Pradžia / Gyvenimas / Prieš staiga mirusios jaunos Kauno medikės mirtį – širdį spaudžiantis jos interviu: to troško visa gyvenimą

Prieš staiga mirusios jaunos Kauno medikės mirtį – širdį spaudžiantis jos interviu: to troško visa gyvenimą

2023-12-03

Prieš staiga mirusios jaunos Kauno medikės mirtį – širdį spaudžiantis jos interviu: to troško visa gyvenimą

Patiko? Pasidalink:

Skaudi žinia medikų bendruomenėje – mirė jauna LSMU Kauno ligoninės gydytoja Kristina Daujotienė, dirbusi kardiologijos skyriuje. Be mamos liko du mažamečiai vaikai.

K. Daujotienė ketvirtadienį blogai pasijuto darbe, kolegos bandė ją gaivinti – reanimacijoje moteris mirė. Apie jos mirtį pirmasis pranešė portalas lrytas.lt.

Kristina – atsidavusios medikės pavyzdys

Lapkričio 20 dieną LSMU Kauno ligoninė pasidalino medikės interviu. K. Daujotienė kalbėjo, kad visa gyvenimą troško tapti gydytoja, o bendražygiai ją apibūdino kaip visad besišypsančią, motyvuotą, vadino pavyzdžiu kitiems.

Dalinamės LSMU Kauno ligoninės socialiniuose tinkluose pasidalintu interviu:

Kristina Daujotienė baigė kardiologijos rezidentūros studijas LSMU ir nuo rugpjūčio dirba gydytoja kardiologe LSMU Kauno ligoninės Hipodromo g. Kardiologijos skyriuje bei Konsultacijų poliklinikoje.

„Įgyvendinau didžiausią savo svajonę“, – apibūdina ji gydytojos kardiologės darbą, į kurį veržėsi visa širdimi.

Kristina yra pavyzdys, kaip reikia siekti užsibrėžto tikslo. Jos sėkmės istorija paremta atkaklumu, ryžtu, stipriu motyvacijos užtaisu.

„Visada svajojau ir be galo troškau būti gydytoja kardiologe, – pasakoja K. Daujotienė. – Kardiologija man – pati įdomiausia, daug žinių reikalaujanti ir įvairiausių iššūkių siūlanti specialybė. Įstoti į šios specialybės rezidentūrą tikrai buvo sunku, tačiau nenuleidau rankų ir net būdama vidaus ligų gydytoja vis tiek atkakliai siekiau savo tikslo, kol pagaliau iš trečio karto man pavyko įstoti.“

Vos gavusi gydytojos kardiologės diplomą Kristina pasinėrė į intensyvų klinikinį ir konsultacinį darbą LSMU KL Hipodromo g. padalinio Kardiologijos skyriuje ir Konsultacijų poliklinikoje, kurį, jos žodžiais, „tiesiog dievina“.

„Nepatikėsite, kaskart į darbą einu su šypsena. Jau artėdama prie ligoninės pradedu šypsotis ir dieną pradedu visada geros nuotaikos. Jaučiu pilnatvę – pasiekusi tai, ko labai troškau, dabar dirbu savo svajonių darbą, mane supa puikūs kolegos“, – kalba K. Daujotienė.

Dar besimokydama vidaus ligų rezidentūroje ji pradėjo budėti LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje Hipodromo g., po kurio laiko išmoko atlikti širdies ultragarsinius tyrimus ir ėmė daryti pacientams širdies echoskopijas.

„Įkvepiantis pavyzdys, kurį visą laiką turėjau šalia, buvo labai kompetentinga, kardiologijai atsidavusi širdies ligų specialistė, pedagogė, vadovė profesorė Diana Žaliaduonytė. Tai, kad aš tapau gydytoja kardiologe yra, sakyčiau, didelis jos nuopelnas. Profesorė mane visą laiką palaikė, drąsino, skatino siekti savo svajonės, į ją galėjau bet kada kreiptis.Džiaugiuosi šiandien būdama jos komandoje. Tikiuosi, ji irgi džiaugiasi, kad prie kardiologų prisijungiau ir aš“, – kalba K. Daujotienė, už motyvavimą ir mentorystę dėkodama LSMU Kauno ligoninės direktorei medicinai, gydytojai kardiologei prof. dr. Dianai Žaliaduonytei.

Gydytoja Kristina yra 10 m. dukrelės ir 12 m. sūnaus mama, todėl itin daug laiko sau neturi.

„Po darbo – susirinkt vaikus iš būrelių, po to – pamokų ruoša, vakarienė, tik spėk suktis“, – juokiasi ji, paklausta apie laisvalaikio pomėgius. Šeima Kristinai yra pats didžiausias turtas.

„Visais atvejais aš jaučiu šeimos palaikymą ir tas man padeda judėti pirmyn“, – sako gydytoja.

„Šiuo metu mūsų šeimos laisvalaikis yra savaitgalio išvyka, pasivaikščiojimas parke ar tiesiog filmo žiūrėjimas visiems drauge, – pasakoja gydytoja Kristina. – Pavasarį didelis mano pomėgis yra gėlynas. Turime savo kiemą ir aš būnu labai laiminga, kai galiu kurti tai, kas džiugins visą vasarą“.

Per savaitę – antra mediko mirtis

Antradienio vakarą šalį apskriejo liūdna žinia – nusižudė jaunas VUL Santaros klinikų chirurgas. Vyrui tebuvo 36-eri. Trečiadienį Santaros klinikos pateikė komentarus apie nutikusią tragediją.

Apie jauno gydytojo mirtį portalas tv3.lt pranešė dar antradienio vakarą.

Santaros klinikos teigė, kad kolektyvas sukrėstas šios žinios, o gydytojas buvo itin perspektyvus. 

„Santaros klinikų bendruomenė yra sukrėsta ir liūdi dėl kolegos abdominalinės chirurgijos gydytojo, vadovo robotinei chirurgijai netikėtos netekties. Gydytojas buvo svarbus ir vertinamas Santaros klinikų bendruomenės bei komandos narys: patyręs pilvo chirurgas, pareigingas, profesionalus, siekiantis inovacijų, vertinamas pacientų ir gerbiamas kolegų. Didelę dalį savo veiklos jis skyrė kepenų transplantacijoms, onkologinių pacientų gydymui, studentų ir rezidentų mokymui“, – rašoma klinikų paviešintame komentare.

Priduriama, kad nuo 2023 m. vasaros gydytojui buvo patikėta vadovauti robotinės chirurgijos grupei, kad būtų vystoma ši inovatyvi ir perspektyvi sritis.

„Dėl kolegos mirties pradėtas ikiteisminis tyrimas. Santaros klinikos reiškia nuoširdžią užuojautą Mariaus artimiesiems, draugams, kolegoms ir visiems, jį pažinojusiems. Prašome vertinti artimųjų ir kolegų privatumą šią sunkią akimirką. Įstaigoje dirba Santaros klinikų organizaciniai psichologai ir krizių įveikimo komanda, teikianti psichologinę pagalbą darbuotojams“, – dėstė ligoninė.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA