Pradžia / Gyvenimas / Vakarų Lietuvos gyventojams – skubus tarnybų įspėjimas: talžys 28 m/sek. siekiantis vėjas

Vakarų Lietuvos gyventojams – skubus tarnybų įspėjimas: talžys 28 m/sek. siekiantis vėjas

2023-11-04

Vakarų Lietuvos gyventojams – skubus tarnybų įspėjimas: talžys 28 m/sek. siekiantis vėjas

Patiko? Pasidalink:

Penktadienio vakarą Vakarų Lietuvos gyventojai sulaukė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įspėjimo – šiąnakt talžys smarkus vėjas.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša: „Ateinantį rytą (04–09 val.) Pietryčių Baltijoje ir Kuršių mariose pietvakarių vėjas sustiprės iki stichinio meteorologinio reiškinio 28 m/s. Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus“, – buvo rašoma į mobiliuosius telefonus išsiųstame nepaprastajame įspėjime.

VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros doc. Gintautas Stankūnavičius pasaulio orų apžvalgoje ir prognozėje pranešė, kad Europą talžiusios audros „Ciaran“ likučiai pasieks ir Lietuvą, kurie atneš gausų kritulių kiekį. 

„Mums tikrai nereiktų bijoti – audra „Ciaran“ vis dar aktyvi (penktadienį 11 val. slėgis jo centre 964 hPa), bet jos judėjimo greitis jau labai sumažėjęs, jis silpsta virš Šiaurės jūros, o Lietuvą penktadienį vakare pasieks tik šio ciklono šaltasis frontas su gausiais krituliais“, – rašė G.Stankūnavičius.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad šeštadienio naktį palis. Vėjas pietryčių, pietų, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s, rytą pajūryje 21–23 m/s. Žemiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos.

Dieną daug kur protarpiais palis. Vėjas pietvakarių, pietų, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s, pirmoje dienos pusėje pajūryje 21–25 m/s. Aukščiausia temperatūra 7–12 laipsnių šilumos.

Sekmadienį vietomis trumpas nedidelis lietus. Naktį ir rytą kai kur rūkas. Vėjas pietryčių, naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s. Temperatūra naktį 2–7, dieną 8–12 laipsnių šilumos.

Pirmadienį daug kur lietus. Vėjas naktį pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, 5–10 m/s, dieną pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s. Temperatūra naktį 5–10, dieną 8–12 laipsnių šilumos.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA