Pradžia / Gyvenimas / Klaipėdoje nužudyto kūdikio tėvo paskyrose prieš nelaimę – mįslingos žinutės: „Atsiprašau ir atleidžiu“

Klaipėdoje nužudyto kūdikio tėvo paskyrose prieš nelaimę – mįslingos žinutės: „Atsiprašau ir atleidžiu“

2023-11-23

Klaipėdoje nužudyto kūdikio tėvo paskyrose prieš nelaimę – mįslingos žinutės: „Atsiprašau ir atleidžiu“

Patiko? Pasidalink:

Trečiadienį Lietuvą apskriejo kraupi žinia – mirė savaitgalį Klaipėdoje tėvo per langą išmestas 5 mėnesių kūdikis. Neoficialiais duomenimis, įtariama, kad tokį baisų nusikaltimą 25-erių kūdikio tėvas galėjo padaryti apsvaigęs nuo neaiškios kilmės medžiagų.

Po nelaimės jauno vyro mama, kūdikio močiutė, naujienų portalui tv3.lt kalbėjo, kad jos marti ne kartą bandė kreiptis pagalbos dėl nesuprantamo vyro elgesio, tačiau oficialios diagnozės jam medikai, anot mamos, nenustatė. Dar labiau klausimų kelia ir paskutiniai vyro įrašai jo socialinėse paskyrose – čia 25-erių tėvas keletą dienų prieš įvykdant kraupų nusikaltimą kėlė sunkiai suprantamus vaizdo įrašus, atsiprašinėjo žmonių ir tikino, kad daugiau „nebevartos“.

Paskutinis įrašas jo „Facebook“ paskyroje, pasidalintas likus kelioms dienoms iki tragiškos nelaimės, šiandien taip pat kelia daug klausimų.

„Atsiprašau, atleidžiu, myliu jumis tebunie Taika!“, – rašoma paskutiniame įraše, jo kalba netaisyta.

Vyras taip pat aktyviai reiškėsi „TikTok“ platformoje, kur turėjo ne vieną paskyrą. Viename paskutinių pasidalintų vaizdo įrašų vyras sako, kad jam „tikrai važiuoja stogas, pažiūrėkit dabar į mane“.

Paskutiniajame prieš nelaimę pasidalintame vaizdo įraše vyras daugiau nei minutę atsiprašinėjo, prašė jam atleisti, suprasti, teigė, kad jam „reikia atsigauti“ ir jis „nusipelnęs griežčiausios bausmės“, bet jei sulauks atleidimo, kaip pats teigia, „eisiu dirbti, nebevartosiu“. Neoficialiais duomenimis, keliamos versijos, kad nusikaltimą vyras įvykdė apsvaigęs nuo neaiškių medžiagų.

„Žmonės, aš dar neatsičiūchinau, bet atsiprašau, belekaip atsiprašau, nors ir kaip čia iš viso tas žodis nieko nereiškiantis, bet aš pasiruošęs viską padaryti dėl jūsų, žmonių. Aš nusipelnęs, aišku, griežčiausios bausmės, bet pažįstat mane, žinau, kad turiu aš tų draugų, kurie tikrai mane žino., ir žino, kad aš esu geras žmogus. Geras žmogus, padaręs blogų poelgių ir aš galiu pasitaisyti, ta prasme.

Čia taip, nusipelnęs aš baisiausio čia. Aš jūsų atsiprašau, tikrai. Aš tik dabar atsiminiau, galvojau, kodėl lauke nėra nei žmogaus, ar jau jūs iš tikrųjų visi išvažiavot. Jei išvažiavot, tai jau per vėlu tikriausiai. O nežinau… Aš neturiu žodžių, man reikia atsigauti, duokit man laiko.

Jei jūs man atleisit, aš darysiu, kaip jau ir esu daręs, darysiu, ką liepsit, eisiu dirbt, nebevartosiu ir taip toliau, ir taip toliau. Žinot mane, aš galiu pasitaisyti, būkit žmonės. Ir grįžkit, jeigu dar čia esat, grįžkit, šypsokitės, labai prašau, sveikinkitės“, – kalbėjo jis paskutiniame vaizdo įraše.

Dėl klaipėdiečio būklės kreipėsi pagalbos

Tokie vaizdo įrašai dar prieš kraupią nelaimę sukėlė susirūpinimą ir internautams. Po vyro vaizdo įrašais „TikTok“ platformoje žmonės rašė: „Kosmose čia geram tu“; „Nebevartok“, „Išsipūsk nosį ir nustok uostyti“; „Eik pailsėti“.

Deja, nelaimei kelias nebuvo užkirstas.

Nėra tiksliai aišku, į kokį įvykį vyras referavo taip kalbėdamas, tačiau anksčiau naujienų portalui tv3.lt jo mama, gyvenanti Vokietijoje, teigė, kad kūdikio mama jau anksčiau kreipėsi į atitinkamas institucijas, kad vyrui būtų suteikta pagalba.

Mirusio kūdikio tėvo mama teigė, kad marti jai sakė ne kartą skambinusi greitajai pagalbai, policijai dėl vyro neadekvataus elgesio.

„Mes su ja [kūdikio mama] bendravome beveik kiekvieną dieną, nes aš irgi išgyvenu ir dėl sūnaus, ir dėl jos, ir dėl anūkų. Ji man sakė, kad paskutinę savaitę prieš tą įvykį kvietė ir, man rodos, nė karto nebuvo atvykusi nei policija, nei greitoji.

Jis [kūdikio tėtis] pradėjo namuose lupti grindis, vaiko mama su juo jau negyveno, ji buvo pasiėmusi vaiką, bet ji vis tiek ateidavo mano sūnų prižiūrėti. Aš jos pati prašiau, na, ir ji pati supranta.

Tą, ką laikraščiai rašo, kad kaip tokia moteris gali gyventi su žmogžudžiu, tai, ką jis buvo padaręs vaikystėje, tai ne jis kaltas, kad su bloga grupe draugų susidėjo ir ten porą kartų įspyrė, bet negalėjau aš jo niekaip išteisinti, samdžiau ir advokatą“, – pasakojo kūdikio tėvo mama.

„Ji ir pati jo gailėjosi labai, ir aš prašiau, sakiau: „Tu jo nepalik, martele, vieno. Bent kartais nueik, pažiūrėk, ar jis kažko ten sau nepasidarė“. Tai ji vieną dieną buvo nuėjusi, nežinau, kas pas jį galvoje buvo. Pas jį šizofrenija, daktarai to nepripažįsta“, – tvirtino moteris.

Pašnekovė akcentavo, kad kalbėjosi su psichologais, jog žmonės, kurie serga šizofrenija, moka prie policijos ir daktarų apsimesti sveikais.

„Martelė pati važiavo su juo į psichiatrinę ligoninę su greitąja ir ji maldavo gydytojų, daktarų prašė, kad paliktų jį ligoninėje, jog jis yra neadekvatus, kad ji jo bijo vien dėl jo gyvybės, ir dėl savo, ir dėl kūdikio“, – teigė moteris.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šeima, kurioje buvo įvykdytas šis nusikaltimas, tarnyboms buvo žinoma, nuo 2021 metų buvo inicijuotas atvejo vadybos procesas, o tai reiškia, kad šeimoje buvo pastebėta problemų. Sumušto ir pro langą išmesto vaiko tėvas anksčiau buvo teistas už žmogaus nužudymą, o pernai – ir už turto sugadinimą.

www.tv3.lt

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA