Pradžia / Gyvenimas / M. Navickienę apstulbino G. Nausėdos reakcija į žaibiškai išplitusį vaizdo įrašą: „Labai nusivyliau“

M. Navickienę apstulbino G. Nausėdos reakcija į žaibiškai išplitusį vaizdo įrašą: „Labai nusivyliau“

2023-12-05

M. Navickienę apstulbino G. Nausėdos reakcija į žaibiškai išplitusį vaizdo įrašą: „Labai nusivyliau“

Patiko? Pasidalink:

Po savaitės pradžioje žaibiškai socialiniuose tinkluose išplitusio vaizdo įrašo, kuriame užfiksuota, kaip vaiko teisių gynėjai naudodami jėgą mažametį berniuką atplėšia nuo mamos, į tai sureagavo ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Tiesa, pirmiausia ministrė sukritikavo prezidento Gitano Nausėdos poziciją, kai šalies vadovas pareiškė, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus bei kitas už situaciją atsakingas institucijas turi kuo greičiau pateikti situacijos vertinimą, o situacija esą atskleidė, kiek daug tarnyboms dar trūksta iki „nebiurokratinio rūpinimosi vaikais“.

„Oportunizmas. Nusivyliau komentaru – nepraleista proga pasivaikyti momentinio populiarumo socialiniuose tinkluose vietoje to, kad būtų saugomas nekalto vaiko geriausias interesas. Tai nusivyliau“, – prezidento žodžius įvertino M.Navickienė.

Pasak ministrės, nors teismo sprendimą tiek visuomenė, tiek politikai tikrai gali kvestionuoti, teismo sprendimas visgi yra toks, koks yra.

„Be abejo, visi mes, kurie matėme tą įrašą, aš pati, kaip mama, tikrai yra skausmas, matant tą emociją, kurią išgyvena vaikas.

Bet lygiai taip pat raginimai, kurie pasigirdo tiek iš gerbiamo ekscelencijos, kad čia reikia tyrimus daryti, jie visi yra pavėluoti, nes tarnybos nedelsiant, vos tik buvo išplatintas šis įrašas, pradėjo tyrimus – tiek Vaiko teisių apsaugos kontrolierė, tiek Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė, ir šiuos tyrimus mes tikrai atidžiai vertinsime“, – pabrėžė M.Navickienė.

Jos teigimu, visos tėvų skyrybų situacijos yra sudėtingos, o labiausiai nuo jų nukenčia būtent patys vaikai.

„Aš norėčiau pasakyti, kad kol kas negaliu įvardinti, ar negalėjome turėti kažkokio humaniškesnio veikimo būdo, ar tikrai negalėjome vadovautis kitu principu, bet supraskime visi aiškiai, kad tokios situacijos yra kraštutinės, kai mamai besipriešinant turi būti vykdomas teismo sprendimas, turi būti vaikas perduotas tėčiui į kitą aplinką, jos yra labai sudėtingos“, – kalbėjo M.Navickienė.

Ministrė taip pat paprašė atsižvelgti ir į sudėtingą vaiko teisių gynėjų darbą – pasak jos, dirbti ypač tokiomis situacijomis neretai specialistams net pavojinga.

„Jie dirba labai sunkų darbą. Ir tikrai labai sunkiomis aplinkybėmis. Daugelis iš jų patiria net asmeninius grasinimus, filmavimus. Atsidavusiems žmonėms, kurie gina vaikų teises, tokiomis aplinkybėmis dirbti yra labai sunku. Todėl bent jau iš atsakingų politikos lyderių aš tikėčiausi ir vertinimo tų žmonių darbo, atsakomybės“, – kalbėjo ministrė.

Viešojoje erdvėje pirmadienį ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip vaiko teisių apsaugos darbuotojai iš mamos paima vaiką. Vaikas, plėšiamas iš mamos glėbio, verkė ir rėkė „ne“, „mamyte“, „gelbėkit“, „paleiskit“.

 Po savaitės pradžioje žaibiškai socialiniuose tinkluose išplitusio vaizdo įrašo, kuriame užfiksuota, kaip vaiko teisių gynėjai naud​odami jėgą mažametį berniuką atplėšia nuo mamos, į tai sureagavo ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.<br>Lrytas.lt koliažas

Darbuotojai vaiką ramino, teigdami, kad „tavo mamytė niekur nedingo“. Mama prašė pareigūnų ir vaiko teisių apsaugos darbuotojų neimti jos vaiko. Šiuo vaizdo įrašu pasidalinusi judėjimo „Basos mamos“ lyderė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė teigia, neva jame atpažinta Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Aurika Stanislovaitienė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė dėl pirmadienį socialiniuose tinkluose pasirodžiusio vaizdo įrašo pradėjo tyrimą. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės teigimu, socialiniuose tinkluose išplitęs vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip mažametis paimamas iš mamos, yra tik dalis proceso, vyksiančio nuo praėjusių metų.

I.Skuodienė taip pat atkreipia dėmesį, kad vaizdo įraše matoma mama su vaiku slapstėsi ir nevykdė teismo sprendimo.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA