Pradžia / Gyvenimas / Protu nesuvokiama istorija: jauna moteris 12 metų gyva puvo ant sofos, tėvai matė, bet nieko nedarė

Protu nesuvokiama istorija: jauna moteris 12 metų gyva puvo ant sofos, tėvai matė, bet nieko nedarė

2024-03-28

Protu nesuvokiama istorija: jauna moteris 12 metų gyva puvo ant sofos, tėvai matė, bet nieko nedarė

Patiko? Pasidalink:

Dailus mūrinis baltas namas Rytų Felicianoje, Luizianoje (JAV) atrodė kaip bet kuris kitas ramioje gyvenamojo rajono gatvėje. Jame gyvenusią porą – Klėjų ir Šeilą Flečerius – kaimynai dažnai matydavo einančius į darbą ir iš jo, keliaujančius į parduotuvę ir bažnyčią. Niekas negalėjo net įtarti, koks siaubas slypi už jaukaus, niekuo neišsiskiriančio namo sienų. Šis namas tapo kapu Klėjaus ir Šeilos Flečerių 36 metų dukrai Leisei Flečer, kuri Anapilin iškeliavo tokioms siaubingomis aplinkybėmis, jog net ir šiandien šio įvykio liudininkus nukrečia šiurpas.

Sena sofa tapo karstu

Leisė mirė ten, kur gyveno pastaruosius keliolika metų – ant purvinos sofos savo tėvų svetainėje. Jos kūnas supuvo ten, kur gulėjo, permirkęs šlapimu, išmatomis ir kitais kūno skysčiais, įaugęs į sofą, kurioje knibždėte knibždėjo lervos.

Jaunos moters lavonas rastas 2022-ųjų sausį, kai jos motina Šeila Flečer paskambino skubiosios pagalbos telefonu ir pranešė, kad dukra nustojo kvėpuoti. Į namus atvykę greitosios pagalbos medikai ir policijos pareigūnai buvo šokiruoti to, ką ten išvydo.

Šį įvykį žiniasklaidoje nušvietęs žurnalistas Krisas Nakamoto sakė, kad tokio vaizdo niekada nepamirš net visko matę specialiųjų tarnybų pareigūnai.

„Tai buvo tiesiog neįsivaizduojama situacija. Kai greitosios pagalbos medikai pasirodė namuose, jie rado ją tiesiogine prasme įaugusią į sofą, aplipusią išmatomis, atrodė, kad jos plaukai metų metus nebuvo šukuoti, susivėlę į purvinus „dredus“. Kai kalbėjomės su koroneriu (Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kai kuriose kitose šalyse specialus teismo pareigūnas, tiriantis staiga mirusių asmenų mirties priežastis, kai įtariama, kad mirtis smurtinė – aut. past.), jis pasakė, kad nors kiekvieną dieną susiduria su mirtimi, tai buvo kažkas, ko niekada neišmes iš galvos. Kvapas tuose namuose buvo tiesiog baisus. O šiurpiausia tai, kad kol jų dukros kūnas puvo įaugęs į purviną sofą, moters tėvai tuose pačiuose namuose gyveno įprastą, normalų gyvenimą“, – pasakojo žurnalistas.

Kai kurie pareigūnai, neištvėrę dvoko, žiaukčiodami bėgo į lauką įkvėpti gryno oro.

Medinės grindys po sofa buvo išpuvusios ir sulinkusios nuo kūno skysčių, o Leisės skrodimo metu jos skrandyje aptikta sofos medžiagos ir išmatų. Tai reiškia, kad ji graužė tą pačią sofą, ant kurios gulėjo, ir valgė ekskrementus.

K. ir Š. Flečeriams buvo pateikti kaltinimai dėl antrojo laipsnio žmogžudystės, tačiau abu lyg susitarę tvirtina, kad savo dukrą „mylėjo iki mirties“.

Liga izoliavo nuo pasaulio

Leisė buvo paprastas vaikas, mėgo Disnėjaus filmukus ir tinklinį, žaidė su kaimynų vaikais ir lankė vietinę mokyklą. Tačiau kai jai sukako 14 metų, mergaitė tapo vis uždaresnė ir atsiskyrusi nuo pasaulio, kol galiausiai apskritai atsisakė eiti į mokyklą, todėl tėvai pradėjo ją mokyti namuose.

Flečerių šeimos kaimynas Robertas Bleidsas DailyMail.com pasakojo, kad paskutinį kartą prieš daugiau nei dešimtmetį Leisę matė sportuojančią savo namų kieme. Kiti kaimynai manė, kad ji seniai ištekėjo, išsikraustė ir nebebendrauja su tėvais.

Tačiau, pasak pačių Flečerių, socialinis nerimas ir Aspergerio sindromas privertė Leisę užsidaryti namuose. Ji norėjo būti vis mažesnėse erdvėse. Iš pradžių mergina užsidarė svetainėje, galiausiai pradėjo gyventi ant joje esančios sofos. Ji atsisakė nuo jos nulipti ir visą parą praleisdavo tik ant sofos.

Nors Flečeriai sakė, kad dukrai maisto netrūko, Lacey mirdama svėrė vos 98 svarus (44 kilogramus), buvo visiškai apleista, o teismo medicinos ekspertas, be kitų veiksnių, galėjusių lemti jaunos moters mirtį, užfiksavo ir badą.

Ekspertai vėliau nustatė, kad skurdi mityba, badas, nejudrumas, lėmė ūminį opų susidarymą ir osteomielitą – kaulų infekciją, kuri galiausiai sukėlė sepsį. Tyrėjai padarė išvadą, kad Leisė ant sofos gulėjo mažiausiai 12 metų.

Ji buvo rasta beveik iki pečių sulindusi į sofą, nuoga, veidą dengė didelės raudonos dėmės, buvo nuo galvos iki kojų išsitepusi išmatomis. Leisės kūnas buvo padengtas žaizdomis, tokiomis giliomis, kad matėsi kaulai, o tose žaizdose raitėsi lervos.

K. ir Š. Flečeriai šiuo metu laukia teismo nuosprendžio. Jiems gresia keli dešimtmečiai už grotų.

Niekada neieškojo pagalbos dukrai

Kai šis siaubingas įvykis iškilo į viešumą, daugeliui kilo klausimas, kaip bet kuris žmogus galėjo leisti kitam mirti tokiu siaubingu būdu? Jau nekalbant apie tariamai mylinčius tėvus. Kodėl Flečeriai niekada nesikreipė pagalbos?

Vienas kaimynas prisiminė, kai paklausė, kaip sekasi K. Flečerio dukrai, šis pasakė, kad jai viskas gerai ir pakeitė temą.

Medicininiai įrašai parodė, kad Leisė Flečer niekada neturėjo šeimos gydytojo.

2010-aisias tėvai konsulatavosi su medikais dėl Leisės ir klausė patarimo, ką daryti. Jie taigė, kad dukra nenori išeiti iš namų, nenori nulipti nuo sofos, ji kiaurą parą praleidžia gulėdama ant jos.

Tuomet gydytojas liepė vežti Leisę į ligoninę, nes jai būtina specialistų priežiūra ir gydymas. Tačiau jauna moteris taip niekada ir nebuvo nugabenta į gydymo įstaigą.

Flečeriai, šiuo metu išleisti iš kalėjimo už užstatą, laukia teismo verdikto. Kovo 20 dieną vyksiančiame teismo posėdyje prokurorai sieks maksimalios 40 metų laisvės atėmimo bausmės.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA