Pradžia / Gyvenimas / Pagrobtą 9-metę radę pareigūnai neslėpė šoko: atskleidė, ką išvydo garažo viduje

Pagrobtą 9-metę radę pareigūnai neslėpė šoko: atskleidė, ką išvydo garažo viduje

2024-01-11

Pagrobtą 9-metę radę pareigūnai neslėpė šoko: atskleidė, ką išvydo garažo viduje

Patiko? Pasidalink:

Kaune trečiadienį, prieš vidurnaktį suradus gyvą 9 metų mergaitę, kuri buvo pagrobta daugiau nei dvi paras, policija trečiadienio naktį surengė spaudos konferenciją. Jos metu buvo atskleista daugiau kraupaus nusikaltimo detalių.

Pareigūnai papasakojo, kaip vyko paieška, kokią informaciją pavyko surinkti jos laikotarpiu, kaip pavyko rasti ir išlaisvinti mergaitę. 

Vaikas sekmadienio vakarą, apie 17 valandą buvo pagrobtas Chemijos gatvėje, prie autobusų sustojimo ir prievarta laikomas garaže Technikos gatvėje, esančiame netoli nuo nusikaltimo vietos. Mergaitė buvo išėjusi iš netoliese esančių namų apie 16 val. 30 min., ir ketino vykti autobusu į prekybos centrą „Girstutis“.

Pareigūnų duomenimis, vaikas stotelėje buvo užpultas ir prievarta įsodintas į automobilį.

Kokiais maršrutais mergaitė buvo vežama, kiek laiko tai truko, ar iškart buvo nuvežta į garažą Technikos gatvėje, paaiškės tiriant bylą.

Pasak R. Požėlos, kol kas anksti kalbėti, ar pagrobėjas turėjo bendrininkų.

„Norime pasidžiaugti sėkmės istorija, laiminga mergaitės paieškų pabaiga. Mergaitė yra klinikose, prižiūrima medikų, įtariamasis pagrobimu – sulaikytas. 

Taip pat norime padėkoti pilietiškiems žmonėm, pridėjusiems prie paieškų, Kauno apkrities vyriausiojo policijos komisariato, Kriminalinės policijos biuro pareigūnams, „Aro“ darbuotojams, kurie taip pat dalyvavo finalinėje stadijoje.

Tikrai tai nebuvo paprasta operacija, nes buvo gauta informacija, kad įtariamasis gali būti ginkluotas. „Aras“ buvo pasirengęs viskam“, – pasakojo Lietuvos generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Pagrobė nepažįstamas vyras

Mergaitę pagrobęs vyras nėra jos pažįstamas ar giminaitis. 

Pasak šalies policijos vadovo, paieškų realizacija pavyko pilna apimtimi.

„Aro“ vyrams teko šturmuoti garažą, kuriame pagrobėjas buvo užsiradęs su mergaite.

„Antradienį, apie 23 valandą Technikos gatvėje buvo sulaikytas 42 metų vyriškis, kuris buvo pagrobęs mergaitę ir ją laikė uždaręs garaže. Vaikas sveikas ir gyvas – kažkiek sužalojimų galbūt yra, bet šiuo klausimu pasisakys medikai“, – pasakojo Kauno apskrities vyriausiojo policijos viršininkas Mindaugas Baršys.

Garažo vidus pareigūnus šokiravo

M. Baršys patvirtino, jog garaže buvo įrengta garso izoliacija – manoma, jog jis buvo parengtas įkaitų laikymui.

Pareigūnų duomenimis, pagrobimui buvo kruopščiai pasirengta – garažo, kuriame buvo rasta mergaitė, apstatymas, taip pat kitos detalės, nustebino net ilgametę patirtį turinčius kriminalistus.

Pasak R. Požėlos, nusikaltimas buvo pakankamai kvalifikuotas, įtariamasis jam kruopščiai rengėsi: „Kai kurie dalykai mus nustebino“.

Pasiteiravus, ar garaže buvo baldai ir kiti daiktai, liudijantys, jog jis yra pritaikytas gyventi, laikyti žmones, generalinis policijos komisariatas atsakymo nekonkretizavo, tačiau nurodė, jog apie tai kalbama dar ilgai. Iš to galima spręsti, kad tiek garažo vidus, tiek kiti išaiškėję faktai šokiravo pareigūnus. 

M. Baršio teigimu, garažas neatrodė taip, kaip patalpa, kurioje įprasta įsivaizduoti laikomus automobilius.  

Įtariamasis pagrobėjas buvo užkluptas netikėtai, pareigūnų reidas jį išmušė iš vėžių. 

Pirmomis kratų valandomis iki spaudos konferencijos pradžios ginklas nebuvo rastas, pareigūnai naktį dirba nusikaltimo vietoje. 

Pasak R. Požėlos, kol kas anksti kalbėti apie pagrobimo tikslus, motyvus, aplinkybes – tai paaiškės tyrimo metu.

Įtariamasis sulaikytas dviem paroms, tačiau baigiantis šiam terminui, tikriausiai bus kreiptasi į teismą dėl suėmimo skyrimo.

Pasak R. Požėlos, didžiulės neabejingos visuomenės dalies įsitraukimas, nuoširdi pagalba labai padėjo, atskleidžiant nusikaltimą: „Nuoširdus ačiū, lenkiu galvą šiems žmonėms. Tai – signalas ir kitiems nusikaltėliams, žiūrėkite, jūsų ieškos net tik policija“.

Pareigūnams teko apdoroti didžiulį kiekį informacijos, dirbo daugybė tyrėjų, kriminalistų, analitikų. 

Laikė auką netoli nusikaltimo vietos

Lietuvą sukrėtusi pagrobimo drama truko nuo sekmadienio vakaro iki antradienio, maždaug 23 valandos.

Medikai pranešė naujienų portalui lrytas.lt, jog 22 val. 58 min. gavo iškvietimą į vieną garažų, esančių Technikos gatvėje, visai netoli pagrobimo vietos. Lrytas.lt žiniomis, tuo metu pareigūnai jau buvo suradę vaiką.

Pirminiais duomenims, šiame garaže pagrobėjas ją ir laikė prievarta uždaręs. Garažas yra visai netoli nuo Chemijos gatvėje esančio autobusų sustojimo, kur, kaip įtariama, mergaitę pagrobė automobiliu atvykęs vyras.

Greitosios pagalbos pamainos vyresnioji naujienų portalą lrytas.lt informavo, jog mergaitė yra sąmoninga, orientuojasi aplinkoje, ji buvo skubiai nuvežta į Kauno klinikas. Medikai nekomentavo, ar ant mažametės kūno matyti smurto žymės.

Pagrobėjas yra kaunietis, anksčiau neteistas, tačiau ne kartą baustas administracine tvarka. 

Garažas, kuriame jis buvo rastas su mergaite, šiam vyrui ir priklauso.

Akcentavo svarbią detalę

Pareigūnai minėjo, jog išlaisvinant mergaitę iš pagrobėjo gniaužtų labai pravertė informacija, atlikus kratas kitame Kauno mikrorajone, Eiguliuose prie Šiaurės prospekto esančiuose garažuose – tiriant nusikaltimą, abejose vietovėse esantys garažai tarpusavyje yra susiję. Gali būti, kad jis garažų turi ir vienur, ir kitur.

Pareigūnams reikėjo veikti labai greitai, ne tik per trumpą laiką apdoroti didžiulį kiekį tyrimo duomenų, bet ir priimti teisingus sprendimus.

„Priemonių visuma mums leido numatyti, nujausti, jog tas užėjimas į garažą bus dėl to, dėl ko mes čia dabar ir esame“, – atkreipė dėmesį į svarbų faktorių R. Požėla.

Dar nustatinėjama, ar mergaitė tapo atsitiktine pagrobėjo auka – ar jis rengėsi pagrobti būtent ją, o galbūt jos vietoje į spąstus galėjo patekti bet kuris kitas gatvėje sutiktas vaikas.

Pagrobėjo auka gali būti ne vienintelė

„Matyt, sėkmę lėmė tai, kad, visų pirma, ja tikėjome. Nuoširdžiai tikėjome, kad mums turi pavykti.

Tikėjome ne tik kaip policijos pareigūnai, bet ir kaip tėvai, mamos.

Darbą atlikome iš visos širdies, ir tai turbūt svarbiausia“, – spaudos konferencijoje kalbėjo R. Požėla.

Policijos generalinis komisaras pridūrė, jog sėkmę įtakojo teisingai pasirinkta strategija ir taktika, tyrimo kryptys. Buvo pajungti šimtai policijos pareigūnų.

„Per trumpą laiką pavyko ištirti pakankamai kvalifikuotą nusikaltimą, apie kurį ateityje, matyt, kalbėsime dar tikrai nemažai..

Žvelgiant į ateitį, mūsų laukia didžiulis darbas. Bus aiškinamasi, ar įtariamasis įvykdė nusikaltimą tik prieš šią mergaitę, ar yra ir daugiau istorijų.

Čia yra tik vienas etapas, kuris yra labai svarbus, galbūt ir pats svarbiausias“, – pasakojo Lietuvos policijos vadovas.

Rasti vaiką nebuvo paprasta

Mergaitė buvo laikoma garaže, esančiame maždaug už pusantro kilometro nuo pagrobimo vietos.

„Šią vietą rasti tikrai buvo ne taip paprasta.

Vėlgi, sėkmę lėmė nuojauta, pareigūnų patirtis, taikytų techninių priemonių planavimas ir suderinamumas“, – prisiminė R. Požėla.

Pagrobėjas ir mergaitė buvo rasti garaže, į kurį pareigūnai įžengė, panaudodami priverstinio patekimo priemones.

Į vidų įsiveržę „Aro“ vyrai sulaikė vyrą, uždėjo jam antrankius.

Mergaitė tuo metu buvo kartu su juo, kurią pareigūnai netrukus perdavė atvykusiems medikams.

„Kadangi turėjome žinių, kad asmuo gali būti ginkluotas, buvo didžiulė dilema, skelbti informaciją visuomenei, ar vis tik priimti sprendimus ir pasielgti taip, kaip pasielgėme.

Manau, kad būtent toks sprendimas ir pasiteisino“, – sakė R. Požėla, kartu su Kauno apskrities policijos vadovu M. Baršiu prieš spaudos konferenciją nuvykę į klinikas ir pabendravę su mergaite, kurią apžiūri medicinos ekspertai.

Šalia mergaitės yra jos tėvai.

„Vaikas guvus, kalba, tėveliai, be abejo, yra laimingi. Lauksime geriausių rezultatų (kalbant apie mergaitės sveikatą – Red.), o mūsų laukia ilgas ir nuoseklus darbas, aiškinantis visas aplinkybes“, – teigė generalinis komisaras.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA