima taip rodytis ir negerbt ne tik savęs, bet ir kitų.

Tada smagiai aptarinėjom tą istoriją, o dabar mano kaimynystėje apsigyveno porelė…

Mūsų namai – vienas priešais kitą, mano virtuvės, svetainės langai ir balkonas – tiesiai į kaimynų balkoną, tik aš gyvenu aukščiau.

Pažįstu daugelį kaimynų, tačiau nebūčiau net pastebėjusi, kad atsirado nauji gyventojai. Bet jau visą praėjusią ir šią savaitę negaliu ramiai būti namuose: kiek pažiūriu pro langą – visą laiką balkone vaikšto kaimynas – nuogut nuogutėlis!

Kodėl aš turiu žiūrėt į jį tokį – kaip mama pagimdė? Juk visi turim gerbt vieni kitus. Ar jis jaučiasi geresnis, gražesnis už kitus, kad turėtų demonstruoti save? 

Turiu ne vieną pažįstamą, kuris balkone prigula pasideginti, bet apsidairo, kad tai netrikdytų kitų.

Kai kurie žmonės balkonuose ar pro langus ne tik demonstruoja nuogą kūną – kai kurie nevengia ir pasimylėti.<br> 123rf nuotr.

Nesu aš davatka ar vyrų nemačius, bet viskas turi ribas. Ar čia laisvė tokia, kad visi daro ir rodo ką nori? Sakysit – ne vieša vieta, deja, jeigu aš matau, tai yra vieša.

Nežinau, kiek dar tversiu, bet kai pamatau jo antrąją pusę kieme, taip ir norisi jai pasakyt, kad savo plikšį sutvarkytų ir aprengtų. 

Moteris atrodo padori, nė karto nemačiau, kad ir ji nuoga rodytųsi balkone. 

Galvojau, gal jis nesupranta, kad iš priešais aukščiau esančių butų matosi jo nuogybės, bet ir aiškinti nenoriu. Kaip žmogus susiprasti nesugeba? 

Tiesiog gerbkit vieni kitus, nerodykit visam kiemui to, ką reikėtų rodyti tik miegamajame.

Gal mano viešas laiškas ir kitiems daugiabučių gyventojams primins faktą: savo balkone nesat kaip vienkiemyje, kieme gyvena daug žmonių.

Tikiuosi, kad šį laišką perskaitys ir kaimynų pora – gal viešas sugėdinimas padės jiems atsitokėti…

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį tikrojilietuva.net neatsako.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA