Pradžia / Gyvenimas / Tragiška nelaimė Kupiškio rajone: gaisro metu žuvo visa šeima

Tragiška nelaimė Kupiškio rajone: gaisro metu žuvo visa šeima

2024-04-05

Tragiška nelaimė Kupiškio rajone: gaisro metu žuvo visa šeima

Patiko? Pasidalink:

Per gaisrą Kupiškio rajone žuvo visa šeima: tėvai ir sūnus. Gaisro priežastys kol kas neaiškios, o aplinkybės mįslingos, nes žuvusieji gyveno tvarkingai, tad, kodėl nė vienas iš trijų nesugebėjo gelbėtis ir gelbėti neaišku.

„Tai nenusakoma tragedija, būna vienas žmogus miršta, du gaisruose. Žiūrime televizorių, matome, bet kad trys ir visa šeima“, – kalbėjo Miliūnų kaimo gyventoja Janina Trasikienė.

„Gaila žmonių. Namai sudegs, tai kitą pasistatys, išsinuomos, toliau gyvens, bet žmonių nebėra“, – teigė Miliūnų kaimo gyventojas Evaldas Trasikis.

Ugniagesiai iš po antradienio vakaro toliau tyrinėja, kasinėja, apžiūri, tikėdamiesi išsiaiškinti, kodėl nė vienas iš trijų nesugebėjo gelbėti ir gelbėtis. Juk buvo tik po 8 valandos vakaro.

„Keista, čia irgi iš nuogirdų, kad dar 8 valandą kaip ir šviesa degė. Vieni taip sako, kiti taip“, – sakė Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Simas Jėčius.

Ne ugnį, o dūmus pirmi pamatė kaimynai.

„Liepsnos nebuvo, vieni dūmai. Liepsna buvo iš kitos pusės visai“, – šnekėjo kaimynas.

Pasileidę per sodą ir daržus kaimynai tikėjosi išgelbėti.

„Pradėjome rėkti, vyrui sakau, greitai kviesk gaisrinę, ar yra gyvų rėkiau. Apie langus ėjome, daužėme, šaukėme. Aš tokį šiferio gabalą griebiau, langą išdaužiau, tik dūmų juodų stulpas pasipylė ir viskas“, – pasakojo J. Trasikienė.

Ugniagesiai jau rado namą apimtą atviros liepsnos, iškart buvo jiems pavojinga eiti į vidų.

„Po kelių minučių ištraukė du kūnus, medikai nustatė, kad jau mirę. Dar po kažkurio laiko ištraukė paskutinį, trečią žmogaus lavoną“, – aiškino Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas.

Dūmuose užtroško 80-metė motina, kiek jaunesnis jos sutuoktinis ir 52-iejų sūnus.

„Na, galimai arba pečius, arba rūkymas, arba elektros instaliacija“, – svarstė S. Jėčius.

Kaimynai spėjo, kad namai užsidegė nuo krosnies. Pastaroji sena kaip ir patys – dabar jau buvę – namai.

„1922 metų, ir kaip pasakyti, reikėjo ir pečius tvarkyti, ir kaminas sutvarkyti“, – teigė E. Trasikis.

Namas taip greitai įsidegė, kaimynų manymu, nuo patalų.

„Seni žmonės jau pataluose gulėjo, jie turėjo gerų patalų, tikrai geri patalai pas juos buvo. Visa tai pradėjo smilkti, na, tai vatos dega, paralonai, žinote, kokie dūmai juodi?“, – šnekėjo Miliūnų kaimo gyventoja.

Gaisre užtroškusi trijų asmenų šeima toliau tragiškai smukdo šiųmetę aukų statistiką.

Panevėžio apskrityje šiemet gaisruose žuvo 5 žmonės, pernai tuo pat metu 1. Per Lietuvą gaisro aukų beveik padvigubėjo: šiemet žuvusių jau 24, pernai iki vasario 21-osios buvo 13.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA