Pradžia / Gyvenimas / Ši mergaitė gimė Černobylyje po sprogimo: štai, kaip ji atrodo dabar

Ši mergaitė gimė Černobylyje po sprogimo: štai, kaip ji atrodo dabar

2024-04-04

Ši mergaitė gimė Černobylyje po sprogimo: štai, kaip ji atrodo dabar

Patiko? Pasidalink:

Vieninteliam Černobylio AE uždarytoje teritorijoje gimusiam vaikui sukako 24 metai. Nors vaikystėje gyveno maitindamasi žuvimi ir pienu iš apšvitintų upelių ir laukų, dabar mergina gyvena įprastą gyvenimą.

Vienintelis žinomas vaikas, gimęs ir užaugęs Černobylio zonoje, dabar yra laiminga, sveika koledžo studentė.

Mariykai Sovenko, kurios tėvai – Lydia ir Michailas, dabar 24 metai. Ji gimė 1999 m., praėjus daugiau nei dešimtmečiui po Černobylio avarijos, rašo dailymail.co.uk.

Iš pradžių Ukrainos valdžios institucijos slėpė jos gimimą, tačiau netrukus žinia apie tai pasklido. Dabar ji yra sveika mergina, studijuojanti aukštojoje mokykloje.

Augino vaiką pavojingoje zonoje

Iš pradžių jos gimimą Ukrainos valdžia slėpė, bijodami pripažinti faktą, kad kai kurie žmonės vis dar gyvena radiacijos stipriai paveiktoje zonoje, tačiau siaubingi faktai vėl iškilo į paviršių, kai susidomėjimas katastrofa pasiekė piką dėl „Sky Atlantic“ pasirodžiusio serialo.

Nors pati Mariyka seriale nesifilmavo, daugeliui žmonių ji yra tarsi gyvas priminimas to, kas vyko prieš 37-erius metus.

Lydia ir jos vyras Michailas, kuris 1986 m. sprogimo naktį buvo iškviestas į ketvirtąjį reaktorių, atsisakė palikti uždraustąją zoną, nes Sovietų Sąjunga jiems nepasiūlė evakuacinio būsto.

Lydia nesuprato, kad yra nėščia, kol neprasidėjo gimdymas. Ji pagimdė su vyro pagalba. Kai pasklido žinia apie Mariykos gimimą, Lydia prisiminė, kad su ja buvo elgiamasi kaip su nusikaltėle, nes ji gimdė Černobylyje ir atsisakė palikti savo namus.

Lydija augino Mariyką pavojingoje zonoje, nekreipdama dėmesio į vyriausybės įspėjimus dėl sveikatos, kad kelia dukrai mirtiną pavojų.

Vaikystėje jautėsi vieniša

2006 m. interviu Mariyka  sakė, kad yra vieniša, neturi su kuo žaisti zonoje, į kurią lankytojams be specialaus leidimo draudžiama atvykti.

„Norėčiau, kad čia būtų bent vienas kitas vaikas. Parodyčiau jam ar jai savo namus ir kaimą, galėtume kartu linksmintis“, – tąkart sakė mergaitė.

Jos tėvai ir toliau patyrė valdžios institucijų spaudimą persikelti, tačiau jų apgriuvęs namas liko Mariykos namais, kol ji augo, nors nuo septynerių metų ji turėjo persikelti gyventi už Černobylio ribų, kad galėtų lankyti mokyklą.

Mergina nenoriai kalba apie savo praeitį, bet patvirtino, kad yra sveika ir laikraščiui „Sunday Express“ pasakojo, kad jai sekasi gerai, dirba ir išlaiko save.

Nors dabar Mariyka gyvena ir dirba už uždraustosios zonos ribų, ji retkarčiais gauna leidimą aplankyti savo motiną, kuriai dabar yra 70 metų ir kuri vis dar ten gyvena ir dirba.

Motina patvirtino, kad Mariyka yra sveika, ir didžiuojasi, kad jos dukrai pavyko sėkmingai įsitvirtinti gyvenime po sunkios gyvenimo pradžios.

„Žmonės čia tiki, kad Mariyka yra Černobylio atgimimo simbolis, Dievo ženklas, kurį jie supranta kaip palaiminimą čia gyventi, ir kad į šią nuniokotą vietą grįžta gyvybė“, – jautriais žodžiais pasidalino merginos mama.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA