Pradžia / Gyvenimas / Pinskuvienė per šventes keliaus pas 1 ypatingą asmenį: „To labai laukiu“

Pinskuvienė per šventes keliaus pas 1 ypatingą asmenį: „To labai laukiu“

2023-12-17

Pinskuvienė per šventes keliaus pas 1 ypatingą asmenį: „To labai laukiu“

Patiko? Pasidalink:

Artėjant gražiausioms metų šventėms visų lietuvių namuose pasklinda kalėdinė dvasia. Iš virtuvės garuojantys šventinių valgių aromatai, kambaryje sutviskusi žaliaskarė ir į namus gausiai besibeldžiantys šeimos nariai iš darbų išvilioja net ir tuos, kurių darbotvarkė nuolat pilna.

Apie savo šventines tradicijas tv3.lt skaitytojams papasakojo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. Moteris atskleidė, be ko savo švenčių neįsivaizduoja.

Namai sutvisko aukso spalva

Jaukiausios metų šventės į Ž. Pinskuvienės namų duris pasibeldžia tuomet, kai Širvintose įžiebiama kalėdinė eglutė. Žiemos sezono atidarymas mieste Širvintų rajono merei tampa atskaitos tašku, kuomet ji įsileidžia kalėdinę dvasią į savo namus, pradeda puošti eglutę ir laukti grįžtančių vaikų.

„Kai Širvintose įžiebėme kalėdinę eglutę, tai sekančią dieną jau ir pas save namuose papuošėme eglę. Pas mus dabar stovi gyva eglutė, namų papuošimas. Kadangi vaikai jau paaugę, tai eglutė nėra didelė, bet man labai svarbus gyvos žaliaskarės kvapas. Jis suteikia šventinę nuotaiką“, – pirmosiomis pasiruošimo akimirkos dalijosi merė.

Kalėdinė eglutė Ž. Pinskuvienės namuose stebina ne tik savo kvapu, tačiau ir puošmenomis. Šiemet moteris savo aplinką pasirinko padabinti auksine spalva:

„Šiais metais labai madinga aukso ir geltona spalvos. Tad šiemet visi papuošimai ir eglutė namuose buvo papuošti šia spalva. Dabar gražu, šviesu ir gera namuose.“

Su dailiai papuošta eglute ir šventine nuotaika savo namuose Širvintų rajono merė laukia sugrįžtančių vaikų. Ji atskleidė, kad anksčiau puošti namus būdavo visos šeimos tradicija, tačiau šiemet ji viena puošė namus:

„Dabar, kai vaikai jau suaugę, viską darau aš pati. Laukiu vaikučių svečiuose, kada jie ateis ar atvažiuos. Sūnus tik neseniai sugrįžo, o dukra dar komandiruotėje Danijoje. Tad šitas krūvis šiais metais atiteko man.“

Pokalbio metu Širvintų rajono merė atskleidė, kad jos šeimos pirmoji šv. Kūčių dienos dalis visuomet yra skiriama vienišiems seneliams iš socialinių paslaugų centro. Jame Ž. Pinskuvienė su artimiausiais žmonėmis parodo taip reikalingą dėmesį likimo nuskriaustiems senjorams.

Moteris atskleidė, kad labiausiai džiaugiasi dėl to, jog pas senelius ji niekuomet nekeliauja viena. Ją visada lydi jos šeima.

Šia šventine praktika Ž. Pinskuvienė ragina užsiimti ir kitus. Ji atskleidžia, kad gerų darbų darymas visuomet atneša grąžos:

„Aš visiems linkėčiau gruodžio mėnesį atverti širdis gerumui ir visą laiką visiems tai sugrįš šimteriopai. Kas pabando, visi įsitikina, kad taip ir yra“.

Per šventes keliauja pas mamą

Per šventes Ž. Pinskuvienės šeima tradiciškai keliauja pas merės mamą. Tuomet gimtuosiuose namuose merės laukia gardūs valgiai, papuošti namai, o svarbiausia – šeima.

„Gal aš pasiilgusi to pabėgimo nuo visko, užsidarymo, pabuvimo ne darbinėje auroje. Galbūt aš nemoku tvarkytis, nes atrodo, kad visą parą visur bėgu, rūpinuosi, sprendžiu problemas. Bet turbūt kiekvienam žmogui ateina tas laikas, kai galiausiai užsidarai ir esi ne kur kitur, o pas mamą <…>.

Aš nuo to jaučiu patį didžiausią malonumą, to labai laukiu. Tada galiu atsipalaiduoti, jaustis savimi. Atrodo, kad net matau, kaip šiltai sėdžiu pas mamą su vilnonėmis kojinėmis ir židinyje traška malkos“, – jaukiais momentais dalijosi merė.

„Man, žinokite, esmė yra mano žmonės, mano aplinka. Aš labai vertinu savo šeimą <…>. Mes labai artimai sutariame su teta ir pusseserėmis, visą laiką šventes praleidžiame kartu. Tai toks labai ramus, šiltas ir jaukus Kūčių vakaras“, – pasakojo pašnekovė.

Visgi, per didžiausias metų šventes Ž. Pinskuvienė prisimena ne tik prie stalo sėdinčius šeimos narius. Kūčios moteriai taip grąžina senų laikų prisiminimus apie tuos, kurių prie stalo trūksta:

„Džiaugiuosi, kad yra mano mama, tikrai. Bet prisimenu tas šventes, akimirkas, kai kartu dar būdavo ir mano amžiną atilsį tėvelis. Tuomet šventės būdavo pilnai išpildytos. Dabar taip, jo nebėra, bet net ir praėjus tiek metų jam vis tiek ant stalo yra paruošiama lėkštutė“.

Prisimena ir bendruomenę

Nors Širvintų rajono merei šeima yra labai svarbi, tačiau savo bendruomenę ji taip pat prisimena. Kalėdine nuotaika Ž. Pinskuvienė dalijasi ne tik su artimiausiais žmonėmis, tačiau ir su tais, kuriems labiausiai trūksta šilumos ir gerumo.

Viena iš šventinio laikotarpio veiklų, kuria užsiima pašnekovė, yra labdaros vakaro rengimas. Ji papasakojo, kad šiame renginyje dalyvauja visi tie, kurie gali pagelbėti nuskriaustiesiems.

„Mes sukuriame filmukus, parodome susirinkusiesiems. Tai baisios gyvenimo istorijos, kaip mamos augina neįgalius vaikus, negali eiti dirbti. Šias istorijas pamatę verslininkai paremia nuskriaustas šeimas. Sekančiais metais, darydami šią akciją, mes parodome, kaip jų lėšos buvo panaudotos ir ką mes padarėme“, – pasakojo merė.

Ji pridūrė, kad šios veiklos tikslas yra parodyti neįgaliems žmonėms, jog jie gali gyventi visavertį gyvenimą. Taip pat parodyti likimo nuskriaustiems žmonės, kad šalia jų yra be galo daug žmonių, kurie nori padėti.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA