Pradžia / Gyvenimas / Tėvas advokatui pripažino įvykdęs kraupų nusikaltimą: prieš išmesdamas 5 mėnesių kūdikį per langą, jį dar trenkė į grindis

Tėvas advokatui pripažino įvykdęs kraupų nusikaltimą: prieš išmesdamas 5 mėnesių kūdikį per langą, jį dar trenkė į grindis

2023-12-10

Tėvas advokatui pripažino įvykdęs kraupų nusikaltimą: prieš išmesdamas 5 mėnesių kūdikį per langą, jį dar trenkė į grindis

Patiko? Pasidalink:

Prieš daugiau nei savaitę savo paties vaiką pro langą uostamiestyje išmetęs vyras ketvirtadienį atvestas į teismą. 5 mėnesių kūdikį, kuris dėl patirtų sužalojimų vėliau mirė, nuskriaudusiam tėvui pareikšti įtarimai dėl vaikelio nužudymo. Vėliau paaiškėjo ir sukrečianti detalė – įtariamojo advokatas teigė, jog tėvas prisipažino įvykdęs kraupią egzekuciją savo vos 5 mėnesių kūdikiui. Už tokį nusikaltimą vyras už grotų gali sėsti iki gyvenimo galo.

Įtariamojo advokatas išgirdo kraupų tėvo prisipažinimą

Po teismo posėdžio paaiškėjo ir šokiruojanti detalė – mirusio 5 mėnesių kūdikio tėvas savo advokatui prisipažino, jog įvykdė kraupų nusikaltimą.

Pasak E. A. advokato Vilmanto Ančiukaičio, šįryt apklausoje bendraudamas su įtariamuoju jis išgirdo E. A. prisipažinimą padarius kraupų nusikaltimą. Taip pat, pasak advokato, tėvas paaiškino, kad prieš išmesdamas kūdikį per langą jis trenkė vaiką į grindis.

„Šiandien turėjome apklausą prieš gabenant į teismą. <…> Kiek spėjo paaiškinti, paaiškino. Tas aplinkybes, kuo yra įtariamas, jis patvirtino. Koks įtarimas jam pareikštas, jis prisipažino tą padaręs. Prisipažino, kad išmetė vaiką per langą. Savo vaiką. Pasakė, kad (prieš tai – LRT.lt) buvo vienas smūgis į grindis – metė, trenkė į grindis“, – sakė advokatas.

Į teismą atvestas 5 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamas tėvas

Į teismą atvestas 5 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamas tėvas / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Paklaustas, ar įtariamasis gailisi, advokatas teigė matantis tokių ženklų – vyras verkia pasakodamas apie lemtingus įvykius.

„Aš manau, kad gailisi, be abejo. Jis suvokia tai, ką jis padarė. Gailisi žmogus, verkia“, – teigė V. Ančiukaitis.

Žinia, po įvykio įtariamasis turėjo psichinės sveikatos problemų, todėl buvo laikomas įkalinimo įstaigos ligoninėje, tačiau dabar, pasak advokato, E. A. būklė yra pagerėjusi.

„Dabar jis, mano galva, adekvačiai reaguoja. Adekvačiai atsakinėja į klausimus. Tik klausimas yra, ar jis yra visiškai sveikas“, – sakė pašnekovas.

Advokatas Vilmantas Ančiukaitis

Advokatas Vilmantas Ančiukaitis / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Savo paties vaiko žiauriu nužudymu įtariamas vyras advokatui neneigė, kad jis buvo įnikęs į narkotikus, tačiau bent kol kas tiksliai neatsakoma į klausimą, ar lemtingų įvykių metu įtariamasis buvo apsvaigęs.

„Jis neneigia, kad jis vartojo narkotines priemones, tačiau kokią įtaką tai turėjo jo psichikai tuo metu ir šiuo metu, dabar nepasakysime be medikų išvadų. Tai, kad jis apsvaigęs tą padarė, įtarime jam nėra inkriminuota. Kad jis vartojo nuolat, to neneigia, o ar tą dieną buvo pavartojęs – neaišku dabar kol kas“, – teigė V. Ančiukaitis.

Įtariamasis slapstėsi nuo žiniasklaidos dėmesio, teismas suėmė maksimaliam laikui

Žiaurų nusikaltimą, kaip įtariama, įvykdęs E. A. ketvirtadienį buvo atvestas į Klaipėdos apylinkės teismą. Mirusio 5 mėnesių kūdikio tėvas į teismo salę atvežtas iš sulaikymo vietos ligoninės.

Įtariamasis visais būdais vengė žiniasklaidos dėmesio: veidą bandė slėpti po ryškiaspalve striuke, dangstėsi rankomis. Vyrui teisme siekta pareikšti įtarimus dėl bejėgiškos būklės mažamečio šeimos nario nužudymo itin žiauriu būdu ir pratęsti suėmimo terminą. Prokuratūra Klaipėdos apylinkės teismo prašė 3 mėnesiams suimti uostamiestyje kūdikį pro langą išmetusį vyrą.

Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Violeta Balčiūnienė tenkino šį prokuroro prašymą. „Suėmimą pratęsiau 3 mėnesiams ir būtent tais pagrindais, kuriuos buvo nurodęs prokuroras. Tai yra vienas iš punktų dėl to, kad įtariamasis, būdamas laisvėje, gali bėgti ir slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teismo ir daryti naujas nusikalstamas veikas“, – teigė teisėja.

Teisėja Violeta Balčiūnienė

Teisėja Violeta Balčiūnienė / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Neatmetama, kad bėgti ir slėptis E. A. bandytų dėl to, kad už nusikaltimą, kuriuo jis yra įtariamas, įstatymai numato labai griežtą laisvės atėmimo bausmę.

Pasak V. Balčiūnienės, įtariamasis nuolatinės gyvenamosios vietos neturi.

„Jis nurodo, kad gyvena nuomojamame bute, tačiau jokių nuomos sutarčių nėra, o akivaizdu, kad pas buvusią gyvenimo draugę po šių įvykių jis tikrai negalės grįžti. Daugiau jokių duomenų neturime, kad jis turėtų kur gyventi“, – dėstė V. Balčiūnienė.

Ketvirtadienį paaiškėjo ir nauja vaiko nužudymu įtariamo vyro praeities aplinkybė. Anksčiau skelbta, kad vyras buvo teistas 2 kartus – dar būdamas paauglystėje buvo nuteistas dėl nužudymo, o išėjęs į laisvę nusikalto dar kartą. Vis dėlto aiškėja, kad iš tiesų E. A. buvo teistas 3 kartus.

Į teismą atvestas 5 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamas tėvas

Į teismą atvestas 5 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamas tėvas / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Paskutinis teismo nuosprendis dar nė nespėjo įsigalioti. Paskutinį kartą vyras buvo nuteistas už sukčiavimą.

„Ten sukčiavimas, kortelės panaudojimas“, – trumpai apibūdino Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius.

Arūnas Saunorius

Arūnas Saunorius / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Teismas E. A. už šį nusikaltimą buvo skyręs pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau, kaip minėta, nuosprendis nebuvo įsiteisėjęs ir vyras dar nebuvo pradėjęs vykdyti bausmės.

Ši aplinkybė, jog po pirmosios laisvės atėmimo bausmės netrukus vyras ir vėl sėsdavo į teisiamųjų suolą, pasak teisėjos, rodo polinkį nusikalsti.

Prokuroras A. Saunorius taip pat teigė, kad E. A. yra skirta psichiatrinė-psichologinė ekspertizė. Kaip greitai ji bus atlikta, atsakyti sunku.

„Vieną kartą stebi mėnesį, kitą kartą užtenka savaitės. Tai čia priklauso nuo situacijos“, – sakė prokuroras.

Jis taip pat neskubėjo vertinti ir to, ar įtariamasis nuoširdžiai gailisi dėl to, ką padarė.

„Čia advokatas taip sako. Aš nežinau. Kol nėra surinkti visi duomenys, jie nesugretinti, vertinti, ar jis prisipažįsta, sako tiesą, manau, yra ankstoka. Taip, jis duoda parodymus, o kaip juos vertinti – tam ir visas tyrimas atliekamas“, – aiškino A. Saunorius.

Į teismą atvestas 5 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamas tėvas

Į teismą atvestas 5 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamas tėvas / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Tokių sunkių sužalojimų seniai nebuvo matęs ir patyręs vaikų gydytojas: tai sunkiai suvokiama sveiku protu

LRT.lt jau skelbė, kad lapkričio 20 d. teismas buvo šiam žmogui paskyręs suėmimą 14 dienų. Tiesa, tuomet pats kūdikį nuskriaudęs vyras teismo posėdyje nedalyvavo, mat dėl psichinės būklės buvo gydymo įstaigoje. Už akių įtarimai jam nebuvo pareikšti.

Į teismą atvestas 5 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamas tėvas

Į teismą atvestas 5 mėnesių kūdikio nužudymu įtariamas tėvas / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Tuomet ikiteisminis tyrimas dar buvo atliekamas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Vis dėlto jau trečiadienio vakarą išseko, kaip įtariama, tėvo agresiją patyrusio kūdikio jėgos gyventi ir, nepaisant atkaklių Klaipėdos ir Kauno medikų pastangų, vaiko gyvybė užgeso.

Tuomet teisėsauga ir perkvalifikavo tyrimą.

Vaiko patirtų sužalojimų gausa ir jų padarymo būdas teisėsaugai ir leidžia įtarti, kad vaikelis buvo sužalotas itin žiauriu būdu.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras A. Saunorius, apibūdindamas užfiksuotus sužalojimus, kiek anksčiau teigė, kad „sužalota daugiau, negu nesužalota“.

„Šioje situacijoje išvardyti, kokie sužalojimai padaryti, turbūt būtų sunkiau nei pasakyti, kas nesužalota“, – sakė A. Saunorius.

Prokuroras Arūnas Saunorius

Prokuroras Arūnas Saunorius / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Apie vaiko būklę po jo mirties plačiau pasisakė ir dėl jo gyvybės kovoję medikai.

LSMU Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas sakė, kad jam šis atvejis yra sunkiai suvokiamas.

„Jei jūs norite tikslaus mechanizmo, tai šios traumos mechanizmas yra supurtymas su metimu ant grindų ar kokio kito paviršiaus. Klasikinis mechanizmas, kuris labai pažeidžia galvos smegenis“, – sakė medikas.

Rimantas Kėvalas

Rimantas Kėvalas / D. Umbraso / LRT nuotr.

LRT.lt primena, kad E. A. savo paties vaiką pro langą išmetė lapkričio 18 dieną.

Biografijoje – nužudymas

Žinia, ranką prieš vaikelį pakėlęs jo tėvas buvo gerai žinomas teisėsaugai, ne vienus metus praleidęs už grotų.

Dar būdamas nepilnametis 2014 metais jis buvo nuteistas už žmogžudystę dėl savanaudiškų paskatų vienoje iš Klaipėdoje garsiai nuskambėjusių ir brutalumu pasižymėjusių bylų. Tuomet šis žmogus su dar vienu nepilnamečiu dėl dviejų cigarečių žiauriai sumušė benamį, šis dėl patirtų sužalojimų mirė.

Smurtas

Smurtas / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

Tada nusikaltėlis už grotų buvo pasiųstas 8 metams, tačiau iš įkalinimo įstaigos išėjo anksčiau.

Prieš teismą vyrui dar kartą teko stoti netrukus po to, kai išėjo iš įkalinimo įstaigos, 2022-aisiais jis buvo nuteistas už turto sugadinimą. Tada jam skirta bausmė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu.

Socialiniams darbuotojams visą lapkritį niekas neatidarė durų

Institucijoms buvo žinoma ir šeima, kurioje augo kūdikis. Vaiko motinai dėl socialinių įgūdžių stokos maždaug 8 metus buvo teikiama pagalba.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba buvo informuota apie šeimoje pasitaikiusius galimo smurto tarp suaugusiųjų atvejus, todėl ji stebėjo šeimą, tačiau ten augantiems vaikams pavojaus esą nekildavo.

Tiesa, socialines paslaugas šeimai teikęs Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras pastaruoju metu buvo pastebėjęs tam tikrų nerimą kėlusių ženklų.

Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras

Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Lapkritį socialinės darbuotojos šeimoje lankėsi 5 kartus. Paskutinį kartą į šeimos būstą bandyta patekti tragiškai pasibaigusio įvykio išvakarėse – lapkričio 17 dieną.

Iš šių minimų 5 kartų, kai buvo bandoma aplankyti šeimą, centro atstovams durys nebuvo atidarytos nė karto, nesisekė ir skambinant telefonu.

„Iš tų visų 5 kartų visą laiką buvo skambinama ir moteris atsiliepė tik vieną kartą. Susakė informaciją telefonu. <…> Socialiniai darbuotojai laukė grįžtant atvejo vadybininko iš atostogų mėnesio viduryje ir ketino kreiptis dėl tokios situacijos ir greitesnio atvejo vadybos posėdžio organizavimo svarstyti paslaugų ir moters nekomunikavimo su socialiniais darbuotojais“, – sakė Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Rita Bratėnaitė-Vitkienė.

Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Rita Bratėnaitė-Vitkienė

Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Rita Bratėnaitė-Vitkienė / R. Rumšienės / LRT nuotr.

Anot centro vadovės, kūdikio motinos bendravimas su paslaugas teikiančiais įstaigos darbuotojais bangavo – ji tai bendraudavo, tai nutoldavo.

Ne itin nuoširdų moters bendravimą su įstaigos atstovais rodo ir tai, kad ji gana ilgai slėpė nėštumo faktą ir santykius su kūdikio tėvu. Tai, kad laukiasi, moteris prisipažino tik paskutinį nėštumo mėnesį.

Antrasis šeimoje augęs vaikas – saugioje aplinkoje

Žinia, šeimoje augo ir dar vienas vyresnis vaikas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė teigė, kas šiuo metu nepilnametis yra saugioje aplinkoje.

„Socialinių partnerių pagalba yra teikiama visa reikalinga pagalba tiek vaikui, tiek jo tėvams. Vaikas yra saugioje aplinkoje su savo artimaisiais žmonėmis“, – sakė I. Skuodienė.

Ilma Skuodienė

Ilma Skuodienė / E. Blaževič / LRT nuotr.

Nepilnamečiui yra teikiama pagalba išgyvenant trauminę patirtį – labai artimo žmogaus netektį. Ypatingas dėmesys skiriamas ir kūdikio netekusiai moteriai.

„Sunku būtų detalizuoti, bet, aišku, galima suprati, kaip žmonės jaučiasi netekę vaiko, kūdikio, brolio ar sesers. Kiekvienam žmogui netekus savo artimo tikrai yra stipri trauminė patirtis ir kiekvienas ją išgyvena savaip. Aišku, tie gedėjimo procesas, pykčio, susitaikymo, priėmimo, kiekvienam yra pereinami procesai. Tai tikrai specialistai dirba ir yra pasiruošę padėti pereiti šiuos procesus, bet, aišku, yra labai svarbu, kaip gedinti pusė yra pasiruošusi priimti pagalbą“, – paklausta apie motinos būklę, sakė tarnybos direktorė.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA