Pradžia / Gyvenimas / Kaip V. Putinas ir A. Kabajeva uždirba pinigus, gyvena ir augina vaikus šokiravo Lietuvos gyventojus

Kaip V. Putinas ir A. Kabajeva uždirba pinigus, gyvena ir augina vaikus šokiravo Lietuvos gyventojus

2023-09-29

Kaip V. Putinas ir A. Kabajeva uždirba pinigus, gyvena ir augina vaikus šokiravo Lietuvos gyventojus

Patiko? Pasidalink:

Prieš jus – paskutinės serialo “Geležinės kaukės” serijos apie tai, kaip gyvena ir uždirba Vladimiras Putinas ir jo meilužė Alina Kabajeva. Leidinio “Projektas” žurnalistai aptiko prezidento asmeninę “piniginę” – Kipro bendrovę “Ermira” – ir išsiaiškino, kas už šiuos pinigus buvo nupirkta.

Pavyzdžiui, Alina Kabajeva gavo “didžiausią butą Rusijoje”. Ir tai dar ne viskas – kur slepiasi Rusijos “carienė” ir jos vaikai, kaip V. Putinas įsirengė auksinius rūmus sau ir savo šeimai ir kam jam reikalingas slaptas geležinkelis – visa tai rasite vaizdo įraše.

“Project” paskelbė tyrimą apie Rusijos prezidento ir olimpinės čempionės Alinos Kabajevos, kuri, kaip teigiama, yra jo meilužė. Jau daug metų ji siejama su Vladimiru Putinu – “Projekto” žurnalistai rašo, kad jie tikriausiai turi bendrų vaikų. “Cold” pasakoja, kas tapo žinoma iš tyrimo.

Kad nepraleistumėte pagrindinės “Šaltojo” medžiagos, prenumeruokite mūsų instagramą ir telegramą.

“Putinka” iš “bendrabučio”.
Vienas iš tyrimo šaltinių buvo žmogus, kuris “kelerius metus tiesiogiai dalyvavo valdant slaptą “obščaką” Vladimiras Putinas”. Šis “bendrabūvis”, rašo “Projektas”, yra Kipro bendrovė “Ermira” ir su ja susijusios įmonės. Tai buvo žinoma ir anksčiau: žurnalistai pasakojo, kaip milijonai dolerių iš šio “bendrabūvio” ėjo asmeninėms V. Putino ir jo giminaičių reikmėms – garsiesiems rūmams Gelendžike, vilai Sočyje, nekilnojamajam turtui jo svainiui ir buvusiai žmonai.

Prezidento “bendrabučio” pinigai buvo leidžiami taip: V. Putinui svarbūs asmenys, tarp jų ir V. Kabajeva, asmeniškai susitiko su prezidentui artimais verslininkais – Arkadijumi Rotenbergu, Jurijumi Kovalčiuku ir jų pavaldiniais – ir išdėstė savo poreikius. Tada verslininkai, kuriuos projektas vadina “vasalais”, už Ermiros pinigus nupirko ir įformino reikiamą turtą.

Pagal šią schemą, pavyzdžiui, Kabajevai ir jos įgaliotiniams buvo įregistruoti keturi butai Sočyje. Du iš jų buvo įregistruoti Alinos Kabajevos močiutei Annai Zatsepilinai, o kitas – dabar jau mirusiam Olegui Rudnovui. Tai verslininkas iš Sankt Peterburgo, su kuriuo V. Putinas susipažino dirbdamas Sankt Peterburgo mero Anatolijaus Sobčako administracijoje. V. Putinui tapus valstybės vadovu, O. Rudnovas ne kartą ėmėsi prezidento slaptų užduočių. 2015 m., mirus Olegui Rudnovui, visas jam nominaliai priklausęs turtas buvo perduotas jo sūnui Sergejui Rudnovui, kuris tapo naujuoju V. Putino “nominalu”.

Pavyzdžiui, vienai iš “Ermira” Rusijos patronuojamųjų įmonių priklausė degtinės “Putinka” prekės ženklas. Jis buvo išrastas 2002 m., o po trejų metų jo metiniai pardavimai pasiekė 40 mln. litrų per metus. Žurnalistai apskaičiavo, kad iš šio gėrimo 2004-2019 m. buvo galima uždirbti nuo 400 iki 500 mln. dolerių.

Projekto šaltinis teigia, kad dar devintajame dešimtmetyje platintojai, norintys prekiauti “Putinka”, nešdavo Rotenbergui pilnus maišus grynųjų pinigų – kaip mokestį už leidimą prekiauti prezidento vardu pavadinta degtine, o dalis tų pinigų “visada buvo skirta Putinui”.

“Gimnazistas”
Buvę ir esami aukščiausi pareigūnai sako, kad niekada nematė Putino Kabajevos kompanijoje. Jie tai aiškina Putino paslaptingumu. Tuo pat metu tie patys pareigūnai neabejoja jų ryšiais. Šaltiniai, su kuriais žurnalistai kalbėjosi tyrimo tikslais, Kabajevą vadina “gimnaste” – ne norėdami įvardyti jos profesiją, o dėl konspiracijos. Žurnalistai primena, kad gandai apie slaptą Kabajevos meilės romaną su V. Putinu sklido mažiausiai nuo 2008 m., tačiau “kiekvienas, išdrįsęs apie tai viešai prabilti, buvo nedelsiant baudžiamas”.

Kabajeva turi penkis padėjėjus, kurie nuolat ją lydi kelionėse ir renginiuose. Tai Kabajevos pusseserės Jekaterina Golovačeva ir Olesia Fedina, seserys Julija ir Ana Nazarovos bei Jelena Jerchan. Žurnalistai spėja, kad padėjėjos, be kita ko, padeda jai auginti vaikus, tikriausiai Putino. Visi jie dar nesulaukė pilnametystės, todėl žurnalistai neatskleidžia jų vardų ir lyties. Vaikų skaičius taip pat neatskleidžiamas, tačiau apie juos kalbama daugiskaita.

Didžiausias ir brangiausias Kabajevos butas Sočyje yra penthauzas gyvenamajame komplekse “Korolevskij park”. 2600 kvadratinių metrų ploto butas užima du aukštus. Jame yra baseinas, kino teatras, SPA zona, galerija ir nuosava sraigtasparnių nusileidimo aikštelė. Šis penthauzas laikomas didžiausiu butu Rusijoje. Jo kaina 2011 m. buvo įvertinta 15 mln. dolerių, nors jo įsigijimas Kabajevai iš Rudnovo vyresniojo sąskaitos kainavo beveik penkis kartus pigiau – tik 90 mln. rublių. Tuo tarpu viso Kabajevai priklausančio nekilnojamojo turto vertė siekia beveik 120 mln. dolerių.

Patiko? Pasidalink:

Rekomenduojami Video

Jums gali patikti

REKLAMA