Pradžia / Gyvenimas / Sukrėsta mama įspėja kitas: 19-metės dukros gyvybę nusinešė tamponas

Sukrėsta mama įspėja kitas: 19-metės dukros gyvybę nusinešė tamponas

2023-11-19

Sukrėsta mama įspėja kitas: 19-metės dukros gyvybę nusinešė tamponas

Patiko? Pasidalink:

Mamai iš skausmo plyšta širdis – jos dukros gyvybę pasiglemžė toksinis šoko sindromas, kurį sukėlė tamponas. Ji pasakojo, kad 19-metė mirė jos glėbyje, kai ji „maldavo jos nemirti“. 59-erių Dawn Massabni iš Naujojo Džersio prisipažino, kad jai vis dar sunku pamiršti momentą, kai 2019 metų kovo 30 dieną jos dukra Maddy paliko šį pasaulį, rašo dailymail.co.uk.

Tamponas sukėlė žaibišką infekciją

Dizaino studentė, kuri vos tris dienas prieš nelaimę atšventė savo gimtadienį, vakarieniavo su šeima, kai pradėjo blogai jaustis. Vos per porą dienų jos būklė drastiškai blogėjo. Kai Maddy prarado sąmonę, Dawn skubiai iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Maddy buvo nugabenta į intensyvios priežiūros skyrių, tačiau dėl mirtinos ligos sutriko jos organų veikla ir mamai teko priimti patį sunkiausią sprendimą – atjungti dukros gyvybę palaikančius aparatus. Sielvartaujanti mama stengiasi didinti informuotumą apie toksinio šoko sindromo keliamus pavojus ir ragina naudojančias tamponus tai daryti itin atsakingai.

Kalbėdama su „Fabulous Digital“, Dawn pasakojo, kad Maddy tuo metu buvo prasidėję menstruacijos, tačiau ji reguliariai keitė tamponus, kaip ir priklauso. 2019 m. kovo 27 dieną, pavasario atostogų metu, vakarieniaudama su savo broliu Georgie ji pradėjo prastai jaustis, prasidėjo viduriavimas, karščiavimas, vėmimas. Manydama, kad dukra pasigavo žarnyno infekciją, Dawn rūpinosi ja per naktį, tačiau išaušus rytui situacija buvo itin sudėtinga.

Tamponai (nuotr. Shutterstock.com)

Ragina tamponus naudoti atsakingai

Dawn sakė, kad ji nebuvo „pernelyg susirūpinusi“, nes Maddy buvo „sveika jauna mergina, kuri reguliariai mankštinosi ir sveikai maitinosi“. Tačiau kovo 29 dieną dukra jau buvo kritinės būklės, ji vos galėjo judėti.

„Tada, per kelias minutes, jai itin greitai pablogėjo. Ji buvo ant mirties slenksčio. Toksinis šoko sindromas nusineša gyvybę vos per kelias dienas, taip nutiko ir Maddy. Apkabinau ją ir sakiau: „Nepalik manęs, aš tavo myliu“. Ji mirė mano glėbyje. Buvo siaubinga“, – pasakojo mama.

Dawn sako, kad sprendimas išjungti dukros gyvybę palaikančius aparatus buvo pats sunkiausias per visą jos gyvenimą, tačiau ji sako, kad kito kelio nebebuvo – dukros būklė negerėjo.

Maddy pomirtinis tyrimas parodė, kad toksinio šoko sindromą jai sukėlė tamponas. Šį sindromą sukelia stafilokoko arba streptokoko bakterijos.

Dawn sakė norinti, kad tamponai būtų visiškai uždrausti arba ant jų pakuočių būtų pranešama apie toksinio šoko sindromo pavojų.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA