Pradžia / Gyvenimas / Nužudytos 19-metės lietuvės mama apie netektį kalbėjo taip: „Geriau dukrelė būtų buvus negraži“

Nužudytos 19-metės lietuvės mama apie netektį kalbėjo taip: „Geriau dukrelė būtų buvus negraži“

2024-02-15

Nužudytos 19-metės lietuvės mama apie netektį kalbėjo taip: „Geriau dukrelė būtų buvus negraži“

Patiko? Pasidalink:

„Geriau dukrelė būtų buvus negraži, geriau būtų niekur nedalyvavus, likus niekieno nepastebėta… Kodėl likimas jai atseikėjo gyventi taip trumpai, neleidęs pasidžiaugti jaunyste, šeima, vaikais“, – iškart po žinios apie nužudytą 19-metę dukrą Agnę (vardas pakeistas – aut. past.) laikraščiui „Akistata“ yra sakiusi merginos mama.

Greičiausia, nereikia detalizuoti, kiek šiuose žodžiuose yra pripildyta netekties skausmo ir suvokimo, kad mylima dukrelė niekada nebesugrįš. Šis kraupus nusikaltimas įvykdytas dar 1996-siais, naktį iš gruodžio 30 į 31-ąją. Bet žudikas atpildo sulaukė tik po beveik 20 metų, kai jam po visų teismo procesų skirta vos 7,5 metų įkalinimo bausmė.

Nors bausmė paskirta ne iš pirmo karto, bet ir toks teismo sprendimas sutiktas dviprasmiškai. Nesvarbu, kad prabėgo du dešimtmečiai, bet ar tik tiek teverta jaunos merginos gyvybė? Juolab, kad žudikas šiandien, tikėtina, jau mėgaujasi laisve ir kas žino, koks jis yra prasivėrus įkalinimo įstaigos vartams.

Ketureilis apie meilę

19-metės Agnės kūnas buvo rastas Šiauliuose, ankstyvą 1996-ųjų gruodžio 31-sios rytą, apie 6 val. Jos asmenybę pavyko nustatyti pagal striukės kišenėje rastą vairuotojo pažymėjimą ir automobilio techninį pasą.

Merginos kišenėje buvo aptiktas popieriaus lapelis su nežinomo poeto ketureiliu apie meilę. Ekspertai nustatė, kad merginai rankomis ir kojomis buvo suduota ne mažiau kaip dvylika smūgių į galvos ir kaklo sritį. Jau buvo sulaužytas žandikaulis, į smegenis išsiliejęs kraujas.

Pagrindiniu įtariamuoju iškart tapo tuometinis jos draugas Darius. Mat merginos kūnas rastas būtent prie daugiabučio, kuriame jis gyvena.

Dariui priklausančiame bute rasti ir Agnės kraujo pėdsakai. Paties įtariamojo, nors jo ir laukė teismo posėdis, namuose nebuvo.

Įvykių scenarijus

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad 1996-ųjų gruodžio 30-sios pavakarę Agnė pasiprašė tėvų išleidžiama su draugėmis atšvęsti artėjančių Naujųjų metų.

Į miestą ji išvyko savo automobiliu „Fiat Uno“. Po to, kaip įtariama, mergina susitiko su ją įsimylėjusiu pažįstamu Dariumi bei šio draugu.

Agnė pavežė Dariaus draugą iki šio namų, o pati su juo nuvyko į šalia draugo namų esančią saugomą automobilių stovėjimo aikštelę.

Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio – sekti mūsų „Facebook“ puslapį

Prabėgus pusvalandžiui po vidurnakčio Agnė paskambino namo ir atsiliepusiai brolienei teištarė, kad „nesijaudinkit, tuoj grįšiu namo“.

Vėliau, kaip įtarta, tarp Agnės ir Dariaus kilo konfliktas. Šis pradėjęs ją mušti. Merginos gyvybė, anot ekspertų, užgeso apie 3 val. nakties. T.y. praėjus apie 2,5 val. po lemtingo merginos skambučio į namus.

Vėliau Darius dingo kaip į vandenį. Buvo svarstomos dvi žmogžudystės versijos. Viena – beatodairiška Dariaus meilė su juo išsiskirti norinčiai Agnei. Kita – mergina per daug žinojo apie nusikalstamą Dariaus gyvenimo pusę.

Sudėtingi santykiai

Darius į Agnę atkreipė dėmesį dar kai mergaitei buvo vos 15 metų. Dar vidurinėje mokykloje vedęs ir greitai išsiskyręs Darius pradėjo rodyti dėmesį paauglei.

15-metė neliko abejinga. Tiesa, vėliau sužinojusi, kad Darius buvo teistas, Agnė pabandė nutraukti santykius, bet vyras nenorėjo apie tai nė girdėti.

Dar labiau Darius pradėjo didžiuotis savo drauge, kai ši laimėjo vienoje Šiaulių televizijoje vykusį „Nuostabiausių kojų“ konkursą. Būtent tokie (ir ne tik) Agnę Šiauliuose išgarsinę pasiekimai, anot jos motinos, ir pastatė merginą į mirtiną pavojų.

Bausmė po daugybės metų

Kaip jau minėta Darius po nusikaltimo dingo kaip į vandenį. Kaip vėliau paaiškėjo, jis išvyko į Rusiją.

Ten sukūrė šeimą su Gruzijos piliete, pasikeitė pavardę. Galiausiai, prabėgus 13 metų nuo nusikaltimo jis buvo sulaikytas ir perduotas Lietuvai. Bet ir čia teisingumo teko laukti beveik 1,5 metų. Kai 2015-siais Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad Dariaus kaltė dėl nužudymo įrodyta ir jis nuteisiamas 10 metų nelaisvės.

Tiesa, iškart pritaikius įstatymą dėl amnestijos, jam bausmė sušvelninti 1 metais ir 6 mėnesiais, o atėmus beveik metus, kuriuos jis praleido suimtas – už grotų liko praleisti apie 7,5 metų. Kurie, šiuo metu, jau turėjo praeiti.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA