Pradžia / Gyvenimas / Kauną sukrėtusi tragedija: BMW 176 km/val. greičiu tėškėsi į stulpą, mergina žuvo, o vairuotojas teisme nepamena nieko

Kauną sukrėtusi tragedija: BMW 176 km/val. greičiu tėškėsi į stulpą, mergina žuvo, o vairuotojas teisme nepamena nieko

2023-09-26

Kauną sukrėtusi tragedija: BMW 176 km/val. greičiu tėškėsi į stulpą, mergina žuvo, o vairuotojas teisme nepamena nieko

Patiko? Pasidalink:

Ketvirtadienį Kauno apylinkės teisme atversta tragiškos avarijos Kauno Tunelio gatvėje byla. Pernai gruodžio 30-osios naktį nutikęs kraupus įvykis į teisiamųjų suolą pasodino jauną vaikiną Luką Kindurį. 176 km/val. greičiu skriejęs jo nesuvaldytas BMW tuomet rėžėsi į stulpą ir lūžo pusiau. Vietoje žuvo kartu vykusi kaltinamojo 19-metė draugė.

Ekspertai nustatė, jog vaikinas, sėdęs prie savo šeimos nariui priklausančio automobilio, skriejo net 176 kilometrų per valandą greičiu, nors leistinas greitis toje vietoje buvo tiktai 50 kilometrų per valandą. Avarija įvyko 2022 metų gruodžio 30-osios naktį Tunelio gatvėje, jaunai porai važiuojant link VI forto. L. Kindurio draugė mire vietoje, o avarijos kaltininku ikiteisminio tyrimo metu pripažintas jaunuolis patyrė sunkius sužalojimus, buvo gydomas Kauno klinikų reanimacijoje.

Keleivė po stipraus smūgio į stulpą iškrito iš „BMW 320“, o prispaustą kelių ereliu virtusį vairuotoją iš sumaitotos mašinos ištraukė ugniagesiai. Automobilis buvo perlūžęs pusiau. Paaiškėjo, kad pardavėju-konsultantu privačioje įmonėje dirbantis vaikinas buvo blaivus, neapsvaigęs nuo narkotikų medžiagų. Tačiau pripažinta, kad daugiau nei triskart viršydamas greitį, jis pasielgė nusikalstamai neatsakingai. Žuvusios merginos šeima pateikė 57 tūkst. eurų ieškinį, kurį prašoma priteisti solidariai iš L. Kindurio ir draudimo bendrovės.

Paslaptis lieka neatskleista

Kitas posėdis Kauno apylinkės teisme įvyks spalio 9 dieną. Savo kaltę ikiteisminio tyrimo metu pripažinęs kaunietis tvirtino, jog nuoširdžiai gailisi, tačiau tragedijos aplinkybių nedetalizavo pareiškęs, jog jų neatsimena. Iškart po nelaimės svarstyta, kad pora prieš avariją galėjo būti susipykusi, o barnis galbūt turėjo įtakos avarijai. Tačiau jeigu vaikinas teisme nepasakos kažko daugiau, paskutiniųjų valandų paslaptis gali taip ir likti neatskleista. Anksčiau L. Kindurys nebuvo teistas ar baustas už eismo taisyklių pažeidimus.

Draugystė truko ilgiau nei pusmetį

Poros pažintis užsimezgė 2022 metų pavasarį – su portalu lrytas.lt bendravusiai merginos mamai susidarė įspūdis, kad jaunuolis yra pavydaus, valdingo būdo, nenorėjęs, kad dukra nutrauktų su juo saitus. 19-metės motina prašė dukters nutraukti draugystę su vaikinu, bet ji nepaklausė. Likus maždaug dviem savaitėms iki nelaimės mergina pranešė motinai jau nedraugaujanti su šiuo jaunuoliu, bet paaiškėjo, kad artimi ryšiai nenutrūko.

Paskutinė žinutė – mamai

Kaune, Kalniečių rajone 19-metė gyveno su savo tėvu ir močiute. Motiną paskutinį kartą ji aplankė gruodžio 29-osios vakarą. Pavakarieniavusi pas mamą, dukra grįžo į namus apie 21 valandą, o praėjus maždaug dviem valandoms, išvyko su draugu. „Paprašiau dukters grįžti pirmą valandą nakties. Kur jiedu išvažiuoja, nesakė“, – po nelaimės prisiminė žuvusiosios tėvas. Mergina prieš išvykdama jam neatrodė išsigandusi ar prislėgta. Po kurio laiko ji mamai dar parašė šiltą žinutę.

Gresia kalėjimas iki 8 metų

Gruodžio 30-ąją, maždaug 3 valandą nakties nesuvaldytas automobilis trenkėsi į stulpą Tunelio gatvėje maždaug už 6 kilometrų nuo merginos namų. Didelis greitis buvo įtariamas jau iškart po avarijos – naujienų portalui šaltiniai tąsyk minėjo 120, 140 ir kitus skaičius, tačiau niekas iš pašnekovų nesitikėjo, kad ekspertizės metu bus nustatytas net 176 kilometrų per valandą greitis. Jau įvykus tragedijai, motinai buvo pranešta apie skaitytojo komentarą, kad galimai tas pats BMW prieš pat avariją dideliu greičiu lėkė netoli nuo jos vietos miesto centre, Karaliaus Mindaugo prospekte.

Teisėsaugos pareigūnai pažymėjo, jog avarija įvyko nesilaikant visų būtinų atsargumo priemonių – vairuotojas nepasirinko saugaus greičio, neįvertino kelio dangos, oro sąlygų. L. Kinduriui už mirtinos avarijos sukėlimą gresia kalėjimas iki 8 metų.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA