Pradžia / Gyvenimas / Naujausia žinia nusižudžius 36-erių Santaros klinikų chirurgui – po mirties rado laišką

Naujausia žinia nusižudžius 36-erių Santaros klinikų chirurgui – po mirties rado laišką

2023-11-29

Naujausia žinia nusižudžius 36-erių Santaros klinikų chirurgui – po mirties rado laišką

Patiko? Pasidalink:

Lietuvą sukrėtė dar viena mediko mirtis. Antradienį savo namuose nusižudė 36 metų Santaros klinikų chirurgas.

Apie nusižudžiusį Santaros klinikų mediką naujienų portalas tv3.lt pranešė pirmasis.

Medikas nusižudė namuose, tai trečiadienį patvirtino Sveikatos apsaugos ministro patarėjas komunikacijai Tomas Bagdonas. Tiesa, nuo kitų konkrečių įvykio detalių komentavimo ministerija susilaiko.

„Policijos atliekamas tyrimas, kaip ir visais nusižudymo atvejais. Mes šitoje vietoje nežinome, kas lėmė faktą, kad žmogus mirė“, – kalbėjo T. Bagdonas.

SAM atstovo žiniomis, mirė 36 m. medikas, dirbęs Santaros klinikose pilnu etatu. Jo tapatybė bus patvirtinta vėliau.

Kiek žinoma, prieš mirtį gydytojas galimai paliko raštelį. Žurnalistai kelis kartus apie tai klausė ministerijos atstovo, bet jis patikino, kad šias aplinkybes patikslins policijos atliekamas tyrimas.

„Tai yra ikiteisminio tyrimo objektas. Ministerija nėra ikiteisminio tyrimo institucija. Policija viską pasiima, jeigu yra koks raštelis arba nusižudymo įrankis – tai yra policijos prerogatyva“, – sakė T. Bagdonas.

Po mediko mirties SAM žada imtis priemonių

Po gydytojo savižudybės ministerija teigia sureagavusi ir išsiuntusi mobiliąsias psichologų komandas.

„Ministerija iš karto sureagavo į šitą dalyką, buvo išsiųstos mobilios psichologų komandos, kurios konsultuoja. Šiandien yra pareiškę norą gauti konsultacijų iš Santaros klinikų darbuotojų apie 70 žmonių. Taip pat psichologas buvo nukreiptas į šeimą“, – teigė ministro patarėjas.

Nors tiksli gydytojo mirties priežastis dar nėra patvirtinta, SAM žada imtis priemonių, jeigu paaiškės, kad tragedija įvyko dėl su darbu susijusių problemų.

„Darbo krūvių peržiūrėjimas yra vienas iš prioritetinių dalykų. Būtų geriau, kad nebūtų tokių skaudžių atvejų, bet jeigu tai bus susiję su darbiniais santykiais, mes savo ruožtu padarysime [viską]. Bet pirmiausia sulaukime policijos tyrimo: dėl kokių priežasčių, kas lėmė ir t.t.“, – kalbėjo T. Bagdonas.

Jis patikino, jog duomenų, kad Santaros klinikose būtų didžiuliai darbo krūviai arba mobingas, neturi.

„Mes tokių duomenų neturime. Paskutiniu metu iš darbuotojų ar [gydytojų] profsąjungos nebuvo gauta jokių raštų, susijusių su minėtais faktais arba teiginiais“, – sakė T. Bagdonas.

Mirė 36-erių Santaros klinikų gydytojas

Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patvirtino, kad Santariškėse mirė jaunas gydytojas.

Apie tai jis trečiadienį ryte paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.

„Iš Santariškių pasiekė liūdna žinia – mirė jaunas gydytojas. Policija atlieka tyrimą aplinkybėms nustatyti, todėl prašau kol kas susilaikyti nuo pirminių vertinimų.

Gydymo įstaigoje dirba psichologų komanda, kuri teikia pagalbą kolegoms, taip pat susisiekta su šeima dėl pagalbos jai. Prašome vertinti artimųjų ir kolegų privatumą šią sunkią akimirką.

Užuojauta artimiesiems ir visiems, kurie pažinojo jauną specialistą“, – rašo ministras.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA