Pradžia / Gyvenimas / Siaubinga 9-metės pagrobėjo istorija: aiškėja, kad prieš 30 metų galėjo būti pagrobta ir nužudyta jo paties sesutė

Siaubinga 9-metės pagrobėjo istorija: aiškėja, kad prieš 30 metų galėjo būti pagrobta ir nužudyta jo paties sesutė

2024-02-22

Siaubinga 9-metės pagrobėjo istorija: aiškėja, kad prieš 30 metų galėjo būti pagrobta ir nužudyta jo paties sesutė

Patiko? Pasidalink:

Aiškėja, kad devynmetės kaunietės pagrobimu įtariamas pagrobėjas, tv3.lt šaltinių žiniomis, yra Gediminas Filipavičius. Senų leidinių ir straipsnių medžiaga rodo, kad pagrobėjo brolis kandidatavo į prezidentus, o mažoji sesutė galėjo būti prieš 30 metų pagrobta, išžaginta ir nužudyta.

Tragedija, sukrėtusi Lietuvą

1995-ųjų pradžioje P. Navicko įvykdytas žiaurus nusikaltimas sukrėtė ne tik Kauną, bet ir visą Lietuvą. Keturiolikmetis Paulius Navickas, pravarde Gestapas, pagrobė mažametę, ją išžagino ir nužudė.

1995-ųjų sausio 14-osios popietę Baltų prospekte gyvenusi aštuonerių metų Daiva Filipavičiūtė su dvylikamečiu broliu Mindaugu išėjo važinėtis rogutėmis nuo Milikonių kalno.

Čia prie vaikų prikibo paauglys, kuris liepė berniukui čiuožti, o šiam nesutikus prievarta jį nustūmė. Kai brolis grįžo ant kalno ir ėmė ginti seserį nuo besikabinėjančio Pauliaus, šis smogė jam į veidą.

P. Navickas pažadėjo nelįsti prie mergaitės, jeigu jos brolis dar kartą nusileis rogutėmis nuo kalno. Vaikas patikėjo ir įvykdė prašymą, tačiau sugrįžęs nei sesers, nei jos skriaudiko neberado.

Tėvai po ilgų paieškų prie Neries rado mergaitės drabužius, o po kiek laiko vanduo išplukdė ir jos kūną.

Vėliau paaiškėjo, kad išžaginęs mažametę Gestapas ją nustūmė nuo Varnių tilto į upę.

Ištyrę kaltinamąjį, medikai nustatė, kad jis serga psichine liga ir negali atsakyti už savo veiksmus. 1995 metų gruodį Kauno apygardos teismas paskelbė nutartį, kuria P. Navickui buvo paskirtas priverstinis gydymas Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje.

Panevėžio apygardos teismas ligonio gydymo sąlygas sušvelnino ir perkėlė į Kauno psichiatrijos ligoninę, tačiau P. Navickas iš jos pabėgo. Tuomet Kauno apygardos teismas atmetė galimybę jį gydyti ambulatoriškai ir grąžino į Rokiškį, kur sąlygos gerokai griežtesnės. 

Brolis ėjo į prezidentus kaip „pašauktas Dievo“ kandidatas

Gedimino Filipavičiaus brolis Mindaugas Filipavičius dar 2014 m. kandidatavo į prezidentus. Savo tinklapyje mokyklos nebaigęs M. Filipavičius tvirtino esąs „pašauktas Dievo“. Tai, kad Gediminas ir Mindaugas yra broliai patvirtino šaltiniai.

„Aš sumažinsiu savižudybių, abortų, sužeistųjų ir žuvusiųjų keliuose, naujų susirgimų vėžiu ir kitomis baisiomis ligomis, narkotikų, alkoholio, energetinių gėrimų vartojimą, nusikalstamumą, nedarbą, korupciją, perdėtą ir bereikalingą biurokratiją. Neleisiu valdžiai vogti ir švaistyti jūsų sunkiai uždirbtų ir sumokėtų mokesčių“, – taip savo prisistatyme tinklapyje prezidento.lt tvirtino M. Filipavičius.

M. Filipavičius rinkėjams žadėjo daryti viską, kad būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos gyventi, dirbti ir pakankamai uždirbti, pradėti ir plėtoti verslą, statytis ar įsigyti namus, sveikai gyventi, auginti vaikus.

TV3 žinių reportažą apie M. Filipavičių žiūrėkite: 

Aiškėja mergaitės pagrobimu įtariamo asmens tapatybė

Paaiškėjo 9-erių metų mergaitės pagrobimu Kaune įtariamo asmens tapatybė. Portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, įtariamasis yra Gediminas Filpavičius, gimęs 1981 metais. 

„Registrų centro“ duomenys rodo, kad G. Filipavičius yra vienintelis uždarosios akcinės bendrovės „Šiaurės garažas“ akcininkas. Pagrindinė įmonės veikla yra autoservisai.

Būtent Šiaurės garažuose Speigo gatvėje policijos pareigūnai atliko intensyvias paieškas, bet, galiausiai, mergaitė rasta kitame garaže Technikos gatvėje, kur įtariamasis buvo įsirengęs praktiškai gyvenamąjį būstą. 

Naktį iš antradienio į trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėdamas žurnalistams generalinis policijos komisaras Renatas Požėla patvirtino, kad garažas Technikos gatvėje ir Šiaurės garažai yra susiję, tik nenurodė, kaip.

„Ar tas asmuo, kuris buvo sulaikytas Technikos gatvėje, ir Šiaurės prospekto garažai, yra kažkaip susiję, ar čia visiškai nesusiję tos istorijos“, – spaudos konferencijoje paklausė žurnalistė. „Susiję“, – tiek teatsakė R. Požėla. Šiaurės prospektas ir Speigo gatvės yra šalia. 

Istorijoje figūruoja gyvūnai

Iš garažų masyvo Šaurės pr. Kaune, kur buvo rasta dingusi devynmetė, išlaisvinti keli gyvūnai. Įtariama, kad gyvūnai gali būti susiję su mergaitės pagrobimo byla.

Apie gyvūnų išlaisvinimą socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė prieglauda „Penkta koja“.

„Yra labai baisu. LABAI. Daug dalykų norėtume atmatyti ir atgirdėti. Norime padėkoti Lietuvos policijai ir visuomenei devynmetės sėkmės istorijoje.

Į mūsų globą vakar pateko keli gyvūnai iš garažų masyvo Šiaurės pr. Nieko negalime dar teigti. Viskas yra tik galimai. Galimai iš pagrobėjo garažo. Galimai vogti seniau“, – praneša „Penkta koja“.

Policijos generalinis komisaras R. Požėla per interviu Delfi.lt patvirtino, kad garaže „gyvūnų buvo“, tačiau detalių apie juos nekomentavo.

Rasti du katinai, šuo ir peliukas degu. 

Platformoje YouTube sukurtas profilis Gedimino Filipavičiaus vardu. Profilyje yra vaizdo įrašai su katinais, kuria stebėtinai panašūs į  „Penktai kojai“ perduotus katinus. 

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA