Pradžia / Gyvenimas / Natalija Bunkė pasiekė rekordą: tai nepavyko niekam kitam

Natalija Bunkė pasiekė rekordą: tai nepavyko niekam kitam

2023-12-15

Natalija Bunkė pasiekė rekordą: tai nepavyko niekam kitam

Patiko? Pasidalink:

Kasmet šimtai tūkstančių žmonių atvyksta į Palangą ne tik pasigrožėti paplūdimius skalaujančia jūra, išpuoselėta architektūra, bet ir pajausti šio kurorto kultūros pulsą. Palangos koncertų salėje vieną po kito keičia koncertai, verslo renginiai, įvairios konferencijos.

Nors per pasaulį nuvilnijusi karantino banga buvo kiek pristabdžiusi įprastą gyvenimą, tačiau pastarųjų metų situacija atskleidė, kad kultūra Palangoje dabar išgyvena renesansą.

Populiariausi – Lietuvos atlikėjų koncertai

Palangos koncertų salė yra tapusi meno ir kultūros simboliu bei traukos centru Vakarų Lietuvoje. Visus metus čia nepertraukiamai verda kultūrinis gyvenimas, o  visuomenei siūlomas itin platus bei spalvingas renginių repertuaras. Jame savo mėgstamą žanrą išvys įvairaus amžiaus grupių ir stilių klausytojai bei žiūrovai.

Repertuare dominuoja koncertai, teatro spektakliai, miuziklai, „stand up“ komedijos žanras, klasikos renginiai ir netgi jaunimo repo grupių koncertai. 

Pastaraisiais metais, Palangos koncertų salėje savo pasirodymus rengti pamėgo itin didelius reikalavimus erdvei, interjerui bei akustinėms sąlygoms keliantys Lietuvos ir užsienio atlikėjai. O tai byloja apie itin  aukštą teikiamų paslaugų kokybę.

Didžiulio visuomenės susidomėjimo sulaukė ir rekordu pasižymėjo Palangos koncertų salėje įvykęs muzikos atlikėjos  Natalijos Bunkės koncertas.

Natalijos Bunkės koncertas (Lauryno Trimonio nuotr.)

Lankytojai akimirksniu išgraibstė bilietus ir stovėjimo zonose. Pasirodymą stebėjo rekordinis salėje žiūrovų kiekis – daugiau nei 2700 asmenų. Panašus kiekis žiūrovų stebėjo ir Jessicos Shy koncertą pavasarį.

Šią vasarą didelio populiarumo sulaukė atlikėjų: Calum Scott, Marijono Mikutavičiaus, Lino Adomaičio, Kastyčio Kerbedžio,  Gabrieliaus Vagelio, „OG Version“, Džordanos Butkutės, Jazzu, Ingos Jankauskaitės, Vaido Baumilos bei kitų žinomų atlikėjų koncertai, A. Cholinos, Šiaulių dramos teatro, Universe orchestra pasirodymai ir dar daugelis kitų renginių.

Privalumas – salės transformavimo galimybės

Palangos koncertų salė suprojektuota taip, kad tiktų klasikinės bei šiuolaikinės muzikos koncertams. Joje įdiegta itin pažangi garso ir apšvietimo įranga, elektroakustinė bei kitos modernios sistemos.

Tai leidžia atlikėjams maksimaliai atskleisti savo talento ir balso galimybes, o žiūrovams padovanoti įspūdingą vizualinį, akustinį reginį, pajausti koncerto metu sklindančias ryškiausias emocijas.

Dėl salės transformacijos galimybių, joje gali būti organizuojami tiek mažesniam dalyvių ratui, tiek ir gausiai publikai skirti renginiai, konferencijos, šventės. Nors, kaip jau buvo minėta, joje įrengta 2200 sėdimų vietų žiūrovams, erdvę galima pritaikyti ir mažesniems renginiams – iki 500-800 sėdimų vietų.

Kilus poreikiui, sėdimas vietas parteryje taip pat galima transformuoti, atveriant aikštelę ir taip iš viso bendrai sukuriant beveik 3 tūkstančius vietų žiūrovams.

Bilietų pardavimai išaugo keturis kartus

Lyginant pastaruosius trejetą metų, 2023-iųjų metų vasara Palangos koncertų salei yra išskirtinai dosni renginiais.

Šią vasarą įvyko 59 renginiai, kuriuose apsilankė beveik 50 tūkstančių  žiūrovų. Tai –  net keturis kartus daugiau nei pavyzdžiui 2021-aisiais, kuomet šalyje buvo jaučiamos koronaviruso sukelto karantino nuotaikos.

Tendencingai didėjantys bilietų pardavimai, atspindi augantį visuomenės kokybiškų kultūros renginių troškulį bei griauna mitą, kad  Palanga visuomenei yra patraukli tik vasarą.

Anot Palangos koncertų salės atstovų, renginiai Palangoje vyksta visus metus ir sezoniškumo terminas jau seniai išnykęs.

Šis ruduo Palangoje bus ne mažiau ryškus, spalvingas ir skambus nei vasara. Jau dabar yra suplanuota nemažai verslo konferencijų.

Rugsėjį čia jau vyko „Rotariada“, metinė vadovų konferencija „Lūžio taškas“, taip pat vyks Draudimo brokerių forumas, Pasaulinė lyderystės konferencija, itin svarbi tarptautinė XVII  UBC generalinė konferencija „Baltijos miestai remia Ukrainą“ ir kiti renginiai.

Verslo ir konferencijų rengėjai atskleidžia, kad Palangą jie pamėgo ne tik dėl produktyvaus bendradarbiavimo su koncertų salės atstovais, bet ir paties kurorto ypatumų.

Pasibaigus konferencijoms čia jie gali atsipalaiduoti ir pasigrožėti rudenėjančia gamta, jūra. Jau baigiamas pildyti ir kalėdinių, naujametinių renginių kalendorius.

Žiemą savo koncertą vėl surengs visame pasaulyje garsi atlikėja Imany, kurios pasirodymas pernai, lankytojų teigimu, buvo vienas įsimintiniausių ir laukiamiausių.

Taip pat koncertuos  visų laikų sėkmingiausias pasaulyje choras – „Gregorian“, ABBA projektas iš Švedijos, Vienos Štrauso festivalio orkestras, Piaf! The Show – Edith Piaf  – gyvenimo ir muzikos istorija. 

Netrūks ir žinomiausių lietuvių atlikėjų koncertų, apie kuriuos daugiau informacijos pateikiama Palangos koncertų salės internetinėje svetainėje.

„Džiaugiamės, kad Palanga ir toliau džiugina kurorto gyventojus ir svečius didžiule renginių, koncertų pasiūla. Siekiame ir ateityje dar plačiau atverti duris kultūros, meno, muzikos, teatro sklaidai pajūryje. Visuomenei norime skleisti žinią, kad Palangoje kultūrinis gyvenimas verda ne tik vasarą,  bet nepertraukiamai visus metus. Kviečiame atvykti į Palangos koncertų salėje vyksiančius koncertus, įvairius kitus įdomius bei prasmingus renginius“, – kalbėjo Palangos koncertų salės direktorė Aida Aleksandrovienė. 

Palangos koncertų salės atstovai primena, kad jau vykdoma rezervacija privatiems įmonių renginiams ir šventėms. Taip pat galima išsinuomoti furšetams skirtą salę bei surengti privačią šventę su maitinimo paslaugomis prieš koncertus.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA