Pradžia / Gyvenimas / Pagalbos prašiusi 31-erių alytiškė sulaukė įtarimų: pati atvyko žurnalistams įrodyti tiesą

Pagalbos prašiusi 31-erių alytiškė sulaukė įtarimų: pati atvyko žurnalistams įrodyti tiesą

2023-11-09

Pagalbos prašiusi 31-erių alytiškė sulaukė įtarimų: pati atvyko žurnalistams įrodyti tiesą

Patiko? Pasidalink:

Po AlytusPlius.lt straipsnio apie onkologine liga sergančią alytiškę Sidoną Zinevičiūtę, socialiniuose tinkluose geriau žinomą kaip Dom Kė, žinia pasklido ir nacionalinėje žiniasklaidoje, moteris susilaukė ne tik emocinio palaikymo, dėmesio, bet ir finansinės paramos.

Vis tik visuomenė greitai pasidalijo į dvi stovyklas: vieni Sidoną labai palaikė dėl onkologinės ligos ir aplinkybių, jog septynmetę dukrą augina viena, kiti – ėmė dvejoti, ar liga tikrai tokio masto, ar iš dalies nemanipuliuojama situacija siekiant pasipelnyti.

Redakcija sulaukė telefoninių skambučių, elektroninių laiškų ir informacijos portalo feisbuke su įvairiais faktais apie moters gyvenimą, versijomis, prašymais tęsti temą ir pasidomėti, patvirtinti arba išsklaidyti abejones, kad aukojantys pinigus – neapsigavo.

„Daug informacijos Sidona apie save pateikė feisbuko grupėje „Išsigydžiau vėžį“. Tačiau ji reiškiasi ir Tik Tok programėlėje. Informacija nesisieja, daug kur skiriasi. Atsiranda daug ją pažįstančių, žinančių jos nešviesią praeitį, todėl apmaudu, kad aukojantys pinigus galimai apsigauna.

Tai žmogus guodžiasi, kad neturi ką valgyti, tai perka brangius kvepalus, vardinius rūbus, Tik Tok giriasi, kad jai suaukota pusė milijono. Negaila, bet norisi žinoti, kaip yra iš tiesų, kokia liga, kad nebūtų iškreiptas, suteptas pagalbos būdas pervesti lėšų į sąskaitą“, – sako grupė alytiškių.

AlytusPlius.lt susisiekus su Sidona, ši atvyko į redakciją ir parodė ligos dokumentus, kurie patvirtina, jog moteris serga kraujo vėžiu, jai nustatyta gimdos kaklelio displazija, atlikus biopsiją – rasta ikivėžinių pakitimų. Lapkričio pabaigoje bus atliekama operacija.

Ligas patvirtinančius dokumentos redakcija turi.

Žmonės pastebėjo, jog Sidona deda jautrias nuotraukas su paveikiais įrašais. Tačiau atskleidė, jog nuotraukose – ne ji, atvaizdai nukopijuoti iš užsienio portalų.

„Taip, kai kurios mano nuotraukos yra iš interneto, tačiau jose nebuvau parašiusi, jog ten aš. Turiu motyvacinę knygą, kurioje – daug stiprių citatų. Įdedu nuotrauką, prasmingas mintis ir tiek.

Taip, nuotraukose moterys plika galva, ar krūtine įpjauta. Man visa tai susiję su mano liga. Nematau, kad čia darau kažkokį nusikaltimą. Man asmeniškai niekas nerašo, nepaklausia, diskutuoja tik viešojoje erdvėje ir šmeižia“, – sako Sidona.

Nors moteris tvirtino, jog pas nieką finansinės paramos neprašė, vis tik grupėje „Išsigydžiau vėžį“ yra nuotrauka su knygomis gydymo įstaigoje ir įrašas, jog jai sunku, gėda, kamuoja depresija ir patalpina savo banko sąskaitą, asmens duomens.

„Tačiau aš nieko blogo ar nusikalstamo nepadariau. Žmonės mane palaiko ir tiek. Aš neverčiu man padėti. Kodėl tiek pavydo ir tiek šurmulio? Dėl internetinių komentatorių man paskambino ir viena influencerė, kuri man labai padėjo ir sudvejojo mano sąžiningumu. Nusiunčiau visus savo duomenis, kuriuos daviau ir jums – ir ji atrašė, jog palaiko mane“, – pasakojo Sidona.

Į redakciją atvykusi moteris neslėpė, jog jos praeitis tikrai nėra švelni ir pūkuota.

„Taip, aš užaugusi vaikų namuose. Taip, aš turiu sielos randų. Ypatingai skausminga patirtis, kai vieni globėjai mane sumušė ir dar daugiau, vyko teismai, tačiau niekam tai nebuvo įdomu.

Taip, vėliau, kai buvau su dukra pas mamą – ji mane buvo išmetusi iš namų ir kreipiausi į TV pagalbą. O atvykę vaiko teisių specialistai sakė arba atiduodu vaiką, arba su ja važiuoju į krizių centrą. Dukros nepalikau ir krizių centre pragyvenau pusę metų. Visko buvo, dėl daug ko gailiuosi. Bet aš negyvenu praeitimi, o šiandiena ir ateitimi. Negaliu palūžti dėl dukros“, – sakė moteris.

Pas Sidoną jau ne kartą buvo vaiko teisių specialistai, apžiūrėjo gyvenimo sąlygas. Dabar moteris gyvena savivaldybės skirtame socialiniame būste, tvarkosi ir netgi planuoja būstą išsipirkti.

„Taip, Tik Tok programėlėje manęs įkyriai paklausė, kiek man suaukojo pinigų, pajuokavau – jog pusė milijono. Bet tai tiesiog juokai. Aš pripažįstu, kad per daug kalbu apie asmeninį gyvenimą, gal per daug viešinuosi, bet taip save realizuoju, palaikymas mane labai guodžia, gaunu įkvepiančių žinučių“, – teisinosi moteris.

Iš suaukotų lėšų ji jau nupirko dukrai jos svajonių lovą, žieminius batus, striukę, rūbų.

„Aš geriu antidepresantus, verkiu, nes esu puolama. Man labai skaudu. Dabar turiu mokėti didelę viešumo kainą. Tikrai ketinu iš viešumos kiek atsitraukti“, – sakė moteris.

Kadangi viešoje erdvėje teigiama, jog Sidona priėmė kaip dovaną iš vienos meistrės Alytuje permanentinio antakių makiažo paslaugą ir žmonės ėmė piktintis, kad sergant onkologine liga tai gali kenkti sveikatai, to pasiteiravome ir pačios moters. „Aš permanentinį makiažą jau turėjau prieš visas ligas. Iš kur tokios informacijos. Man nedovanojo jokio permanento“.

Net ir kamuojama negalavimų, moteris iki kol galėjo, dirbo Alytaus kalėjime kinologe. Teigė, kad darbas jai patiko, tačiau paskutiniu metu iš jo kai kada jau tekdavo išvažiuoti su greitąja medicinos pagalba. Visai neseniai Sidona buvo iškomisuota kaip netinkama dirbti tarnyboje.

Šį faktą ir aplinkybes AlytusPlius.lt redakcijai patvirtino Alytaus kalėjimo atstovas.

„Aš jau pradėjau procesus dėl pareigūno pensijos gavimo, stoju į darbo biržą. Verčiuosi kaip galiu. Ir pripažįstu, kad pati kalta, kad kartais ne taip iškomunikuoju kažką, ir tada žmonėms kyla įtarimai. Bet net puolama internete siūliau tai moteriai atvykti pas mane, pasikalbėti prie puodelio arbatos. Bet neatvyko“.

Alytusplius.lt redakcijos prašymas:

Su Sidona bendravome antradienį. Dėl pablogėjusios savijautos šiandien ji – ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje. Būkime vieni kitiems tolerantiški, pakantūs ir rašydami komentarus po straipsniu – neperženkime taktiškumo ir žmogiškumo ribų.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA