Pradžia / Gyvenimas / Prabilo nusižudžiusio Santaros klinikų chirurgo pacientas: prisiminė paskutinį susitikimą

Prabilo nusižudžiusio Santaros klinikų chirurgo pacientas: prisiminė paskutinį susitikimą

2023-11-29

Prabilo nusižudžiusio Santaros klinikų chirurgo pacientas: prisiminė paskutinį susitikimą

Patiko? Pasidalink:

Lietuvą šokiravo dar viena mediko mirtis. Vilniuje savo namuose nusižudė jaunas Santaros klinikų chirurgas. Perspektyvus gydytojas dar vasarą buvo paskirtas vadovauti robotinės chirurgijos grupei. Šį gydytoją kolegos ir jo pacientai prisimena kaip itin profesionalų ir malonų žmogų.

Užuojauta dėl chirurgo mirties socialiniame tinkle pasidalijo gydytojas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras ir rašytojas Povilas Gaidelis. Gegužės mėnesį chirurgas jam atliko operaciją. „Sužinojome liūdną naujieną – nusižudė jaunas Santaros klinikų chirurgas <…>. 2023 m. gegužės 8 d. man teko kviesti greitąją medicinos pagalbą dėl prasidėjusio ūmaus peritonito.

Santaros klinikoje nustatė trūkusią 12-pirštės žarnos opą. Laparoskopijos būdu tada mane operavo [gydytojo vardas]. Pasveikau po keleto dienų. Mano nuoširdžiausia užuojauta <…> giminėms ir bendradarbiams“, – rašė P. Gaidelis.

Su gydytoju vyras susipažino kitą rytą, pabudęs po narkozės. P. Gaidelis jį gydžiusį chirurgą prisimena geriausiais žodžiais. „Man jis paliko labai malonų įspūdį – jaunas, simpatiškas vyras“, – naujienų portalui tv3.lt teigė P. Gaidelis.

Mirusio chirurgo profesionalumą byloja jo darbai. Kaip teigia P. Gaidelis, po Santaros klinikų chirurgo atliktos operacijos jis pasveiko vos per keletą dienų be jokių komplikacijų. Santaros klinikų komentarą žiūrėkite:

Vasarą paskirtas svarbaus skyriaus vadovu

Santaros klinikos teigė, kad kolektyvas sukrėstas šios žinios, o gydytojas buvo itin perspektyvus. 

„Santaros klinikų bendruomenė yra sukrėsta ir liūdi dėl kolegos abdominalinės chirurgijos gydytojo, vadovo robotinei chirurgijai netikėtos netekties. Gydytojas buvo svarbus ir vertinamas Santaros klinikų bendruomenės bei komandos narys: patyręs pilvo chirurgas, pareigingas, profesionalus, siekiantis inovacijų, vertinamas pacientų ir gerbiamas kolegų. Didelę dalį savo veiklos jis skyrė kepenų transplantacijoms, onkologinių pacientų gydymui, studentų ir rezidentų mokymui“, – rašoma klinikų paviešintame komentare.

Priduriama, kad nuo 2023 m. vasaros gydytojui buvo patikėta vadovauti robotinės chirurgijos grupei, kad būtų vystoma ši inovatyvi ir perspektyvi sritis.

„Dėl kolegos mirties pradėtas ikiteisminis tyrimas. Santaros klinikos reiškia nuoširdžią užuojautą artimiesiems, draugams, kolegoms ir visiems, jį pažinojusiems. Prašome vertinti artimųjų ir kolegų privatumą šią sunkią akimirką. Įstaigoje dirba Santaros klinikų organizaciniai psichologai ir krizių įveikimo komanda, teikianti psichologinę pagalbą darbuotojams“, – dėstė ligoninė.

Gydytojo mirtis sukrėtė kolegas: „Mes pavėlavome. Ir vėl“

Po skaudžios žinios apie VUL Santaros klinikų chirurgo savižudybę sukrėsta medikų bendruomenė. Pažymima, kad gydytojas buvo itin perspektyvus, į jo rankas patikėta vystyti robotinė chirurgija. 

Jautria žinute apie išėjusį kolegą pasidalino ir Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA).

„Galima daug kalbėti apie opias sveikatos apsaugos problemas, diskutuoti, ginčytis ir darkart sėsti prie stalo kalbėtis. Tačiau šiandien žodžių pritrūksta. Ką pasakyti, kai pasiekia tragiška žinia – sau gyvybę atėmė jaunas gydytojas. Mes pavėlavome. Ir vėl. Užuojauta šeimai, artimiesiems ir kolegoms.

Jaunųjų gydytojų asociacija įgyvendina medikų palaikymo iniciatyvą „MEDoMedikams“, kurioje organizuojama operatyvi, konfidenciali ir nemokama psichologinė pagalba medikams. Kviečiame kreiptis pagalbos, jei jaučiate, kad ji yra reikalinga – projekte dirbantys psichologai ir psichoterapeutai yra pasiruošę Jums padėti“, – dalinosi jaunieji gydytojai socialiniame tinkle.

Prieš mirtį paliko raštelį

Apie jauno gydytojo mirtį portalas tv3.lt pranešė dar antradienio vakarą.

Vilniuje antradienio rytą rastas vyro kūnas. Policija skelbia, kad prieš 7 valandą ryto 1987 metais gimusio vyro kūnas rastas Mokslininkų gatvėje esančio daugiabučio bute. Pareigūnai įtaria savižudybę.

Tai, kad medikas nusižudė namuose, tai trečiadienį patvirtino Sveikatos apsaugos ministro patarėjas komunikacijai Tomas Bagdonas. Tiesa, nuo kitų konkrečių įvykio detalių komentavimo ministerija susilaikė.

„Policijos atliekamas tyrimas, kaip ir visais nusižudymo atvejais. Mes šitoje vietoje nežinome, kas lėmė faktą, kad žmogus mirė“, – kalbėjo jis.

Kiek žinoma, prieš mirtį gydytojas galimai paliko raštelį. Žurnalistai kelis kartus apie tai klausė ministerijos atstovo, bet jis patikino, kad šias aplinkybes patikslins policijos atliekamas tyrimas.

„Tai yra ikiteisminio tyrimo objektas. Ministerija nėra ikiteisminio tyrimo institucija. Policija viską pasiima, jeigu yra koks raštelis arba nusižudymo įrankis – tai yra policijos prerogatyva“, – sakė T. Bagdonas.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA