Pradžia / Gyvenimas / Širdį veriantis dukros netekusios Mildos liudijimas: „Stogą rauna, kaip skauda“

Širdį veriantis dukros netekusios Mildos liudijimas: „Stogą rauna, kaip skauda“

2023-11-06

Širdį veriantis dukros netekusios Mildos liudijimas: „Stogą rauna, kaip skauda“

Patiko? Pasidalink:

Netektis – tema, kuria reikia, bet labai sunku ir skaudu kalbėti, tačiau tą išdrįso padaryti „Tėvai paprastai“ studijoje apsilankiusi mama Milda, kuri prarado 8-erių metų dukrytę. Moteris pasakojo, kad mergaitė kovojo su vėžiu, tačiau tris metus trukęs mūšis baigėsi palikdamas didžiulę žaizdą širdyje.

Moteris pasiryžo apie tai prabilti, kad bent mažumėle padėtų netektį išgyvenusiems ar išgyvenantiems tėvams. Kartu su psichoterapeute Daiva Jasiulaitiene studijoje bandoma atsakyti į svarbiausius klausimus.

Žinojimas, kad dukra „kažkur yra“, skausmo nemažina

Mildos dukrytės, vienos iš dvynukių, Alisos, kova su vėžiu, net keliomis jo formomis, truko trejus metus. Nuo pastebėto darinio pilvelyje iki sudėtingų chemoterapijų ir vis atsinaujinančios ligos, kurios nugalėti taip ir nepavyko. „Buvo graudu ir liūdna matyti, kaip vaikas atsistojęs prieš veidrodį savo kasą kerpasi“, – prisiminimais dalijosi moteris.  Vieni paskutiniųjų tėvams ištartų gydytojo žodžių, kurie dar šiandien spengia tėvų ausyse: „Deja, gydymo nebėra.“

Visus trejus metus, kol vaikas sirgo, sako Milda, ilgai su vyru ieškojome atsakymų – ne fizinių, medicininių: „Kur priežastis, kad vaikas serga?“ Priežasčių ieškota mentaliniuose, karminiuose dalykuose. Vieni sakė, kad tai – karma, kiti – kad tai priklauso nuo tavęs, nuo tavo santykio su tėvais. „N dalykų esame išgirdę ir prisiklausę, ir buvo momentas, kai, prisiklausęs tokių dalykų, kaltinai save…“, – atviravo mama. 

Kiekvienas šeimoje skausmą išgyvename savaip

Milda sako, kad kartais sunku net šnekėti. Jau kasdienybe tapo rytai, kai mama leidžia sau išjausti ir išsiverkti, ir nuolat kalbasi su dukra: „Alisa, trūksta tavęs, ilgimės tavęs, ir iš tikrųjų skauda, stogą rauna, kaip skauda.“

Net vakarais geriant arbatą mamai sunku nurimti, nes ji žino, kad galėjo būti kitaip…

Visą moters istoriją išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA