Pradžia / Gyvenimas / Sūnų pagimdęs translytis vyras neslepia apmaudo: „Visi žmonės, kurie nešioja vaikus, yra motinos“

Sūnų pagimdęs translytis vyras neslepia apmaudo: „Visi žmonės, kurie nešioja vaikus, yra motinos“

2024-04-27

Sūnų pagimdęs translytis vyras neslepia apmaudo: „Visi žmonės, kurie nešioja vaikus, yra motinos“

Patiko? Pasidalink:

Translytis vyras, pagimdęs sūnų, kritikuoja medicinos personalą, kad jį vadino gimdymo metu vadino „mama“ ir tvirtina, kad yra svarbu nustoti automatiškai sieti nėštumą su buvimu moterimi.

37 metų Bennett Kaspar-Williams iš Los Andželo pirmą kartą suprato esąs translyčiu maždaug prieš dešimt metų. Tačiau perėjimą iš vienos lyties į kitą pradėjo tik po trejų metų.

2017 metais jis sutiko savo gyvenimo meilę, vyrą Malik, su kuriuo susituokė 2019 metais. Po vestuvių pora nusprendė, kad nori turėti vaikų ir pasvėrė jiems prieinamas galimybes. Tai reiškė, kad Bennett turės nutraukti testosterono hormonų terapiją, kurią jis taikė keletą metų dėl priežasties, kad vėl galėtų veikti ir funkcionuoti kiaušidės.

Bennett, kuriam buvo operuota viršutinė kūno dalis, tačiau ne lyties organai, galiausiai nusprendė, kad nustos vartoti testosteroną ir galės pastoti bei išnešioti vaiką.

Netrukus po to, kai jie pradėjo bandyti pastoti, tai pavyko lengvai ir natūraliai, o šių metų spalį šeima sutiko savo sūnų, kurį pavadino Hudson.

Nelengvas kelias

Praėjus dvejiems metams nuo gydymo hormonais pradžios, 2015 metų vasarą, Bennett buvo atlikta krūtų pašalinimo operacija, už kurią sumokėjo 5 tūkstančius dolerių.

Kalbėdamas apie operaciją Bennett sakė: „Tai tikrai išlaisvino. Jaučiau, kad tai kažkas, ką turiu padaryti, bet niekada neturėjau neapykantos savo krūtims, kaip kai kurie translyčiai žmonės. Aš neturėjau kūno disforijos, tačiau niekada negalėjau numatyti, koks palengvėjimas bus, kai pamačiau, kad jų nebėra. Tokia operacija numetė didelį dalį nuo mano pečių.“

Vyras pasakojo, kad tokia operacija buvo chiruginio kelio pabaiga, nes atsisakyti savo lytinių organų ar jų pakeisti – neplanuoja.

Visgi, išnešioti ir pagimdyti savo vaiką nebuvo lengvas Bennett sprendimas, rašoma dailymail.co.uk.

„Visada žinojau, kad galiu pastoti, bet to nenorėjau daryti, kol neišmokau atskirti savo kūno funkcijų nuo bet kokių lyties sampratų“, – sakė Bennett.

Jis taip pat pridūrė: „Kai išmokau galvoti apie savo kūną kaip apie įrankį, o ne apie lyčių stereotipų rinkinį, supratau, kad galiu būti toks, kokiu noriu būti ir atvesti vaiką į pasaulį. Niekas niekada iš tikrųjų negali žinoti, ar įmanoma turėti vaikų, kol nepabandai.“

Anot vyro, štai kodėl taip svarbu nustoti apibrėžti „moterystę“ kaip „motinystę“, nes tai klaidingas lygiavertiškumas, kad visos moterys gali tapti motinomis, kad visos motinos nešioja savo vaikus arba kad visi žmonės, kurie nešioja vaikus, yra motinos.

„Nė vienas iš tų dalykų nėra visuotinai tiesa“, – sako Bennett.

Džiaugiasi sūnumi

Bennett sužinojo, kad pastojo 2020 metų kovą, natūraliu būdu, be jokios medicininės intervencijos, išskyrus hormonų vartojimo nutraukimą.

Tačiau jo pakylėjimas netrukus buvo sudrumstas pandemijos sukelto nerimo.

„Pastojome vos iš kelių bandymų, nors tikėjomės, kad procesas užtruks ilgiau nei manėme. Tai buvo tik maždaug savaitė prieš tai, kai 2020 metų kovo mėnesį čia viskas buvo uždaryta, todėl mano pakilią nuotaiką gana greitai pakeitė nerimas dėl pandemijos ir to, kaip aš saugosiu save ir savo kūdikį“, – sakė Bennett.

Visgi, neramios nuotaikos nesutrukdė nėštumui ir 2020 metų spalį vyras susilaukė gražaus berniuko Hudson, kuriam gimti prireikė cezario pjūvio.

Tačiau būdamas ligoninėje Bennett pasakojo, kad buvo nuolat sumaišomas ir sunerimęs dėl tam tikrų dalykų:

„Vienintelis dalykas, privertęs mane sunerimti dėl nėštumo, buvo klaidinga lytis, kuomet gavau medicininę pagalbą dėl nėštumo. Nėštumo reikalas ir taip, aš sakau yra verslas, nes visa Amerikos nėščiųjų priežiūros institucija yra orientuota į šios „motinystės“ sąvokos pardavimą, todėl yra taip susipynusi su lytimi, kad buvo sunku išvengti būti nesuprastam.

Net turėdamas pilną barzdą, plokščią krūtinę ir „vyrišką“ lyties žymeklį savo tapatybėje, žmonės vis tiek vadino mane „mama“ arba „ponia“. Tai ir privertė mane sutrikti.“

Vyras tikina, kad niekas susiję su nėštumu jam neatrodė „moteriška“: „Tiesą sakant, manau, kad vaiko nešiojimas, izoliavimas dėl pandemijos, buvimas ligoninėse ir sūnaus pasitikimas vienam buvo pats sunkiausias ir drąsiausias dalykas, kurį aš kada nors padariau. Nieko nėra geriau ir stipriau už tai, kad galiu pasakyti, jog esu tėtis, sukūręs savo vaiką.“

Jis taip pat sako, kad geriausias dalykas būnant tėčiu yra matyti, kaip Hudson dalijasi savo naujais atradimais.

Bennett pridūrė, jog yra smagu matyti, kaip vaikai yra apsaugoti nuo išankstinio nusistatymo. „Vaikai yra šios nuostabios būtybės, kurios nemato pasaulio su tokiais nusistatymais ir išankstinėmis nuostatomis, kaip ir suaugusieji.

Mano sūnui nėra nieko natūralesnio ir normalesnio už tėtį ir tėtį, o kai bus pakankamai paaugęs, jis taip pat supras, kad tėtis buvo tas, kuris jį nešiojo ir rūpinosi, kad jis galėtų patekti į šį pasaulį. Vaikai mato meilę, kantrybę ir įsipareigojimą. Mano sūnus, be jokios abejonės, priims tai, kad jis gimė iš manęs, kaip ir visą kitą meilę ir grožį aplinkui – išskėstomis rankomis“, – sakė Bennett.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA