Pradžia / Gyvenimas / Pamatę, kas laksto ant kelio, gyventojai griebė kamerą: Lietuvoje to išvysti tikrai nesitikėjo

Pamatę, kas laksto ant kelio, gyventojai griebė kamerą: Lietuvoje to išvysti tikrai nesitikėjo

2024-04-10

Pamatę, kas laksto ant kelio, gyventojai griebė kamerą: Lietuvoje to išvysti tikrai nesitikėjo

Patiko? Pasidalink:

Naktį Šiaurės vakarų Lietuvoje namo grįžtantys medžiotojai ant važiuojamosios kelio dalies pastebėjo egzotinį gyvūną – dygliakiaulę. Tokie gyvūnai dažniausiai gyvena Afrikoje ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje. Gamtininkas sako, kad greičiausiai toks gyvūnas buvo laikomas nelegaliai, o tikėtis, kad jis neva pabėgo iš kokio nors privataus zoologijos sodo – nevertėtų.

Dygliakiaulės kūnas padengtas spygliais, padedančiais jai apsisaugoti nuo grobuonių ir šalčio. Todėl Afrikoje liūtams priartėti prie tokio gyvio yra beveik neįmanoma.

Šie graužikai su ypač aštriais spygliais dažniausiai gyvena Afrikoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje. Jų galima rasti ir Azijoje, tačiau tikrai ne Lietuvoje. Pasirodo, kad tik iki šiol.

Šį graužiką iš tolimos Afrikos ar Azijos medžiotojai sutiko Pakruojo rajone vos prieš kelias dienas, pėdinantį važiuojamąją žvyrkelio dalimi. Sunku patikėti, nes dažniausiai tokius gyvius galima pamatyti tik zoologijos sode arba Afrikos savanose.

Tad iš medžioklės grįžtantys vyrai dygliakiaulę seka iš paskos. Neįprastą gyvūną užfiksavęs Tomas stebisi, iš kur toks graužikas atsirado Lietuvoje.

„Aš esu laisvėje Afrikoje matęs, tai keista buvo, kad pas mus čia buvo, iškart tokia mintis – gal iš kažkur pabėgo. Čia tokie gyvūnai pas mus nebus tikrai, invazija, neateis“, – sako Tomas Barzevičius.

Tomas su draugu dygliakiaulės gaudyti nė neketino, nes puikiai žino, ką tokie gyvūnai, norėdami apsisaugoti, gali padaryti.

Nors medžiotojas sako, kad pernelyg nenustebo matęs tokį gyvūną Lietuvoje, neva tokie gyvūnai gali būti laikomi privačiuose zoologijos soduose.

„Elementaru – pabėgo iš kažkur. Juk ne ateivius pamatei“, – sako T. Barzevičius.

Panašiai galvoja ir gamtininkai, kurie aiškina, kad tokį gyvūną Lietuvos miškuose pamatyti yra tikrai neįmanoma.

„Jeigu jį kažkas matė gamtoje ar fiksavo, tai žinoma, kad jis yra pakliuvęs iš kažkokio laikytojo į gamtą. <…> Bet aš netikiu, kad nors vienas zoologijos sodas galėtų ją išleisti“, – teigia gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

Ir norint gyvai pamatyti tokius gyvius, pasak S. Paltanavičiaus, nereikia ieškoti toli.

„Į pietus, jei žiūrėti, tai Azerbaidžane, Turkmėnijoje, Kazachijos pietiniuose regionuose galima rasti. Viduržemio jūros regione, Europoje“, – sako S. Paltanavičius.

Tačiau tikėtis, kad toks gyvis pats atsibastė iki Lietuvos, pasak gamtininko, nereikėtų. Mat tokie graužikai mūsų šalyje paprasčiausiai neišgyventų dėl atšiaurių oro sąlygų.

Jei tokie gyviai vienaip ar kitaip pabėga iš privačių zoologijos sodų arba nelegalių laikytojų, gamtininkas sako, kad nė nenustebtų, jei Lietuvos miškuose žmonės užfiksuotų kad ir liūtą.

„Koks nors kvailys gali būti, gali išleisti liūtą ar dar ką nors“, – sako S. Paltanavičius.

Tai ne pirmas kartas, kai žmonės Lietuvos gamtoje mato klajojančią dygliakiaulę. Šį egzotinį gyvūną Druskininkų apskrityje pro šalį važiuojantys vairuotojai užfiksavo prieš keletą metų. Tuomet aplinkiniai zoologijos sodai taip pat tikino, kad nė vienas gyvūnas iš jų teritorijos nedingo.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA