Paauglės pilve aptikta keista kaulų, dantų ir plaukuotos medžiagos masė. Tai buvo jos pačios dvynė, auganti jos viduje, ir tai buvo itin retos būklės, vadinamos „fetus in fetu“ (vaisius vaisiuje), rezultatas.
Septyniolikmetė kreipėsi į gydytoją po to, kai pilve atsirado gumbas, kuris per pastaruosius penkerius metus palaipsniui didėjo.
Paauglė gydytojams pasakojo, kad kartais jaučia pilvo skausmą ir pilnumo jausmą, net jei nevalgė daug maisto.
Atlikus kompiuterinės tomografijos tyrimą paaiškėjo, kad paauglės pilve buvo didelė masė, kurioje, atrodo, buvo daugybė kaulų, primenančių slankstelių, šonkaulių ir ilgųjų kaulų formą.
Gydytojai paauglei diagnozavo „fetus in fetu“, t. y. būklę, kuri, kaip manoma, pasitaiko tik maždaug 1 iš 500 000 žmonių visame pasaulyje.
Naujasis atvejis dar neįprastesnis, nes jis diagnozuotas paauglei, o dauguma ankstesnių atvejų būna nustatyti kūdikystėje arba ankstyvoje vaikystėje. Be to, panašu, kad masė yra didžiausia, kokia kada nors buvo aptikta tokiu atveju.
Terminas „fetus in fetu“, kuris pažodžiui reiškia „vaisius vaisiuje“, paprastai apibrėžiamas kaip būklė, kai raidos požiūriu nenormalus vaisius randamas savo sveiko dvynio kūne, anksčiau, rašo livescience.com.
Medicininėje literatūroje aprašyta mažiau nei 200 „fetus in fetu“, atvejų, o iš jų tik 7 buvo 15 metų ir vyresnių žmonių.
Neaišku, kas tai sukelia, tačiau mokslininkai mano, kad ši būklė greičiausiai yra retas parazitinių dvynių atvejis, kai vienas identiškas dvynys ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu įsisiurbia į kitą, – teigia Arizonos valstybinis universitetas.
Pasak 2010 m. žurnale „Journal of Pediatric Surgery“ paskelbto apžvalginio straipsnio apie parazitinius dvynius, kad išgyventų, parazitinio dvynio audiniai priklauso nuo šeimininko dvynio organizmo sistemų.
Tačiau kai kurie mokslininkai mano, kad „fetus in fetu“, iš tikrųjų yra tam tikra teratoma – auglio rūšis, kurioje gali būti visų trijų pagrindinių ląstelių tipų, esančių ankstyvosios stadijos žmogaus embrione.
Šiuo atveju paauglei prireikė operacijos, kad būtų pašalintas darinys. Kai gydytojai ją pašalino, darinys buvo maždaug dviejų trečdalių pilnai gimusio kūdikio dydžio: „Ji buvo 36 x 16 x 10 cm., dydžio, sudaryta iš plaukuotos medžiagos, daugybės dantų ir struktūrų, panašių į galūnių pumpurus. Jame taip pat buvo odos, plaukų ir riebalinio audinio.“
Tačiau gydytojams nepavyko iš paauglės kūno pašalinti visų parazituojančio dvynio audinių – dalį šio audinio teko palikti, nes jis buvo per daug tvirtai prigludęs prie kraujagyslių, tiekiančių kraują į virškinimo traktą.
Gydytojai nerimavo, kad pašalinus prilipusį audinį gali sumažėti kraujo tekėjimas į paauglės žarnyną.
Tačiau palikus šį audinį, yra tikimybė, kad jis gali virsti vėžiniu, todėl paauglę reikės tikrinti kiekvienais metais.
„Aš labai nerimavau dėl savo pilvo guzelio. Po operacijos jaučiuosi labai gerai… ir mano tėvai taip pat labai džiaugiasi“, – sakė paauglė.