Pradžia / Gyvenimas / Kraupi nelaimė nusinešė 32-ejų vyro gyvybę: artimieji sukrėsti

Kraupi nelaimė nusinešė 32-ejų vyro gyvybę: artimieji sukrėsti

2024-04-01

Kraupi nelaimė nusinešė 32-ejų vyro gyvybę: artimieji sukrėsti

Patiko? Pasidalink:

Kraupi nelaimė praėjusį antradienį įvyko Papilio seniūnijos Satkūnų kaime, Biržų rajone. Traktoriaus velenas įtraukė jauno žmogaus ranką ir ją nutraukė. Nuo patirtų sužalojimų 1991 metais gimęs vyras mirė.

Vyras gyveno ir ūkininkavo Pabiržės seniūnijos Naciūnų kaime. Jis dažnai atvykdavo į Satkūnų kaimo vienkiemį pas čia gyvenantį savo 61 metų dėdę.

Prieš kelerius metus satkūniškis ūkininkas likvidavo pieno ūkį bei išnuomojo žemes. Jo sveikata yra prasta, vaikšto pasiremdamas ramentais. Daug sveikatos problemų turi ir jo žmona. Tad sūnėnas dažnai padėdavo dėdės šeimai, nes šie sudėtingų darbų atlikti jau nebepajėgia.

Tądien ryte atvykęs padėti dėdei į Satkūnuose esantį vienkiemį sūnėnas norėjo ištraukti srutas. Jis dirbo šalia užvesto traktoriaus „Zetor“.

Kardaninis velenas užkabino vyro rūbus, įsuko ir sunkiai sužalojo kairiąją ranką.

Sužalotas vyras dar sugebėjo nueiti iki dėdės ir tetos namų. Pamatę, kad nutiko nelaimė, šoko ištikti artimieji iškvietė pagalbą.

Į vietą skubiai važiavo du greitosios medicinos pagalbos ekipažai bei policijos pareigūnai. Į Panevėžio respublikinę ligoninę vežamą sunkiai sužalotą vyrą klinikinė mirtis ištiko likus kelioms minutėms iki patekimo į gydymo įstaigą. Ligoninės priėmimo skyriuje konstatuota vyro mirtis.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti. Įvykio vietoje antradienį dirbo policijos ir valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai.

Skaudaus įvykio seniai nebuvo

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Panevėžio skyriaus vadovė Sniegina Povilionienė sakė, kad antradienį į įvykio vietą buvo nuvykęs vyriausiasis inspektorius Almantas Blažys. Ji neslėpė, kad atlikti tyrimą dėl sudėtingų aplinkybių ir visų patirto šoko buvo labai sunku. Nelaimės aplinkybes tirti padės sodyboje veikiančios vaizdo kameros.

„Tokio skaudaus įvykio seniai neturėjome. Šiais metais iki kovo vidurio Panevėžio krašte išvis dirbant nebuvo užregistruota sunkių sužalojimų“, – sakė S. Povilionienė.

Darbo santykių nebuvo, nes nelaimėlis padėjo savo dėdei. Tačiau VDI tirs nelaimingo atsitikimo aplinkybes. A. Blažys sakė, kad pagrindinės nelaimės priežastys – neapsaugotas traktoriaus kardaninis velenas. Siurblys netraukė srutų, tad žmogus kardano sukimosi zonoje neišjungęs variklio atliko remonto darbus.

Nė vieno blogo žodžio Pabiržės seniūnijos gyventojai apie velionį galėjo pasakyti tik pačius geriausius žodžius. Jis buvo labai darbštus, rimtas, nevartojantis alkoholio žmogus. Įsigijo traktorių ir ūkininkavo, dirbo keliasdešimt hektarų žemės.Jo tėvams teks laidoti jau antrą sūnų.

Satkūnų kaimo gyventojai, sukrėsti įvykio, gailėjo ir visiems nuolat padėdavusio ūkininko, ir jo sūnėno.Jie prisiminė, kad daugiau nei prieš 30 metų buvo įvykusi panaši nelaimė. Žmogui darbinis velenas įtraukė koją. Jis mirė ligoninėje po trijų dienų. Dar prieš kelerius metus velenas žmogui buvo įtraukęs ranką Kupreliškyje. Laimė, žmogus išgyveno.

Autorius: Jurgita Morkūnienė

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA