Pradžia / Gyvenimas / Trakai to nematė seniai: su žuvusiu pareigūnu atsisveikina pilna žmonių bažnyčia

Trakai to nematė seniai: su žuvusiu pareigūnu atsisveikina pilna žmonių bažnyčia

2023-11-14

Trakai to nematė seniai: su žuvusiu pareigūnu atsisveikina pilna žmonių bažnyčia

Patiko? Pasidalink:

Skaudžioje avarijoje žuvęs Trakų rajono ilgametis pareigūnas išlydimas į paskutinę kelionę. Šiandien susirinko artimieji, pažįstami ir kolegos tarti paskutinį „sudie“. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika sausakimša.

Žuvusį ilgametį kolegą išlydi ir gausis būrys policijos pareigūnų. Laidotuvių procesijos koloną lydi policija. Ilga kolona, vedama policijos automobilių, Trakų gatvėmis pajudėjo Rūdiškių kapinių link. Lietuvą sukrėtė skaudi žinia, kai Rūdiškėse, Trakų rajone įvyko avarija, kurios metu žuvo ilgametis Trakų rajono Reagavimo valdybos vyriausiasis tyrėjas. Vyras ėjo 53-uosius metus.

Į pareigūno automobilį rėžėsi BMW, kurį vairavo nepilnametis, o kartu su juo vyko dar trys paaugliai. Pareigūnas žuvo vietoje, o nepilnamečiams prireikė medikų pagalbos. „Buvo keturi jaunuoliai. Du yra 2008 metų gimimo, tai yra 15-os metų ir du 2009 metų gimimo – tai 14 metų“, – tvirtino Vilniaus apskrities policijos Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja. „Jis ilgametis pareigūnas, Reagavimo valdybos vyriausiasis tyrėjas. Stažą turi 30 ir daugiau metų“, – sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė J. Samorokovskaja.

Apie žuvusį kolegą ji atsiliepia tik pačiais geriausiais žodžiais ir priduria, kad žuvusysis buvo kaip tik išėjęs atostogų. „Jis pirmadienį turėjo grįžti iš atostogų, bet, deja, nebegrįš“, – teigė J. Samorokovskaja.

Trakų rajono meras pareiškė užuojautą šeimai

Trakų rajono meras Andrius Šatevičius šeimai pareiškė gilią užuojautą. „Tai tikrai yra labai skaudi tiek mums, tiek bendruomenei, tiek ir, manau, policijos komisariatui, nelaimė. Nes, sakau, profesionalus, tikrai gerbiamas ir tikrai žinomas gyventojų.  Skelbiame užuojautą visai šeimai. Labai gaila, kad tokie įvykiai nutinka rajone“, – tv3.lt portalui sakė A. Šatevičius.

Vėliau naujienų portalas tv3.lt gavo išskirtinį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas mirtinos avarijos momentas, automobilių kaktomuša Trakų rajone, Rūdiškėse. Vienas iš šių jaunuolių ir filmavo vaizdo įrašą prieš pat susidūrimą ir po jo. Vaizdo įraše matosi, kaip Rūdiškėse jaunuoliai važiuoja BMW, garsiai klausosi rusiškos muzikos. Tada įvyksta avarijos momentas, susidūrimas.

Skaitytojas, kuris atsiuntė vaizdo įrašą, teigė, kad ir pats savo akimis matė šią avariją. „Aš šiandien vaiką vedžiau į darželį, šitas BMW praskrido pro mane nežmonišku greičiu“, – tvirtino liudininkas. „15-os, 17-os – visi nepilnamečiai. – Dviese jie ten buvo? – Keturiese lėkė, didžiausiu greičiu nuo kultūrnamio“, – pasakoja Rūdiškių gyventojas Žilvinas.

Po susidūrimo BMW nulėkė nuo kelio ir rėžėsi į namą

Rūdiškių pakraštyje esančioje sankryžoje susidūrė visureigis BMW X5 ir autobusiukas „Volkswagen Caravelle“. Po smarkaus smūgio BMW dar įlėkė į kiemą, juo praskriejęs atsitrenkė į namo sieną. Visureigiu važiavo keturi paaugliai, o autobusiuku – du vyrai. Abu per susidūrimą iškrito iš autobusiuko, vienas vyrų, kaip paaiškėjo, 53 metų Trakų rajono policijos pareigūnas, žuvo.

Apie įvykį Rūdiškių gyventojai šneka nenoriai, paaugliai – miestelio gyventojai, žuvęs policininkas – taip pat. Policijoje jis pradirbo apie 30 metų.

„Mano brolio švogeris, o kolegą išvežė reanimacija. Čia septintą ryto Miško gatvėje tie pacanai jau lėkė nestabdydami, paskui jie prie kultūrnamio dar draugą pasiėmė ir lėkė didžiausiu greičiu, nestabdė, tiesiai dėjosi jiems. Lipskis tuo metu važiavo pagrindiniu, o jie šalutiniu nepraleido jo“, – pasakoja Rūdiškių gyventojas Žilvinas.

Kiek po septynių ryto tarnyboms paskambino vienas gyventojas, jis pranešė, kad į jo namą atsitrenkė visureigis. Buvo atsiųsti gelbėtojai, nes pranešta, kad BMW pradėjo rūkti, veikiausiai užsidegė, kad viduje yra žmonių. Atvažiavus tarnyboms paaiškėjo, kad BMW gretimoje sankryžoje rėžėsi į autobusiuką, iš jo iškritęs vyras buvo nebegyvas. 

Į įvykio vietą atskubėjo ir Trakų rajono policijos viršininkas, jis sako, kad žuvęs pareigūnas šiuo metu atostogavo, į tarnybą jis turėjo grįžti kitą savaitę. Kol kas neaišku, kas vairavo autobusiuką, kartu su policininku važiavęs 49-erių metų vyras patyrė sunkias traumas, jis išvežtas į ligoninę.

„Šitam įvykyje žuvo Trakų rajono ilgametis pareigūnas, vyriausias tyrėjas su ilgamete patirtimi. Jis šią savaitę atostogose, tarnybą pradėtų nuo pirmadienio. Buvo atostogų metu, jie važiavo dviese, kas iš jų vairavo, kol kas neaišku, nustatysim, nes kitas žmogus iš „Volkswagen Caravelle“ iš karto buvo išvežtas į ligoninę, tai kol kas net nežinome, kas vairavo, bet tyrimo metu nustatysim tą faktą“, – tvirtina Trakų rajono policijos viršininkas Sigitas Šemis.

BMW vairavo 15-metis.  Dėl savo amžiaus vairuotojas greičiausiai išvengs baudžiamosios atsakomybės ir net nebus teisiamas, nebent jis būtų apkaltintas tyčine žmogžudyste, o ne mirtinos avarijos sukėlimu. Pastarasis nusikaltimas priskiriamas netyčiniams. 15-metis gali būti teisiamas tik už kai kurias sunkias tyčines veikas.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA