Pradžia / Gyvenimas / Vaizdo įrašas plinta it virusas: nufilmuota, kaip Alytaus vaikų teisės ir policija paima vaiką iš mamos

Vaizdo įrašas plinta it virusas: nufilmuota, kaip Alytaus vaikų teisės ir policija paima vaiką iš mamos

2023-12-04

Vaizdo įrašas plinta it virusas: nufilmuota, kaip Alytaus vaikų teisės ir policija paima vaiką iš mamos

Patiko? Pasidalink:

Internete masiškai plinta vaizdo įrašas, kaip Alytaus vaiko teisių darbuotojos ir policija atskyrė vaiką nuo mamos. Kai kurie internautai netveria pykčiu, kaip vaikas paimamas per prievartą, girdisi, kaip jis klykia ir šaukiasi pagalbos. Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, ši situacija įvyko praėjusią vasarą. Po truputį aiškėjo šio įvykio detalės.

Perspėjame, kad šis vaizdo įrašas gali sukrėsti ir paveikti silpnesnių nervų skaitytojus.

Kodėl vaiką reikėjo atskirti nuo mamos ir tokiu būdu perduoti tėvui, kol kas dar nėra aišku. Naujienų portalas nuo pirmadienio ryto laukia Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir policijos komentarų. Sulaukę, tekstą papildysime.

Vaizdo įrašu pasidalino pati mama

Vaizdo medžiaga kaip atimamas vaikas ir trumpu situacijos aprašymu pasidalino „Facebook“ profilyje pati mama Edita Bandonytė-Nedzin.

Ji savo įraše tvirtina, kad Alytaus vaiko teisės vaiką atėmė jau antrą kartą.

„Nors sūnus prašėsi pagalbos, teigė, kad tėvo aplinkoje patiria smurtą. Tačiau dėl visko apkaltino motiną ir nori susidoroti bei visam laikui atimti sūnų, kad patekęs į motinos aplinką negalėtų pasipasakoti apie patiriamus išgyvenimus ir motina negalėtų vaiko pristatyti pas kvalifikuotus specialistus.

Jau galiu suprasti, kodėl šioje sistemoje motinos išeina iš gyvenimo, žūsta vaikai ir viskas yra užglaistoma. Ši institucija už mokesčių mokėtojų mokesčius yra plati terpė nusikalstamai veikai“, – įraše tvirtino ji.

Vaizdo įraše matyti, kaip tarnybos paima vaiką, o šis klykia

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip vaiką nuo mamos atskiria vaiko teisių apsaugos specialistai ir kartu pasitelkia policiją. Šiuo vaizdo įrašu gyventojai masiškai dalinasi socialiniuose tinkluose.

Užfiksuotame įraše galima matyti, kaip vaiko teisių darbuotoja bando paimti vaiką iš mamos, o vaikas verkia, nenorėdamas jos paleisti. 

„Mamyte“, – šaukia vaikas, kurį paima vaiko teisių darbuotoja.

Policijos darbuotojas tramdo mamą. Fone girdisi tiek vaiko, tiek mamos rėksmai.

Vaiko teisių darbuotoja paima vaiką ant rankų ir vedasi jį iš namų.

„Aš mirsiu“, – sako vaikas.

„Paleiskit!“ – šaukia berniukas.

Vaizdo įraše vaiko teisių darbuotoja aiškina, kad vaikas turi būti perkeltas į neutralią aplinką.

Vaikas išsigąsta, kad bus galimai vežamas pas tėtį, tačiau vaiko teisių apsaugos darbuotoja ramino, jog jį veš ne pas tėtį.

„Jis išgyveno viską vaikas, jis viską papasakojo“, – kalba kita moteris ir galimai sako apie vaiko tėtį.

„Prie vaiko šitaip negalima kalbėti“, – atsako vaiko teisių darbuotoja.

„Man bus viskas“, – šaukia vaikas.

Policija reikalavo, kad mama paleistų vaiką, tačiau vaizdo įraše ji atsisakė tą padaryti tol, kol nesužinos, kur vaikas bus vežamas.

„Neareštuok mamos“, – rėkia mažametis.

„Neareštuoju“, – atsako darbuotojai.

Gyventojai pasipiktinę ir laukia atsakymų

Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Vitalija Jankauskaitė taip pat pakomentavo šią situaciją.

„Nežinau, kokios šio vaiko paėmimo iš šeimos priežastys. Bet kokios jos bebuvę… Ar jums atrodo, kad šiame užfiksuotame epizode kažkaip saugomos ir ginamos vaiko teisės? Ar mes tikrai gyvename ne tik formaliai teisinėje ir laisvoje valstybėje, bet ar mums iš tiesų rūpi žmonių (įskaitant vaikus) teisės?

Žiūrint šį video atrodo, kad jėga plėšiamas vaikas iš mamos glėbio. Policija jėga laiko kitus artimuosius. Eina suprasti, kad vaiko teisių pareigūnės JĖGA velka vaiką iš namų…

Tai dabar yra erdvės pasireikšti visiems visokio plauko politikams ir kandidatams. Apginkite nors vieną vaiką. Sukurkite tinkamą precedentą sistemai. Tada tikrai balsuosim už jus.

Ką galvoja ir kaip šios moters elgesį darbo vietoje vertina jos vadovai?“ – rašė V. Jankauskaitė savo „Facebook“ paskyroje.

Šis vaizdo įrašas paplito it virusas ir sulaukė daug gyventojų neigiamų reakcijų.

„O siaube! Koks smurtas prieš mažametį, kokia emocinė ,psichologinė trauma, o jaunos pareigūnės smurtas prieš bejėgę moterį perteklinis. Verta susidomėti aukštesnėms VRS instancijomis, iš kur pas pareigūnę toks žiaurumas“, – piktinosi gyventoja.

„Žiauru. Mažą vaiką sutraumavo visam gyvenimui. Kur vaiko teisės, kodėl neatsižvelgta į vaiko norą būti su mama?“ – svarstė dar viena moteris.

„Mes patys kalti, kad Vaiko teisės šitaip elgiasi, nes tai mes neišeiname į gatves, po tarnybos langais išreikšti, kokia yra visuomenės nuomonė apie tokį tarnybos elgesį“, – rašė kitas.

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga pradės tyrimą

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė tv3.lt teigė, kad pirmadienį sulaukė politikų laiškų su vaizdo įrašu.

„Pradėsime tyrimą ir išsiaiškinsime, kas buvo ir kodėl. Visuomet vaiko paėmimas nėra švelnus. Vaikas tikrai nesėdi ir nelaukia, kol ateis jį ir paims. Kodėl taip reikėjo, kodėl policija dalyvavo ir kas įvykę. Labai sunku tik komentuoti iš vaizdo įrašo“, – komentavo E. Žiobienė.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA