Pradžia / Gyvenimas / Naujos detalės apie Kaune paliktą 2 metų mergaitę: buvo įdėtas ir mamos laiškas

Naujos detalės apie Kaune paliktą 2 metų mergaitę: buvo įdėtas ir mamos laiškas

2023-12-11

Naujos detalės apie Kaune paliktą 2 metų mergaitę: buvo įdėtas ir mamos laiškas

Patiko? Pasidalink:

Sekmadienį Kaune gyvybės langelyje buvo palikta 2 metų amžiaus mergaitė. Policija praneša, kad šalia mergaitės buvo paliktas ir mamos laiškelis. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus vedėjos Odetos Vaitkevičienės teigimu, šalia mažamečio vaiko buvo paliktas laiškelis. Policija jo turinio nekomentavo.

O. Vaitkevičienė pabrėžė, jog vaikų palikimo gyvybės langeliuose atvejai nebūna dažni, pastaraisiais metais Kaune daugiau tokių atvejų nebuvo. Šiuo metu policija nėra nustačiusi motinos ar vaiko tapatybės, tačiau vykdomas aplinkybių tyrimas, tapatybė nustatinėjama.

Naujienų portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, raštelyje buvo įvardijama šeimos situacija, aplinkybės, dėl kurių nuspręsta vaiko neauginti. Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Andželikos Vežbavičiūtės teigimu, vaiku šiuo metu rūpinasi budintis globotojas, o vaikeliui medicininės pagalbos neprireikė.

„Gyvybės langelyje Kaune paliktas vaikas šiuo metu yra saugioje aplinkoje, juo rūpinasi budintis globotojas. Vaikeliui medikų pagalbos neprireikė, tad vaiko teisių gynėjai stengėsi, kad po pirminės medikų apžiūros mažylis kuo greičiau patektų į šeimos aplinką, kur bus atlieptas tokio amžiaus vaikui būtinas emocinio artumo ir kiti ne mažiau svarbūs poreikiai“, – teigė A. Vežbavičiūtė.

Buvo aprengta tvarkingais rūbais

Kauno ligoninės duomenimis, palikta mergaitė buvo aprengta, vaikštanti ir kalbanti.  „Gruodžio 10 d., sekmadienį apie 19.30 val. P. Mažylio gimdymo namuose, Gyvybės langelyje nuskambėjus skambučiui lopšyje rasta mergaitė.

Ji buvo apie 2 metų, užklota pledu, tvarkingai aprengta, vaikštanti ir kalbanti. Mergaitė perduota už tolesnę vaiko priežiūrą atsakingoms tarnyboms“, – teigia Kauno ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

Tai vyriausias gyvybės langelyje paliktas vaikas

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė praneša, kad tai yra vyriausias paliktas vaikas gyvybės langelyje. „Priimkime kaip išgelbėtą vaiko gyvybę. Gali būti ir tokie sprendimai. Turbūt labai skaudūs visiems, ypatingai juos priėmusiems.

Svarbu pasakyti, kad tėvai turi 3 mėnesius pakeisti savo sprendimą. Ir priėmus kitą sprendimą – būtų suteikta visa reikalinga pagalba. Jo nepakeitus – vaikui ieškoma šeima pasirengusi priimti ir įvaikinti. Tai yra vyriausias paliktas vaikas gyvybės langelyje. Prieš tai 2013 metais, taip pat Kaune, buvo paliktas 1 metų 7 mėnesių berniukas.

Šiais metais tai yra 5 vaikas paliktas gyvybės langelyje. 5 išsaugotos gyvybės. Nuo 2009 metų viso gyvybės langelyje palikta 95 vaikai. Iš jų – 16 susigrąžino tėvai“, – dalijosi I. Skuodienė. Pasak Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Andželikos Vežbavičiūtės, šiemet Lietuvoje gyvybės langeliuose buvo palikti 5 vaikai. 

„Dažniausia gyvybės langeliuose paliekami naujagimiai, vyriausi palikti vaikai buvo 9 mėnesių ir 1,7 metų. 2023 m. šalies gyvybės langeliuose buvo palikti 5 vaikai: 3 – Kaune, po vieną Vilniuje ir Klaipėdos gyvybės langeliuose“, – teigė A. Vežbavičiūtė.

Gyvybės langelyje buvo palikta 2 metų amžiaus mergaitė

Anot policijos, gruodžio 10 d. 19 val. 36 min. Kaune, V. Putvinskio g., pastate, gyvybės langelyje, palikta apie 2 metų amžiaus nenustatytos tapatybės mergaitė.

Mergaitė pristatyta į ligoninę. Surinkta medžiaga pagal LR BK 158 str.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA