Pradžia / Gyvenimas / Paviešintas įrašas iš vaiko paėmimo sukėlė įtarimų – atkreipia dėmesį į svarbų momentą

Paviešintas įrašas iš vaiko paėmimo sukėlė įtarimų – atkreipia dėmesį į svarbų momentą

2023-12-07

Paviešintas įrašas iš vaiko paėmimo sukėlė įtarimų – atkreipia dėmesį į svarbų momentą

Patiko? Pasidalink:

Paplitus vaizdo įrašui, kuriame vaiko teisės atskyrė vaiką nuo mamos, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė teigia, kad vaizdo įraše matoma tik pati jautriausia dalis, paimta iš konteksto. Rugsėjo mėnesį viskas vyko, o paviešintas vaizdo įrašas tik dabar. I. Skuodienė iškėlė abejonę, kad tai galbūt galėjo būti padaryta specialiai montažo pagalba.

„Žinių radijuje“ apie jau kelias dienas plačiai kalbamą situaciją diskutavo I. Skuodienė ir „Basos mamos“ atstovė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Laidoje I. Skuodienė teigė, kad vaiko paėmimas vyko kelias valandas, o išplatintame vaizdo įraše parodyta jautriausia informacija. Ji taip pat svarstė, ar vaizdo įrašas nėra specialiai sumontuotas.

„Aš nesu tikra, ar tai nėra sudėliota. Tikrai situacija yra skaudi, yra jautri“, – kalbėjo I. Skuodienė.

Ilma Skuodienė (nuotr. asm. archyvo)

„Aš dirbau televizijoje 20 metų, negalėčiau teigti, kad ten yra padarytas montažas, jokių ženklų apie tai nėra.

Tai yra vientisas epizodas ir akivaizdu, kad filmuotas viena kamera, nežinau, kas tai darė. Iš vieno taško, vieno žmogaus.

Tai apie kažkokį montažą net kalbos neturi būti“, – atkirto V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Po kritikos vaiko teisėms dėl paimti vaiko – Skuodienės reakcija: „Nebijau prisiimti atsakomybės“

I. Skuodienė trečiadienį feisbuke pasidalino jautriu įrašu, kuriame teigė nebijanti prisiimti atsakomybė. Pateikiame visą įrašą:

„Gal ir nereikėtų, bet labai norisi pasidalinti mintimis, kurios lydi šiomis dienomis.

Visų pirma, dar kartą nuoširdžiai apgailestauju dėl susiklosčiusios situacijos. Visi išgyvename stiprius jausmus ir tai labai nepaprasta.

Suprantu ir priimu žmonių pyktį ir reakcijas, kurių sulaukiu. Tikrai nelengva išbūti.

Ir ši situacija ir visuomenės reakcijos šalia visų neigiamų jausmų, nuomonių dar kartą parodo, kad mūsų visuomenėje jau tikrai vyksta pokytis. Kad mes tikrai esame dėmesingesni ir atidesni vaikams.

Tik pradėjusi darbą kartu su kolegomis siekiau ir dėjau dideles pastangas, kad keistųsi mūsų visų nuostatos ir požiūris į vaiką kaip į žmogų, į fizinių bausmių taikymą, į psichologinį vaikų vertinimą ir nuvertinimą, nes saugi ir laiminga vaikystė prasideda ir gali būti tik šeimose.

Nebijau prisiimti atsakomybės. Esu pasiruošusi, jeigu to reikės ir bus tokie sprendimai. Esu rami, nes tikrai žinau, kad visus tuos tris metus stengiausi, dariau viską nuoširdžiai, su empatija, įsiklausant į kiekvieno vaiko, šeimos, kolegos situaciją. Ar viskas pavyko? Ne, tikrai ne viskas. Ar galima buvo geriau? Taip, visuomet galima geriau. Ar padaryta klaidų? Taip, tikrai. Atleiskit už tai, bet žinau, kad tikrai stengiausi, man tai yra be galo svarbi misija.

Aš tikiu ir pasitikiu, kad kiekvienas iš mūsų, tiek vaiko teisių gynėjai, tiek visa visuomenė, esame teisingame kelyje ir pokytyje ir šio vykstančio proceso vaikų atžvilgiu jau nebepavyks sustabdyti.

Gal dar ne mūsų vaikai, bet jau mūsų vaikų vaikai augs tikrai emociškai sveikoje visuomenėje – tiek kiek tai įmanoma.

Ačiū visiems, kurie palaikote. Tikiu, kad nelengva nepasiklysti šiame emociniame lauke.

Bet labai kviečiu neprarasti pasitikėjimo vaiko teisių gynėjais, jais dirba daug nuoširdžių, atsidavusių žmonių, kuriems tikrai rūpi ir jie įgyvendina mūsų visų misiją, kad vaikai augtų saugūs, o esant poreikiui pagalba būtų suteikta.

Ir jeigu yra žmonių norinčių ir galinčių prisidėti – reaguoti, veikti ir padėti vaikui čia ir dabar – kviečiu prisijungti. Mes nesame kiti. Iš kažkur. Mes esame iš mūsų tos pačios mūsų visuomenės, kurie kartu mokomės ir augame“, – trečiadienį rašė I. Skuodienė.

Vaizdo įrašu pasidalino pati mama

Vaizdo medžiaga, kaip atimamas vaikas, ir trumpu situacijos aprašymu pasidalino „Facebook“ profilyje pati mama.

Ji savo įraše tvirtina, kad Palangos vaiko teisės vaiką atėmė jau antrą kartą.

„Nors sūnus prašėsi pagalbos, teigė, kad tėvo aplinkoje patiria smurtą. Tačiau dėl visko apkaltino motiną ir nori susidoroti bei visam laikui atimti sūnų, kad patekęs į motinos aplinką negalėtų pasipasakoti apie patiriamus išgyvenimus ir motina negalėtų vaiko pristatyti pas kvalifikuotus specialistus.

Jau galiu suprasti, kodėl šioje sistemoje motinos išeina iš gyvenimo, žūsta vaikai ir viskas yra užglaistoma. Ši institucija už mokesčių mokėtojų mokesčius yra plati terpė nusikalstamai veikai“, – įraše tvirtino ji.

Pliušinis meškiukas

Pliušinis meškiukas (nuotr. Fotolia.com)

Vaizdo įraše matyti, kaip tarnybos paima vaiką, o šis klykia: „mamyte“

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip vaiką nuo mamos atskiria vaiko teisių apsaugos specialistai ir kartu pasitelkia policiją. Šiuo vaizdo įrašu gyventojai masiškai dalinasi socialiniuose tinkluose.

Užfiksuotame įraše galima matyti, kaip vaiko teisių darbuotoja bando paimti vaiką iš mamos, o vaikas verkia, nenorėdamas jos paleisti. 

„Mamyte“, – šaukia vaikas, kurį paima vaiko teisių darbuotoja.

Policijos darbuotojas tramdo mamą. Fone girdisi tiek vaiko, tiek mamos rėksmai.

Vaiko teisių darbuotoja paima vaiką ant rankų ir vedasi jį iš namų.

„Aš mirsiu“, – sako vaikas.

„Paleiskit!“ – šaukia berniukas.

Vaizdo įraše vaiko teisių darbuotoja aiškina, kad vaikas turi būti perkeltas į neutralią aplinką.

Vaikas išsigąsta, kad bus galimai vežamas pas tėtį, tačiau vaiko teisių apsaugos darbuotoja ramino, jog jį veš ne pas tėtį.

„Jis išgyveno viską vaikas, jis viską papasakojo“, – kalba kita moteris ir galimai sako apie vaiko tėtį.

„Prie vaiko šitaip negalima kalbėti“, – atsako vaiko teisių darbuotoja.

„Man bus viskas“, – šaukia vaikas.

Policija reikalavo, kad mama paleistų vaiką, tačiau vaizdo įraše ji atsisakė tą padaryti tol, kol nesužinos, kur vaikas bus vežamas.

„Neareštuok mamos“, – rėkia mažametis.

„Neareštuoju“, – atsako darbuotojai.

Teigia, kad prašė pagalbos

Atimto berniuko motina teigia, kad ir ji pati ne sykį kreipėsi į Vaiko teises – rašė laiškus, prašymus.

„Mes pateikėme visus dokumentus – teisės psichologo išvadą, ką patiria vaikas aplinkoje, kurioje gyvena jau ilgą laiką. Mes tikrai kreipėmės į medikus. Negali būti taip viskas paprasta šiame gyvenime, negalima eiti paprasčiausiu keliu. Mes prašėme pagalbos su vaiku.

Niekas į mūsų pagalbos prašymus neatsižvelgė. Todėl vaikas ir nenorėjo grįžti. Aš, motina, būčiau pati laimingiausia, jei jis noriai būtų grįžęs į tą aplinką. Aš nebūčiau čia sėdėjusi. Aš nenoriu čia sėdėti. Nenoriu sėdėti ir būti tokioje situacijoje“, – tvirtino ji.

Anksčiau dirbo mokytoja

Per visą Lietuvą nuvilnijus vaizdo įrašui, kuriame Palangos vaiko teisių apsaugos darbuotojai atskiria vaiką nuo mamos, išaiškėjo dar daugiau detalių apie berniuko mamą. Pasigirdo įvairiausių šios situacijos vertinimų, tačiau kai kurie neslėpė apmaudo – pasirodo, mama buvo mokytoja.

Naujienų portalas tv3.lt susilaukė ir skaitytojų, kurie pažįsta berniuko mamą, laiškų. Paaiškėjo, kad moteris anksčiau vienoje Alytaus gimnazijoje dirbo mokytoja.

„Ji buvo mano dviejų dukrų mokytoja. Vyresnei dėstė kūno kultūrą. Jaunesnės buvo pradinių klasių grupės mokytoja. Ji buvo labai rūpestinga, švelni, mylėjo vaikus. Mums buvo labai gaila, kai ji išėjo. Dukra rūpinosi, kaip savo vaiku. Ji nuostabi mama, mokytoja, žmogus“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo moteris, kurios vaiko mokytoja buvo mama, iš kurios paimtas berniukas.

Prakalbo ir berniuko tėtis

Palangoje vaiko teisių apsaugos specialistams ir policijos pareigūnams negrabiai iš mamos paėmus 9-erių metų berniuką, kuris turėjo būti perduotas tėčiui pagal teismo nurodymą, viešai prabilo ir pats vaiko tėvas.

Interviu naujienų portalui tv3.lt vyriškis pasakojo, kad nuo pat skyrybų 2018-aisiais buvusios sutuoktinės yra nuolat kaltinamas nebūtais dalykais, nors nė vienas kaltinimas nepasitvirtino.

Pašnekovas teigia, kad po skyrybų buvo sutikęs, jog sūnus gyventų su savo mama, tačiau net tuomet moteris nesiliovė kaltinti buvusio sutuoktinio. 

„Su buvusia žmona mes esame išsiskyrę nuo 2018 metų. Tas visas gyvenimas santuokoje iš tikrųjų buvo įtemptas, įtempti santykiai buvo tarp mūsų. O kai išsiskyrėm, tai prasidėjo bandymai, ar tai kerštauti, ar susidoroti įvairiais būdais, o į tai buvo įtrauktas mūsų mažametis sūnus. Nuo 2018 metų esu kaltinamas įvairiais dalykais, ne vienas buvo ikiteisminis tyrimas. Visi, aišku, buvo nutraukti, nes nepasitvirtino. Ji mane kaltino, kad aš smurtauju prieš vaiką, kad aš vaiką mušu“, – pasakojo berniuko tėtis. 

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA