Pradžia / Gyvenimas / Viktorijai Siegel prabilus apie sūnaus pagrobimą – Vaiko teisių tarnybos komentaras

Viktorijai Siegel prabilus apie sūnaus pagrobimą – Vaiko teisių tarnybos komentaras

2023-11-10

Viktorijai Siegel prabilus apie sūnaus pagrobimą – Vaiko teisių tarnybos komentaras

Patiko? Pasidalink:

Nuomonės formuotojos Viktorijos Siegel ir verslininko Lauryno Suodaičio santykių drama tęsiasi toliau. Trečiadienio vakarą moteris kreipėsi į gerbėjus su ašaromis ir pranešė, kad vyras jai negrąžino vaiko laiku.

Viktorija Siegel liko šokiruota, kai jos vyro advokatė likus pusvalandžiui iki sutarto vaiko sugrąžinimo laiko įspėjo, kad Laurynas Suodaitis berniuką pasiima atostogų. Kaip pranešė advokatė, verslininkas išnaudos jam priklausančias atostogų dienas su sūnumi.

Po viešojoje erdvėje kilusio skandalo naujienų portalas tv3.lt dėl komentaro kreipėsi į Vaiko teisių tarnybą.

„Kiekvieno vaiko gyvenime yra reikalingi abu tėvai – tiek gyvenantys drauge, tiek skyriumi. Norint, kad vaikas augtų saugus, jaustųsi mylimas ir laimingas, o tėvams pavyktų su vaiku sukurti artimą ir tvirtą ryšį, svarbu tiek mamai, tiek tėčiui nuolatos būti arti vaiko – bendrauti, palaikyti, domėtis jo kasdienybe, stengtis atliepti jo poreikius.

Vaiko teisių gynėjų darbo praktika rodo, jog gana dažnais atvejais, kai tėvai dėl kažko nesutaria, konfliktuoja, arba ruošiasi skyryboms, iškyla papildomų nesutarimų ir dėl vaikų“, – komentavo atstovai.

Visgi nurodomos ir dažniausios priežastys, dėl ko nesutaria poros:

„Dažniausiai besiskiriančios poros nesutaria dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, vaiko išlaikymo dydžio klausimų bei bendravimo su vaiku tvarkos. Padedant vaiko teisų gynėjams arba nukreipiant tėvus pagalbos į mediatorių, psichologą ir pan., didžiąją dalį tokių nesutarimų pavyksta išspręsti taikiai. Tačiau sudėtingiausi atvejai, kai besiskirianti pora vienas kitą kaltina netinkamu elgesiu su vaiku arba kai vaiku manipuliuojama, vaikas pasitelkiamas skaudinti vienam kitą – tad dažnai prasidėjus teisminiams ginčams, įveikti sunkumus prireikia daugiau laiko.

Atvejai, kai yra ribojamas vieno iš tėvų bendravimas su vaiku, nuslepiama svarbi informacija, ar vaikas negrąžinamas po susitikimo tam tėvui, su kuriuo nustatyta jo gyvenamoji vieta, gali būti laikomi vaiko teisių pažeidimais. Tačiau reikėtų paminėti, kad kiekviena šeimos situacija yra individuali, todėl vaiko teisių gynėjams kiekvienu atveju yra labai svarbu įvertinti visas aplinkybes, siekiant išsiaiškinti, kaip yra užtikrinami vaiko interesai. Tad vaiko teisių gynėjai, gavę vieno iš tėvų pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, visuomet vyksta į šeimą, kurioje yra vaikas ir vertina, kas juo rūpinasi, ar aplinka, kurioje jis yra, atitinka jo poreikius, ar yra užtikrintas jo saugumas. Vaiko teisių gynėjai, prioritetą teikdami vaiko interesų užtikrinimui, primena tėvams, jog visai atvejais labai svarbu abiem elgtis geranoriškai ir tarpusavyje komunikuoti, sudarant sąlygas kitam iš tėvų žinoti apie tikslią vaiko buvimo vietą bei galimybę bendrauti ir matytis su vaiku, bent jau išnaudojant technologines galimybes – telefoniniais pokalbiais, vaizdo skambučiais, susirašinėjant.

Vaiko teisių gynėjai primena, kad jų reagavimo tikslas yra būtinybė įvertinti vaiko saugumą ir jo gerovę, o tais atvejais, kai tėvams iškyla sunkumų ir nesutarimų dėl galimai nesilaikomos teismo priimtos bendravimo su vaiku tvarkos, jie turi galimybę kreiptis pagalbos į antstolius.

Vaiko teisių gynėjai primena tėvams, jog skiriasi pora, bet ne tėvai, tad rūpindamiesi savo vaikų gerove, jie turėtų rasti būdų, kaip skiriantis ar po skyrybų bendradarbiauti naujuose vaidmenyse: kartu priimti sprendimus dėl savo vaikų poreikių užtikrinimo, susitarti, kaip toliau juos auginti ir auklėti, kaip užtikrinti jiems finansinį saugumą, pasirūpinti jų ugdymo ir sveikatos priežiūros klausimais bei ieškoti kompromisų, mokytis pagarbiai valdyti ir taikiai spręsti iškilusius nesutarimus.

Visais atvejais, tėvams priimant su vaikais susijusius sprendimus, itin svarbus yra tėvų nuomonių suderinamumas, vaiko nuomonės išklausymas, gebėjimas patiems rasti geriausius vaiko interesus atitinkantį sprendimą. Siekiant rasti būdų bendravimo su vaikais klausimus išspręsti taikiai, galima pasitelkti ir vaiko teisių gynėjus, kurie pasirengę patarti, nukreipti gauti reikalingas paslaugas, rekomenduoti mediatorius, terapiją ir padėti išsaugoti darnius santykius bei pagarbą visiems šeimos nariams.

Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112“, – rašė Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA